Inspiracje, Poradnik

Pomysł na ścianę przy schodach

Ściana przy schodach wielu z nas wydaje się być mocno problematyczną. To tak charakterystyczne miejsce, że bardzo często nie mamy po jęcia, jak je ozdobić, by było ciekawie, stylowo i niebanalnie. Jednak brak pomysłu to zdecydowanie nie powód do tego, by ową przestrzeń traktować po macoszemu. Zapoznajmy się zatem z najnowszymi inspiracjami i propozycjami ekspertów, by pomysł na ścianę przy schodach wyglądał naprawdę spektakularnie! Co więc zastosować?

Obrazy na schodach

Stylowe obrazy to z całą pewnością genialny pomysł na ścianę przy schodach. W tym przypadku szczególnie zalecamy bardzo modne rozwiązanie w postaci zaaranżowania całej galerii niedużych dzieł. Oczywiście pamiętać musimy o tym, by były one do siebie odpowiednio dopasowane, by całość była spójna zarówno pod względem kolorystyki, jak i stylu. Obrazy na schodach będą z pewnością bardzo miłym i niezwykle wdzięcznym uatrakcyjnieniem przestrzeni. Przyniosą całe mnóstwo piękna i przytulności, sprawią, że przestanie być to miejsce, na które zwyczajnie nie mamy żadnej konkretnej koncepcji.

Jakie modele są obecnie modne, na jakie zatem warto postawić?

Pomyślmy chociażby o motywach geometrycznych. Wprowadzą one do tej przestrzeni całe mnóstwo nowoczesności. Nie zapominajmy również o abstrakcyjnych wzorach, dzięki którym zaprosimy do wnętrza domu czy mieszkania szyk niczym z prestiżowej galerii sztuki.

Obraz Galaktyczna Geometria - Pomysł na ścianę przy schodach - Demur
„Galaktyczna Geometria” – Obraz dostępny tutaj.

Przenieś Swoją pasję na płótno. Warto też postawić na takie obrazy na schodach, które są związane z naszymi indywidualnymi pasjami, hobby czy zainteresowaniami. Lubimy jazdę konną? Postawmy na obraz, który przedstawia wierzchowca w biegu. Kochamy piec torty? Niech zatem obrazy na schodach przedstawiają piękne, starannie przybrane wypieki, które każdego smakosza przyprawiłyby o istny zawrót głowy.

Obraz Galopujące Konie - Pomysł na ścianę przy schodach - Demur
„Galopujące Konie” – Obraz dostępny tutaj.

Fototapeta na schodach

Ci, którym pomysł na ścianę przy schodach w postaci galerii obrazów nie do końca przypadł do gustu, pragniemy polecić nieco inny patent, który to mieszkańcy naszego kraju wykorzystują coraz częściej. Nie dziwi nas to kompletnie, skoro fototapeta na schodach sprawdzi się wręcz idealnie. Dlaczego? Jej zamontowanie nie będzie wcale należało do trudnych, ona sama zaś stanie się bardzo interesującym dekoracyjnym elementem. Gdy dodatkowo zapragniemy tę przestrzeń powiększyć optycznie, nic nie stoi na przeszkodzie! Wystarczy bowiem jedynie wybrać fototapetę w jasnych barwach – dzięki nim nawet mały kącik przy schodach będzie się jawił jako spory. Jeszcze lepiej, gdy zrezygnujemy z klasycznych dwóch wymiarów na rzecz trójwymiaru. Wtedy optyczne powiększenie będzie jeszcze bardziej widoczne, zaś nasz fragment wnętrza znajdujący się przy schodach stylowy i modny niczym z najlepszego wnętrzarskiego katalogu.

Fototapeta Trójwymiarowe Heksagony - Pomysł na ścianę przy schodach - Demur
„Trójwymiarowe Heksagony” – Fototapeta dostępna tutaj.

W tym przypadku wybór wzorów jest naprawdę szalenie imponujący.

• Lubimy pejzaże? Stawiamy właśnie na nie! (tutaj)

• Jesteśmy wielbicielami monochromatyzmu? Taka właśnie fototapeta na schodach też będzie wyglądała nad wyraz interesująco. (tutaj)

• Styl boho nas urzeka? Dużo bajecznie kolorowych fototapet także okaże się być przysłowiowym strzałem w dziesiątkę.

• Chcemy wprowadzić na ścianie przy schodach odrobinę szaleństwa? W takim razie model inspirowany twórczością Banksy’ego na pewno okaże się idealny.

Fototapeta Pióra Boho - Pomysł na ścianę przy schodach - Demur
„Pióra Boho” – Fototapeta dostępna tutaj.

Pomysł na ścianę przy schodach nie jest ograniczony – mamy ogrom możliwości stylistycznej i kolorystycznej. Nie pozwólmy, by przestrzeń znajdująca się schodach była nudna – ona zaś odwdzięczy nam się cudownym wyglądem!

Dodaj komentarz