Inspiracje

Łazienka bez płytek – inspiracje

Łazienka bez płytek – inspiracje

Łazienka jest tym miejscem w każdym domu czy mieszkaniu, w którym spędzamy całkiem sporo czasu. To tutaj odbywają się nasze domowe seanse SPA, to tu się relaksujemy w wannie czy podczas brania prysznica, to tutaj dbamy też o urodę. Warto byłoby zatem urządzić to wnętrze stylowo, z najwyższą starannością, modnie, ale i praktycznie zarazem. Okazuje się, że wcale nie musimy stawiać w niej na płytki na ścianach, ich powierzchnia może być bowiem zupełnie inaczej ozdobiona. W jaki sposób?

Łazienka – ściany bez kafelek

Fototapeta Jesienny Wodospad - łazienka bez płytek - Demur

Ci, którym kafelki wydają się jedyną opcją, jeśli chodzi o przestrzeń łazienkową, powinni z całą pewnością pomyśleć o niezwykle stylowych fototapetach. Tak, to nie błąd w druku. Dzisiejsze modele bowiem są stworzone z najlepszych, najbardziej wytrzymałych i odpornych na wodę i parę wodną materiałów i spokojnie mogą zdobić łazienkowe wnętrza. Jeśli w grę wchodzi bowiem łazienka bez płytek, inspiracje są szalenie różnorodne. Co dzięki zamontowaniu fototapety na ścianie zyskujemy? Przede wszystkim to, że nasze pomieszczenie urządzone jest stylowo i niebanalnie, a my mamy do wyboru ogromną ilość interesujących modeli. Gdy w grę wchodzi łazienka, ściany bez kafelek wydają się być pomysłem bardzo interesującym, a specjaliści z branży aranżacji wnętrz coraz częściej namawiają nas na to, co oryginalne, nietypowe, rzadko spotykane.

Fototapeta Bambusowa Droga - Łazienka bez płytek - Demur

 

 

Co zamiast płytek do łazienki na podłogę?

Warto wiedzieć, że w łazienkowych przestrzeniach nie jesteśmy wcale skazani na rozwiązanie najprostsze, czyli zamontowanie płytek ceramicznych. Okazuje się, że coraz częściej stawia się tutaj na drewno tekowe (inne rodzaje drewna bowiem nie nadają się do tego typu przestrzeni). Wzorem przyjaciół zza oceanu możemy również zastosować wykładzinowe panele LVT. Co zamiast płytek do łazienki na podłogę również możemy wykorzystać? Niektóre typy wykładzin PCW też się sprawdzą. Miłośnicy oryginalnych rozwiązań posiadający raczej grubsze portfele wykorzystać mogą granit, który w dzisiejszych czasach dostępny jest w wielu wersjach kolorystycznych.

Łazienka bez glazury – to możliwe!

Fototapeta Kropla Wody - Łazienka bez płytek - Demur

Warto zdawać sobie także sprawę z tego, że w łazience z fototapetą na ścianie możemy osiągnąć niezwykle ciekawe efekty wizualne. Gdybyśmy bowiem postawili na model trójwymiarowy i dodatkowo utrzymany w jasnych barwach, nawet najmniejsze pomieszczenie będzie nam się wdawało całkiem spore. To oczywiście zasługa iluzji optycznej. Możemy podczas kąpieli patrzeć chociażby na abstrakcyjne, nowoczesne wzory, egzotyczne pejzaże, urocze zwierzęta. Dość modnym rozwiązaniem jest umieszczenie na powierzchni ściany modelu, którego nadruk bezpośrednio związany jest z wodą (chociażby kropla wody w powiększeniu może zrobić na nas ogromne wrażenie). Gdy w grę wchodzi łazienka bez płytek, inspiracje są niezwykle ciekawe. Zastanówmy się zatem, jak ma wyglądać to pomieszczenie, czego od niego oczekujemy, jakie ma spełniać funkcje. Nie bójmy się mniej popularnych rozwiązań, bo są one znakomite. Łazienka bez glazury – to możliwe? Jak najbardziej tak, a oryginalność łazienkowego wnętrza to jego wielki plus!

2 komentarze

 • Odpowiedz

  tl

  29 listopada 2018

  Wspaniałe pomysły, pozdrawiam

 • Odpowiedz

  Anonim

  17 sierpnia 2019

  Super!

Dodaj komentarz