Inspiracje, Style

3 atrakcyjne fototapety z motywem drogi

Fototapety z motywem drogi - Demur

Metaforycznych ujęć dróg, traktów i uliczek jest bardzo wiele. Temat ten bardzo często podejmują artyści różnych dziedzin, skupiając się chociażby na tym, że całe nasze życie jest drogą, że wszelkie niepowodzenia to niejako cofnięcie się o kilka kroków na szlaku, a dobrze podjęte decyzje pozwalają nam podbiec nieco bliżej ku spełnieniu i naszym marzeniom. Nikogo nie powinno zatem dziwić to, że motyw drogi, wykorzystywany w filmach, sztukach plastycznych czy w utworach literackich, jest także coraz wyraźniej obecny w świecie aranżacji przestrzeni. I to, przyznać należy, ze znakomitym skutkiem! Sprawdźmy więc, jakie interesujące fototapety z motywem drogi warto mieć w swoich czterech ścianach!

Gdzie sprawdzają się tego typu dekoracje ścienne?

Polacy są coraz bardziej wymagający, jeśli chodzi o dekoracje ścienne w ich domach i mieszkaniach. I bardzo dobrze, bo dzięki temu reprezentują one coraz wyższy poziom. Nie ma tam nudy i zwyczajności, na ich miejscu pojawiają się zaś bardzo ciekawe efekty. Jeśli chodzi o fototapety z motywem drogi, należą one do grupy bardzo popularnych elementów dekoracyjnych, które wybierają osoby bardzo młode i seniorzy, kobiety i mężczyźni, single oraz pary i wieloosobowe rodziny. Ich urok jest wszak niepodważalny.

Fototapeta Jadąc przed siebie pośród bezdroży - Fototapety z motywem drogi - Demur
Fototapeta „Jadąc przed siebie pośród bezdroży”

W jakich przestrzeniach warto zastosować fototapety z motywem drogi, by mogły spełniać swoją funkcję na najwyższym poziomie?

  • w sypialni, bo dzięki temu z pewnością sny domowników będą wspaniałe
  • w pokoju dziennym, bo pełni on reprezentacyjna funkcję
  • w przedpokoju, bo on jest wizytówką całego domu
  • w gabinecie, bo dzięki temu praca będzie wykonywana w stylowej przestrzeni
  • w jadalni, bo dzięki temu spożywanie wspólnych posiłków będzie jeszcze przyjemniejsze
  • w łazience, bo za ich sprawą relaks w wannie stanie się niezwykłym przeżyciem
  • w pokoju młodzieżowym, bo dzięki temu nie będzie on nudny i zwyczajny

Pora zatem przejść do konkretów, a więc wskazania trzech niezwykle udanych modeli fototapety z motywem drogi, które z pewnością zrobią na wszystkich Czytelnikach ogromne wrażenie. Zaczynajmy zatem!

Tajemnicza leśna droga

Jednoznacznie kojarzy się z przeżywaniem niesamowitych przygód, z pokonywaniem własnych słabości oraz z niezwykłym światem przyrody, za którym przecież tak tęsknimy wówczas, gdy jesteśmy mieszkańcami wielkich miast. Sprawmy zatem, by fototapeta z leśną drogą mogła stać się głównym ozdobnym elementem któregoś z pomieszczeń, a osiągniemy niebywały sukces aranżacyjny!

Fototapeta W leśnych ostępach - Fototapety z motywem drogi - Demur
Fototapeta „W leśnych ostępach”

Urocza ścieżka na prowincji

Wszyscy ci, którzy wprost uwielbiają spacerowanie po małych, połączonych z sobą w zadziwiający sposób uliczkach, na pewno wybiorą tę wersje fototapety z motywem drogi. Na szczęście występuje ona dzisiaj w niezliczonej właściwie ilości egzemplarzy, dlatego każdy wybierze dla siebie coś specjalnego. Bruk przypominający nam zamierzchłe czasy, mnóstwo kwiatów wystających wesoło przez okna domostw, małe sklepiki zachęcające to wejścia – to jest świetny sposób na to, by było pięknie i niebanalnie zarazem!

Nowoczesne drogi w wielkich miastach

Miłośnicy nowoczesności nie muszą na szczęście rezygnować z tego motywu, bo i dla nich producenci przygotowali mnóstwo ciekawych propozycji. Nowoczesne ze wszech miar drogi słynnych metropolii to także rozwiązanie, które warto rozważyć.

Fototapeta Nowojorski poranek - Fototapety z motywem drogi - Demur
Fototapeta „Nowojorski poranek”

Nie zapominajmy, że wybrany przez nas egzemplarz wcale nie musimy być utrzymany w klasycznych dwóch wymiarach, do których zostaliśmy przez lata przyzwyczajeni. Można nieco poeksperymentować, decydując się na model trójwymiarowy. Dzięki niemu uda nam się nie tylko w ciekawy sposób udekorować przestrzeń, ale zarazem sprawić, by została ona powiększona optycznie. To dobry trop!

Dodaj komentarz