Inspiracje, Poradnik

Pomysł na przedpokój – ściany

Fototapeta 3D Heksagony - Pomysł na przedpokój - Demur

Wbrew pozorom przedpokój jest bardzo ważnym elementem każdego domu czy mieszkania. Powinni w pełni zdawać sobie z niego sprawę wszyscy ci, dla których jest on zwykłym wiatrołapem czy też pomieszczeniem, w którym można zostawić odzież wierzchnią czy też buty. Zdecydowanie tak to nie wygląda, przecież to w istocie wizytówka całego domu. Warto byłoby mieć to na uwadze przy jego urządzaniu oraz dekorowaniu. Dziś zajmiemy się drugą kwestią, a mianowicie tym, co warto byłoby umieścić na ścianach w przedpokoju, by było nowocześnie, stylowo i z klasą?

Warto zadbać o detale!

Okazuje się, że w tym przypadku jak najbardziej szczegóły są istotne. Możemy mieć bowiem proste, minimalistyczne, całkiem zwyczajne meble, a tak „zagrać” dekoracjami w przedpokoju, by całość prezentowała się niczym wnętrze z prestiżowego katalogu wnętrzarskiego. Jak to zrobić?

Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, że wszystkie ozdoby każdorazowo dopasowujemy do kolorystyki oraz klimatu panującego we wnętrzu. Dobry pomysł na przedpokój ściany stawia tak naprawdę na pierwszym miejscu, bo raczej wieszaki, szafki na buty czy też szafa nie stanowią elementów, które jako pierwsze rzucałyby się w oczy po przekroczeniu progu mieszkania (ale dekoracje naścienne jak najbardziej). Co zatem wybrać, by było modnie i stylowo i aby jednocześnie nie wydać dużych kwot na zmiany aranżacyjne?

Pomysł na ściany w przedpokoju

Miłośnicy klasycznych o sprawdzonych przez lata rozwiązań z całą pewnością postawić mogą na obrazy. Jednak nie muszą to być rzecz jasna modele nudne, sztampowe, banalne – od takich stronimy. Warto wybrać coś, co zwyczajnie nam się podoba lub co jest związane z naszymi pasjami i zainteresowaniami. Właśnie tę ozdobę będziemy widzieć jako pierwszą po przekroczeniu progu oraz jako ostatnią przy wychodzeniu z domu. Wnętrzarskie inspiracje to także obrazy z hasłami motywacyjnymi lub zabawnymi napisami – nie sposób się nie uśmiechnąć i nie wprawić w znakomity nastrój, gdy się na nie patrzy!

Obraz Kobieta Paryża - Pomysł na przedpokój - Demur

Oczywiście nie jest to jedyne rozwiązanie. Bardzo dobry pomysł na ściany w przedpokoju to bowiem również umieszczenie na jednej z nich fototapety. Polacy pokochali ostatnio ten sposób ozdabiania przestrzeni i niezwykle chętnie go w swoich czterech ścianach wykorzystują. Nie dziwi nas to, przecież te ozdoby stanowią znakomity mariaż piękna i walorów praktycznych. Motywów do wyboru jest bardzo wiele, ciągle pojawiają się też nowe modele. Bardzo wyraźnie widać, że dużym powodzeniem cieszą się dziś chociażby wzory czarno-białe, a także trójwymiarowe. Dzięki nim pomieszczenie wyda się większe niż w rzeczywistości. Nie ustaje jednak moda na pejzaże, nie są to jednak te najbardziej popularne motywy (jak chociażby egzotyczne plaże i morskie letnie widoki), coraz częściej pojawiają się bowiem również klimaty skandynawskie, leśne ostępy wschodnich rejonów świata czy też zimowe widoki. Trzeba przyznać, że ta różnorodność bardzo dobrze wnętrzom przedpokojowym robi.

Fototapeta - Kolorowy Kryształ 3D - Pomysł na przedpokój - Demur

Najmodniejsza kolorystyka, czyli co jest dziś na topie?

Gdy chodzi o obrazy i fototapety, które najczęściej znajdują swoje miejsce w przedpokojach Polaków, stawia się dziś przede wszystkim na minimalizm połączenia bieli i czerni, ale nie tylko. Bardzo modnym rozwiązaniem okazują się być również rozbielone szarości, beże oraz brązy. Jeśli zaś myślimy o klimatach glamour, hitem ostatnimi czasy jest duet złota z bielą oraz fiolet.

Fototapeta - Glamour 3D - Pomysł na przedpokój - Demur

Niezależnie od tego, jaki kolor wiodący wybierzemy w aranżacji naszego przedpokoju, pamiętajmy o tym, by było to wnętrze urządzone z pomysłem. Wtedy będzie prezentowało się wyjątkowo!

Dodaj komentarz