Inspiracje, Poradnik

Fototapeta na poddaszu

Fototapeta na poddaszu - Demur

Coraz częściej wykorzystujemy w naszych domach poddasza, sprawiając, aby były one przestrzeniami o charakterze użytkowym. Nierzadko tam właśnie urządzamy swoje sypialnie albo też pokoje dziecięce, czasami stają się one przestrzeniami, w których tworzymy gabinety do pracy. Pamiętajmy jednak o tym, aby każdorazowo były one umeblowane i udekorowane z najwyższą dbałością o szczegóły, w przeciwnym razie bowiem wyglądałyby z całą pewnością niezwykle zwyczajnie i banalnie.

Fototapeta na skosach

Nie musimy zapewne nikomu tłumaczyć, że na poddaszach mamy do czynienia ze skosami. Wielu osobom wydaje się zatem, że zamontowanie w tych miejscach fototapety jest absolutnie niemożliwe. To bzdura – okazuje się bowiem, że gdy dobierzemy odpowiedni model, tego typu rozwiązanie prezentowało się będzie nad wyraz efektownie.

Fototapeta Nowojorksa Panorama - Fototapeta na poddaszu - Demur
Fototapeta „Nowojorska Panorama”

W tym przypadku powinniśmy zdawać sobie w pełni sprawę z tego, że z im większym skosem mamy do czynienia, tym nasza fototapeta na poddaszu będzie bardziej widoczna. W przeważającej większości przypadków będzie ona stanowiła główny dekoracyjny element całej przestrzeni, zatem musi być dobrana do całości wprost idealnie. Wystarczy po prostu odpowiednio ją przyciąć, by komponowała się w przestrzeni ze skosami rewelacyjnie.

Fototapeta na poddaszu oczywiście powinna każdorazowo być idealnie dopasowana pod względem kolorystyki i stylu do całości pomieszczenia, tylko wtedy bowiem całość prezentowała się będzie naprawdę wyjątkowo.

Fototapeta Bambusowa Droga - Fototapeta na poddaszu - Demur
Fototapeta „Bambusowa Droga”

Na jakie wzory fototapet warto postawić na tego typu przestrzeniach?

• Motyw bambusa lub trawy. Najlepsze jest to, co ma jeden powtarzający się print, dlatego właśnie motyw bambusa czy też traw okaże się tu być przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Takim nadrukom bowiem nie przeszkadzają nawet ściany pod skosem, bo i tak prezentują się one genialnie.

• Panorama miejska. W przypadku egzemplarzy innego typu, na przykład przedstawiający budowle czy też panoramy miast, musimy bardzo uważać na to, by i dół ich był odpowiednio widoczny.

• Wzory optycznie powiększające. Pamiętamy o tym, że jak najbardziej postawić możemy na takie wzory, które optycznie powiększą nam całe pomieszczenie – nierzadko bowiem fototapeta na poddaszu ma też taką funkcję. W tym przypadku postawmy chociażby na trójwymiarowe modele, mamy bowiem w ich przypadku do czynienia z intrygująca iluzją optyczną. Jasne barwy to świetny wybór, zrezygnujmy więc ze wszystkiego, co ciemne i ponure.

Modne wzory, czyli co warto wybrać?

Fototapeta Geometryczny Szyk - Fototapety na poddaszu - Demur
Fototapeta „Geometryczny Szyk”

Każdy wie z pewnością o tym, że w świecie naściennych dekoracji następują bardzo szybkie i dynamiczne zmiany. Co zatem jest modne dziś? Na pewno polecić warto geometryczne wzory, które są przecież kwintesencją nowoczesności. Sprawią, że nawet pomieszczenie, które urządziliśmy z prostotą, będzie wyglądało niczym ze znakomitego katalogu wnętrzarskiego. Motywy florystyczne nigdy nie wychodzą z mody, zawsze komponują się interesująco. Wspomniany już motyw bambusa czy trawy to także dobrze rozwiązanie. Fototapety na poddaszu w nowoczesne wzory trójwymiarowe też świetnie się sprawdzą. Dobrze dobrana fototapeta na skosach to gwarancja świetnego wyglądu pomieszczenia na poddaszu!

Dodaj komentarz