Uwaga Promocja!
Rabat -30% na wszystkie produkty. Podaj w koszyku kod - X3CZ0RB
Do końca oferty pozostało Mon, 18 Feb 2019 22:59:59 +0000

Fototapety orientalne

Orientalizm – czyli wszystko, co kojarzy się z kulturą Wschodu – pociągał już starożytnych. W średniowieczu i baroku motywy nawiązujące do sztuki japońskiej, chińskiej czy arabskiej uznawano za bramę otwierającą drogę do tajemniczego raju. Dopiero w romantyzmie styl czerpiący ze sztuki i tradycji Azji rozwinął się w pełni i stał się jednym z podstawowych atrybutów poetów czy malarzy, którzy – odwołując się do niego – przedstawiali fantastyczne wizje, kreowali niezwykłe światy i nadawali pożądanych cech swoim bohaterom. Dziś, bajeczny orientalizm przeżywa swój renesans. Moda na japońskie, chińskie czy nawiązujące do kultury Indii dodatki dotarła do świata designu i cudownie rozwija się we wnętrzach. Nic dziwnego, że orientalne fototapety na stałe zagościły w naszych propozycjach.

Najczęściej zamawiane wzory

Propozycje fototapety

Aranżacje opierające się na wyznacznikach stylu orientalnego są zwykle bardzo stonowane, mocno przemyślane, zachowawcze. Dominują w nich kolory natury, czerwień, biel i czerń lub słoneczne, ciepłe, kojarzące się z Indiami barwy. Do tego dochodzą tematyczne dodatki – posążki, figurki, bambusy i schludne, oszczędne wazy i donice. Nowoczesnym, przełamującym monotonię wnętrza dodatkiem są natomiast orientalne fototapety, które skutecznie skupiają na sobie wzrok i jeszcze mocniej podkreślają orientalny charakter tak zaaranżowanego wnętrza. Dodatkowo, praktyczne i bardzo dekoracyjne okleiny ścienne sprawiają, że orientalne stylizacje są dalekie od banału i powtarzalności, a przez to – nabierają bardzo personalnego klimatu. Orient, to głównie kolorowe wzory, które czasem trudno powróżyć, barwne dywany czy witraże. Ma różne dziedziny, jednak coś je wszystkie łączy, na myśl przychodzą typowe zapachy orientu, lekko duszące jednak przyjemne. Na widok wzorów, czy budowli zaraz wszystko zamienia się w delikatny czar, przenosi nasze zmysły do innego miejsca, tam gdzie widzimy piaskowe uliczki, kolorowe stragany i sprzedawców drogocennych pamiątek, które wcześniej były tak nieosiągalne, niespodziewane. W innym miejscu zawsze jest więcej możliwości. Wiele kolorów, bardziej poważnych i dzięki temu nie są one pstrokate, tylko wydają się być klasyczne i mogą zająć miejsce pustych ścian. Sztuka orientu, jest typowa dla tego regionu, wydaje się, że chce ukryć to, co najbardziej pociągające, to co zakazane, nie jest otwarta na nowości, tradycyjne wzory, które wykorzystuje się pod każda postacią, wykorzystywanie najłatwiej dostępnych materiałów i tworzenie czegoś z niczego, to piękno i barwy, wykorzystać można jeśli tylko chce się użyć typowego dla tego nurtu klimatu i pokazać w jakim połączeniu można używać takiej tradycji innych krajów.

Wśród trzcin i bambusów

Orientalne lasy słyną ze swojego ładu i harmoni...

Wulkaniczne zagwostki. Wybuch.

Erupcje indonezyjskich wulkanów nie należą do r...

Orientalnie, przez bambusowe lasy Kyoto

Japońskie lasy to nie tylko drzewa, które znamy...

Tajlandzkie tradycyjne parasole

Nie ma to jak piękno tradycji. Jeśli pragniesz ...

Wędrówka przez długi, chiński mur

Fototapeta z motywem chińskiego muru to doskona...

Być po drugiej stronie globu

Świat kultury azjatyckiej jest tak bogaty i war...

Parasolki, wszędzie parasolki

Panowie, Panie - parasolki ! Czerwienie, róże i...

Wektorowe kwiaty lotosu.

Ich zapach przyciąga najbardziej odpornych na w...

Chińskie papierowe latarnie

Każdy kraj ma w swojej kulturze coś charakterys...

Yin i Yang - odwieczna walka

Na świecie wiecznie walczy dobro ze złem. W każ...

Ognisty element z dalekiego Wschodu

Nie ma to jak poczuć zupełnie inny klimat, kult...

Wyszukiwarka

Nie znalazłeś nic interesującego ?

Powyższe propozycje to tylko namiastka naszej 16-sto milionowej bazy produktów.
Aby w pełni korzystać z zasobów sklepu, użyj wyszukiwarki

Wśród orientalnych fototapet dominują okleiny malowane we wzór yin i yang, czyli nawiązujące do antycznej, metafizycznej filozofii chińskiej. W katalogu inspiracji ściennych poczesne miejsce zajmują też słoneczne, optymistyczne mandale i szkice. Fototapety orientalne to także garść nowoczesnych grafik i malunków. W ich ramach przedstawiamy efemeryczne gejsze, tematyczne patchworki czy kadry skupiające się na orientalnych świątyniach. Tak zróżnicowane zestawienie wzorów i motywów sprawia, że w naszej galerii każdy fan szeroko rozumianego orientalizmu znajdzie dekor odpowiadający jego gustom i potrzebom. Dzięki prezentowanym stylizacjom i projektom, także początkujący miłośnik sztuki Dalekiego Wschodu będzie mógł odnaleźć się wśród nawiązujących do historycznej kultury dekorów.