Inspiracje, Poradnik

Pomysł na ścianę w kuchni

Owocowe soki - Fototapety do kuchni

Aranżacja kuchni to nie lada wyzwanie. Musi być ona przede wszystkim ergonomiczna i funkcjonalna, tak aby korzystanie z niej każdego dnia było łatwe i przyjemne, a jednocześnie ułatwiało wykonywanie podstawowych obowiązków takich jak przygotowywanie posiłków. To nie wszystko, kuchnia powinna być również estetyczna i urządzona ze smakiem, aby codzienne przebywanie w niej było prawdziwą przyjemnością! Jak tego dokonać? Dowiesz się, czytając poniższe porady – jak dobrać obrazy lub fototapety do kuchni.

Fototapeta "Warszawa z lotu ptaka" - Fototapety do kuchni

Kluczem do sukcesu w aranżacji tego pomieszczenia może okazać się pomysł na ścianę w kuchni. Wybierając sobie tylko jeden element jako dominantę kompozycyjną w danym pokoju, możesz z łatwością stworzyć estetyczną i nienachalną przestrzeń, z której korzystanie będzie przyjemnością dla wszystkich domowników.

Prostym i zarazem stosunkowo niedrogim rozwiązaniem jest fototapeta (tutaj). W tym przypadku warto decydować się na modele wodoodporne, jeżeli planujemy udekorować nią ścianę w pobliżu zlewu lub kuchenki gazowej. Wtedy też utrzymanie jej w czystości będzie znaczniej łatwiejsze. To genialny pomysł na pustą ścianę w kuchni, która do tej pory sama w sobie nie stanowiła ciekawego estetycznie elementu.

Jakie wzory fototapety do kuchni najlepiej się sprawdzą?

Fototapeta "Zanim będzie mąka" - Fototapety do kuchni

Generalnie dobrze będą wyglądać wszystkie te, które będą kojarzyły się z posiłkami. Ciekawym rozwiązaniem jest także dobranie ich palety barw do odcienia mebli, np. w przypadku brązowych dobrze będą wyglądać zdjęcia kawy, zboża itp. Utrzymanie podobnej kolorystyki pozwoli na zachowanie spójności, wtedy też fototapeta nie będzie ostro kontrastować z pozostałymi elementami wystroju. Kiedy interesuje nas bardziej intensywny efekt, a posiadamy przykładowo białe meble w kuchni, to możemy się pokusić o zestawienie ich z fototapetą w mocnych odcieniach, prezentującą na przykład koszyk pełen pomidorów czy innych owoców lub warzyw w zdecydowanych kolorach.

Tę samą logikę możemy wykorzystać jako pomysł na ścianę w kuchni przy stole. Tutaj mamy nawet większe pole do popisu, ponieważ zazwyczaj dysponujemy całą powierzchnia takiej ściany, na tle której zostaną ustawione meble jadalniane. Z tego względu można pokusić się o zastosowanie bardziej kontrastowych fototapet, przykładowo prezentujących całą gamę kolorowych soków.

Fototapeta "Coffee time" - Fototapety do kuchni

Kuchenny obraz

Dekoracja ściany w kuchni nie musi od razu jednoznacznie oznaczać zastosowania fototapety. Kiedy nie dysponujemy przestronnym pomieszczeniem, a bardzo chcielibyśmy je udekorować ze smakiem, to ciekawym pomysłem będzie zastosowanie obrazów na płótnie (tutaj), na przykład z wizerunkiem dzbanka z parującą, aromatyczną herbatą. Wprowadzi on do wnętrza przyjemny klimat, pozytywnie kojarzący się ze spożywaniem smacznych posiłków. A przecież dokładnie o to w kuchni chodzi. Taki obraz na płótnie należy dobrać rozmiarem do wielkości przestrzeni. W skrócie mówiąc, jeżeli dysponujemy dużą, wolną przestrzenią na ścianie, to warto decydować się na większe, poziome obrazy. Kiedy posiadamy jedynie trochę wąskiego kawałka ściany, to zdecydujmy się na pionowy obraz lub tryptyk złożony z mniejszych elementów, jednak o pionowej orientacji.

Obraz "Smak Herbaty" - Obraz do kuchni

Pomysł na ścianę w kuchni

Ściany w kuchni pomysły na ich aranżację to prawdziwy temat rzeka. Jeżeli posiadasz już swoją wymarzoną kuchnię, jednak uważasz, że brakuje jej tego czegoś, to być może jest tym odpowiednio dobrana fototapeta. Podkreśli ona charakter pomieszczenia oraz wprowadzi przyjemny, przytulny klimat. Zdjęcie na tapecie niekoniecznie musi kojarzyć się tylko i wyłącznie z jedzeniem. Równie dobrze będą wyglądały wizerunki budynków, miast czy pejzaże. Ważne jest, aby kolorystykę fototapety dopasować do ogólnej tonacji wnętrza. Wtedy Twoja kuchnia nabierze niezwykłego charakteru!

1 Komentarz

  • Odpowiedz

    Anonim

    30 listopada 2018

    Bardzo podobają mi się właśnie takie fototapety między szafkami. Fajna sprawa. 🙂

Dodaj komentarz