Inspiracje, Poradnik

Fototapety do kuchni zmywalne

Fototapeta Warzywa - Fototapety do kuchni zmywalne - Demur

W wielu polskich mieszkaniach czy domach to właśnie kuchnia stanowi centrum. To bowiem pomieszczenie, w którym bardzo chętnie spędzamy czas, gotując i spożywając posiłki. To tam właśnie zdarza nam się siedzieć i godzinami rozmawiać – ciepło domowego ogniska kumuluje się właśnie w kuchennych przestrzeniach. Musimy więc zadbać o to, by nie była ona wnętrzem nijakim czy bezosobowym, pozbawionym ozdób i dekoracji, takim, które niczym ciekawym się nie wyróżnia. Na co zatem warto w kuchni postawić? Z pewnością fototapety zmywalne świetnie się sprawdzą!

Powierzchnia fototapety się ubrudziła? Po prostu ją wytrzyj!

To rozwiązanie jest szczególnie polecane właśnie kuchennym wnętrzom przede wszystkim ze względu na to, że bardzo często podczas gotowania coś się w nich brudzi. A to na ścianę skapnie nieco sosu pomidorowego (który na zwyczajnie pomalowanej farbą powierzchni uczyniłby na pewno wielkie spustoszenie), a to dziecko przypadkowo sprawi, że dżem nie znajduje się już na kanapce, a to reszta herbaty może się wylać… Jednak dzięki zamontowaniu zmywalnej fototapety sprawiamy, że niestraszne staja się nam specyficzne kuchenne warunki. Możemy natomiast cieszyć się perfekcyjnie urządzonym pomieszczeniem.

Fototapeta zmywalna do kuchni

Fototapeta laminowana to najlepszy wybór materiału do pomieszczeń kuchennych. Powierzchnię dekoracji można myć nawet detergentami zatem, bez obaw można ją zamontować nad zlewem lub kuchenką. Na jakie modele warto postawić, by cieszyć się stylową i modną kuchnią?

Fototapeta Ziarna Kawy - Fototapety do kuchni zmywalne - Demur

Bardzo dobrym rozwiązaniem okazuje się (czego można było się domyślić) zakup modelu związanego z kulinariami. Kuchnia jest miejscem, które jednoznacznie kojarzy nam się z gotowaniem oraz jedzeniem. Można zdecydować się na przykład na fototapety zmywalne przedstawiające wspaniale udekorowany tort (jeśli jesteśmy łasuchami i doceniamy takie wypieki) albo też chrupiące rogaliki z filiżanką kawy obok. Wielbiciele stylu życia w typie fit na pewno wybiorą dla siebie wielobarwne owoce, a ci, którzy kochają koktajle i owocowo-warzywne soki, również będą mogli swoje ulubione napoje oglądać nie tylko na żywo, ale i na powierzchni ściany.

Fototapeta miejska panorama - Fototapety do kuchni zmywalne - Demur

Jednak wcale nie trzeba tego pomieszczenia w ten sposób szufladkować. Może pojawiać się w nim na przykład pełen uroku pejzaż, fototapeta zmywalna do kuchni przedstawiająca zwierzęta, panoramę wielkiego miasta, abstrakcyjny wzór czy też coś, co ma związek z naszym hobby.

Na jakie kolory warto postawić?

Fototapety Miedziany Marmur - Fototapety do kuchni zmywalne - Demur

Pamiętajmy o tym, że fototapety do kuchni zmywalne powinny mieć dokładnie takie kolory, które będą się idealnie w tym wnętrzu komponowały. Zdecydujmy się zatem na te barwy, z którymi już w naszym kuchennym wnętrzu mamy do czynienia. A co jest dziś w modzie? Wielu Polaków stawia na biel, bowiem uchodzi ona za synonim elegancji oraz nowoczesności. Jedni chcą ją połączyć z kontrastową czernią lub miedzią, inni natomiast z drewnianymi elementami. Nierzadko nasze kuchnie są szare, zdarzają się także bajecznie kolorowe wnętra. Na szczęście fototapety zmywalne dedykowane kuchennym pomieszczeniom mają tak szeroką gamę wyboru, że na pewno każdemu uda się wybrać dla siebie coś idealnego. Bo kuchnia musi być ozdobiona perfekcyjnie, a do tego niezwykle praktycznie!

Dodaj komentarz