Poradnik

Fototapety laminowane – idealna propozycja do łazienki

Remont łazienki zwykle przyprawia nas o zawrót głowy związany z wysokimi kosztami. Czasami też wygląd łazienki spędza sen z powiek, bo sytuacja lokalowa nie pozwala na duże ingerencje remontowe. Tak jest np. w przypadku najmu. W obu tych sytuacjach należy wykluczyć zdobienie i zabezpieczanie ścian przed wilgocią za pomocą płytek ceramicznych. Tu jednak podpowiadamy ciekawe rozwiązanie, jakim są laminowane fototapety do łazienki. Świetny sposób na stworzenie w tym wnętrzu efektownej aranżacji.

Jeśli nie terakota to co?

Do niedawna urządzanie łazienki kojarzyło się przede wszystkim z koniecznością obłożenia ścian płytkami. To był zawsze główny punkt programu i chyba część remontu, która w standardowej domowej łazience generowała największe wydatki. Z czasem jednak na rynku materiałów dekoracyjnych pojawiły się inne możliwości i od tego czasu urządzanie łazienek stało się ciekawsze.

Fototapeta "Tropikalny klimat" - Fototapety do łazienki - Demur
Fototapeta „Tropikalny klimat”

Poza przeróżnymi panelami, np. szklanymi czy winylowymi, w tą dekoratorską rewolucję na stałe wpisały się już fototapety do łazienki. I szybko okazało się, że to okładziny, które dają radę w trudnym, wilgotnym środowisku, a dodatkowo mają potencjał estetyczny o wiele większy niż jakiekolwiek inne materiały. Za pomocą glazury nie wprowadzisz do swojej łazienki ani pięknych krajobrazów, wizerunków zwierząt, sztuki czy też efektu 3D. A fototapety dają radę i to w bardzo atrakcyjny sposób, bowiem te ówcześnie produkowane są wykonywane w najwyższej rozdzielczości i z zachowaniem wielkiej dbałości o detale oraz kolory.

W ofercie Demur można wybrać sobie jakikolwiek wzór, podać wymiary, a następnie wskazać na wersję laminowaną i złożyć zamówienie. Niebawem dotrze paczka z dekoracją do twojej łazienki, która dzielnie zniesie wilgoć, zachlapania, zacieki z mydła itd. Kiedy uznasz, że nadszedł czas, śmiało użyj wilgotnej szmatki z dodatkiem detergentu i po prostu umyj ścianę. Fototapety do łazienki oprócz efektownego wyglądu zapewniają możliwość utrzymania tej strefy w czystości.

Wybieramy wzór fototapety do łazienki

Największą bolączką naszych łazienek jest niestety ich zbyt mały gabaryt. Praktycznie we wszystkich blokach, a czasami również w domach starszego typu, mamy w tym miejscu klitki. Dlatego ciężko jest rozwinąć tutaj swoją dekoracyjną kreatywność, bo z każdej strony coś nas ogranicza. Rzadko zdarza się solidny kawałek wolnej ściany, a jeśli nawet mamy to szczęście to wzór i tak trzeba dobrać z dużym wyczuciem.

Fototapeta "Rajski zachód słońca" - Fototapety do łazienki - Demur
Fototapeta „Rajski zachód słońca”

Na co należy zwrócić uwagę, żeby swoją łazienkę udekorować modnie, ale także gustownie i proporcjonalnie? Tutaj nieprzemyślana decyzja dekoracyjna odnieść może odwrotny skutek, ale podpowiemy wam jak tego uniknąć.

  • Drobne wzory. To grupa graficzna, która sprawdzi się w każdym małym pomieszczeniu. W naszej ofercie znajdziecie sporo takich grafik, a czasami może nawet będziecie lekko zaskoczeni. Bo nie proponujemy wam tutaj wyłącznie regularne, powtarzalne printy. Znajdziecie tu także wiele dizajnerskich mozaik, ciekawych rzucików i zupełnie nieregularnych, artystycznych wariacji. Zaciekawią was także fototapety do łazienki imitujące starą cegłę, deski, bloki betonowe itd.
  • Daleki plan. Często szukacie do swoich łazienek dekoracji w postaci krajobrazów, przy czym najczęściej są to widoki nadmorskie, te swojskie oraz egzotyczne, a także podwodne spektakle z rafami i kolorowymi rybkami. Do małych łazienek proponujemy oczywiście takie grafiki, ale w opcjach oddalonego planu. Wtedy nie będzie na ścianie nadmiernie wielkich, dominujących i męczących detali, a cała aranżacja zyska dobre proporcje.
  • Zamglenie. Jeśli chcesz mieć w swojej łazience jakiś fragment krajobrazu, jak choćby widok na łąkę albo plażę, możesz wybrać ujęcie wykonane ze specjalnym filtrem, który imituje zamglenie. Lekko rozmywa wszelkie kształty, a przez to zmniejsza ich dominujące oddziaływanie na przestrzeń.
  • Woda. Można powiedzieć, że wodne fototapety do łazienki to oczywistość. I to dobrze, bo pozwalają na bardzo atrakcyjne i bardzo efektowne urządzenie nawet mikroskopijnego wnętrza. Sprawdzą się tu wszelkie ujęcia z góry fal morskich czy wody w basenie, krople o przeróżnym stopniu rozproszenia czy podwodne głębiny.
Fototapeta "Bursztynowe wariacje" - Fototapety do łazienki - Demur
Fototapeta „Bursztynowe wariacje”

Jeśli do tej pory ktoś miał przekonanie, że łazienkowe ściany mogą zdobić wyłącznie kafelki, to jest spora szansa, że nasz poradnik zmienił to myślenie. Jak widać, fototapety sprawdzają się świetnie w tych trudnych wnętrzach, a zdobią je zdecydowanie efektowniej niż glazura.

Dodaj komentarz