Inspiracje, Poradnik

Pomysł na ścianę w korytarzu

Fototapeta pomost - Pomysł na ścianę w korytarzu - Demur

Korytarz jest tym typem pomieszczenia w naszym domu czy mieszkaniu, które niezwykle często traktowane są bez odpowiedniej dozy uwagi. Wydaje się, że to „tylko” fragment przestrzeni pozwalający nam przemieścić się z jednego wnętrza do drugiego, zatem nie wymaga specjalnego traktowania. To bardzo duży błąd. Przecież to właśnie przez korytarz często przechodzimy, na to specyficzne pomieszczenie zwracają także uwagę nasi goście. Musi być ono zatem idealne. Nie ukrywajmy: o meble dbać tu nie musimy, bo ich po prostu nie ma lub prawie nie ma, zatem kwestię ścian musimy potraktować priorytetowo!

Nie może być nudno!

Zwyczajna, pomalowana farbą ściana w korytarzu to rozwiązanie zdecydowanie najbardziej banalne i kompletnie nieciekawe. Warto byłoby sprawić, by ta powierzchnia żyła, była kolorowa, pełna dynamiki. Dlatego właśnie specjaliści z branży aranżacji przestrzeni coraz częściej polecają najnowszy pomysł na ścianę w korytarzu w postaci fototapety. Modeli do wyboru jest bardzo wiele, w grę wchodzą zarówno wersje w stylu skandynawskim, jak i prowansalskim, glamour, vintage, retro, industrial, boho – naprawdę jest w czym wybierać!

Fototapeta kolumnada - Pomysł na ścianę w korytarzu - Demur

 

Sporą popularnością cieszą się dziś też fototapety w wersji 3d, warto o nich pomyśleć wtedy, kiedy lubimy rozwiązania niestandardowe oraz gdy chcemy optyczne powiększyć przestrzeń.

Korytarz – pomysł na ściany

Kolejnym interesującym i godnym uwagi pomysłem na zaaranżowanie ściany w korytarzu jest powieszenie na niej obrazu. Oczywiście musimy wybrać taki model, który będzie idealnie współgrał z resztą mieszkania (zarówno po względem kolorystyki, jak i klimatu). Dobrym pomysłem okazuje się być także stworzenie w korytarzu małej galerii składającej się z kilkuczęściowego obrazu. Tego typu rozwiązanie z pewnością da atmosferę przytulności oraz rodzinnej atmosfery.

Obraz Morze - Pomysł na ścianę w korytarzu - Demur

 

Ci, którzy bardziej cenią minimalizm, oczywiście mogą zdecydować się na powieszenie na powierzchni ściany jednego, wybranego starannie modelu. Co wiedzie prym? Ostatnimi czasy bardzo uwidocznił się trend na zastosowanie ozdób naściennych z abstrakcyjnymi wzorami, monochromatyzm także jest na topie. Korytarz pomysł na ściany musi mieć jednak taki, aby był on tożsamy z resztą pomieszczeń, w przeciwnym razie osiągniemy efekt chaosu, a tego zapewne byśmy nie chcieli.

Fototapeta abstrakcja - Pomysł na ścianę w korytarzu - Demur

 

W trakcie poszukiwań idealnego modelu bierzmy pod uwagę nie tylko kwestie typowo estetyczne, lecz również względu natury praktycznej. Patrzmy na to, czy egzemplarz jest wykonany z należytą starannością, czy kolor jest równomiernie nałożony na płótno czy też inna powierzchnię, czy widać tutaj solidność wykonania. Zapewniamy jednak, że pomysł na ścianę w korytarzu w formie obrazu czy też grupy obrazów jest niezwykle dobry i ceniony przez specjalistów z branży aranżacji wnętrz. Z drugiej strony jednak fototapety także kuszą wspaniałym wzornictwem…zapowiada się niełatwy wybór. Przestrzegamy jednak przed pozostawianiem nagich, zupełnie zwyczajnych ścian w korytarzu, warto sprawić, by były one ciekawe, przyciągające wzrok, nietypowe. Obrazy i fototapety z całą pewnością pomogą w osiągnięciu efektu „wow”!

Dodaj komentarz