Inspiracje

Pomysł na ścianę w pokoju

Fototapeta - Kosmos - Pomysł na ścianę w pokoju - Demur

Specjaliści zajmujący się branżą aranżacji wnętrz nie mają nawet cienia wątpliwości co do tego, że charakter danemu wnętrzu nadają ozdoby. Wielu osobom wydawać by się mogło, że ta funkcja przynależna jest meblom – pudło! Okazuje się bowiem, że nawet wtedy, kiedy wybierzemy zupełnie zwyczajne umeblowanie, możemy sprawić, że całość będzie się jawiła niczym z najlepszego katalogu wnętrzarskiego. Zadbanie o dodatki w pokoju to zatem sprawa kluczowa. Dziś zajmiemy się ozdobami naściennymi, dzięki którym każdy pokój zyska nowy charakter.

Pomysł na pustą ścianę w pokoju

Wszyscy ci, którzy uwielbiają nowoczesne podejście do designu i oryginalne rozwiązania we wnętrzu swojego domu lub mieszkania, z całą pewnością powinni postawić na fototapety. Trzeba przyznać, że ich wybór robi wrażenia nawet na najbardziej wymagających odbiorcach.

Fototapeta - Skandynawski wzór - Pomysł na ścianę w pokoju - Demur

Na jakie modele warto się zdecydować, aby pomieszczenie jawiło nam się jako oaza piękna i wyjątkowości? Na pewno można pokusić się o pomysł na ścianę w pokoju z motywami skandynawskimi w głównej roli. Spokojna, stonowana niezwykle kolorystyka, do tego wzory, na które można patrzeć godzinami – to bardzo dobry sposób na nienachalne piękno.

Ci, którzy pragną optycznie powiększyć pomieszczenie, powinni postawić na modele trójwymiarowe. Dzięki nim nawet maleńki pokój będzie się oglądało jako ten całkiem słusznych rozmiarów. Aby ten efekt był jeszcze wyraźniejszy, warto kupić model utrzymany w jasnej tonacji kolorystycznej.

Obraz jako główny motyw ozdobny na powierzchni ściany

Nowoczesny design jak najbardziej upodobał sobie również obraz jako formę wyrazu, dlatego też w niejednym polskim domu na ścianach rządzi właśnie ten rodzaj ozdób. Jakie jednak modele są dziś na topie, a których należałoby raczej unikać?

Przede wszystkim dużo wzorów abstrakcyjnych – zapewne to przyświecało twórcom bardzo modnych obecnie modeli. Geometria miesza się tutaj z eksplozją kolorów, monochromatyzm towarzyszy bardzo nieoczywistym printom. Dzięki umieszczeniu na powierzchni ściany takiego właśnie modelu sprawiamy, że bardzo zwyczajne pomieszczenie wygląda jak to urządzone na potrzeby zdjęć w katalogu wnętrzarskim.

Obraz - Paryż - Pomysł na ścianę w pokoju - Demur

Nie zapominamy też o personalizacji, bowiem jeśli chodzi o pomysł na pustą ścianę w pokoju, jest ona bardzo dobrym tropem. Gorąco zachęcamy zatem do wybierania takich motywów, które w bezpośredni sposób wiążą się z zainteresowaniami, pasjami i zajęciami domowników.

W opinii specjalistów ciekawym rozwiązaniem jest również stworzenie galerii z kilku niewielkich obrazów, ostatnio to rozwiązanie cieszy się niemałym powodzeniem. Idealnie sprawdza się wszędzie tam, gdzie pragniemy osiągnąć efekt przytulności i rodzinnej atmosfery pełnej domowego ciepła. Wielu klientów sklepów z artykułami dekoracyjnymi sięga jednak po klasyczne rozwiązanie, decydując się na jeden wiodący element ozdobny na całej powierzchni ściany. Poleca się szczególnie motywy retro i vintage, dobrym pomysłem będzie także obraz składający się z kilku elementów, tego typu ozdoby bowiem cieszą się bardzo dużą popularnością. Ważne jest to, by ten element dekoracyjny był dobrze dobrany pod względem kolorystyki i stylu do reszty pomieszczenia. Jeśli tak się dzieje, pomysł na pustą ścianę w pokoju okazuje się strzałem w dziesiątkę!

Dodaj komentarz