Inspiracje, Poradnik

Aranżacja pokoju nastolatka

Fototapeta abstrakcja boho - Aranżącja pokoju nastolatka - Demu

Pokój młodego człowieka wbrew pozorom wcale nie jest łatwy do urządzenia. Młodzież bywa bowiem niezwykle wymagającym odbiorcą i na pewno nie zadowoli się tym, co nudne, pretensjonalne, nie do końca ciekawe. Jednak kiedy chcemy przeprowadzić zmiany w tego typu pomieszczeniu, wystarczy, że zajmiemy się ozdobami naściennymi, by wyglądało one zupełnie inaczej. Taka metamorfoza jest szybka, niedroga, nie wymaga dużego nakładu pracy – idealny sposób na wiosenne zmiany w domu!

Młodzież stawia na fototapety!

Fototapety bez wątpienia są tym rodzajem naściennych ozdób, w przypadku których mamy do czynienia z bardzo dużą dawką nowoczesności. Mowa zwłaszcza o wielofunkcyjnych modelach trójwymiarowych, które dodatkowo mają za zadanie powiększyć optycznie przestrzeń. Tego typu pomysł na ścianę w pokoju młodzieżowym to z całą pewnością strzał w dziesiątkę. Szybko okaże się, że ta właśnie dekoracja stanie się głównym motywem dekoracyjnym na danej przestrzeni – i o to chodzi!

Fototapeta kule 3D - Aranżacja pokoju nastolatka - Demur

 

Jeśli mówimy o najpopularniejszych printach, prym wiodą motywy graffiti (trudno się temu dziwić, skoro uliczna sztuka bardzo wielu przedstawicielom młodego pokolenia niezwykle się podoba). Ale nie tylko takie elementy ozdobne wybierane są do pokojów młodzieżowych. Warto postawić także na coś, czym interesuje się mieszkaniec tych czterech ścian. Piłka nożna, motocykle, stare rowery, jazda konna, szermierka, narty – wszystkie zainteresowania i pasje mają swoje odzwierciedlenie w tych właśnie naściennych dekoracjach.

Fototapeta graffiti - Aranżacja pokoju nastolatka - Demur

 

Warto wspomnieć słów kilka na temat kolorystyki. Gdy bowiem mamy ciekawy pomysł na ścienne w pokoju młodzieżowym, koniecznie musimy dopasować wybrany przez nas motyw fototapety do tego, jakie barwy dominują na danej przestrzeni. Gdybyśmy zapomnieli o tym, moglibyśmy mieć efekt kiczu zamiast stylowo urządzonego wnętrza, a przecież kompletnie nie o to nam chodzi.

Obrazy dobrym patentem na aranżację ściany!

Nie zapominamy oczywiście o obrazach, które także w niemal każdym pokoju młodzieżowym spotykamy. Jakie modele sprawdzają się najlepiej na początku 2018 roku? Jak można było się spodziewać, prym wiodą geometryczne wzory. Nowoczesne, ciekawie prezentują na powierzchni ściany, stworzone w ten sposób, by były dekoracją na wiele lat – kupuje się je bardzo chętnie.

Obraz pastelowa abstrakcja - Aranżacja pokoju nastolatka - Demur

 

W pokoju młodego człowieka pojawić się mogą także obrazy przedstawiające struktury różnych materiałów, to innowacyjne rozwiązanie jest bardzo często wykorzystywane na takich właśnie przestrzeniach. Warto pamiętać o tym, aby zakupić takie model, który nie tylko dobrze się prezentuje, ale jednocześnie stworzony jest z dbałością o szczegóły i niezwykle solidnie – jakość ma niebagatelne znaczenie.

Ostatnimi czasy widać bardzo wyraźnie, iż w wielu pokojach nastolatków zaczęła rządzić biel w połączeniu z czernią. W domach czy mieszkaniach, w których rządzi minimalizm, jest to rozwiązanie idealne. Podkreśla wyraźnie, iż mieszkaniec tego pokoju to prawdziwy fan piękna, który zna najnowsze trendy w dekoracji wnętrz! A Ty, jaki pomysł na ścianę w pokoju młodzieżowym wybierzesz?

Dodaj komentarz