Inspiracje, Poradnik

Fototapety do przestronnego holu

Fototapety do holu - Demur

Hol (czyli innymi słowy sporych rozmiarów przedpokój albo wiatrołap) to pomieszczenie, którego wielu Polaków nie docenia. Czym to się przejawia? Niezbyt (delikatnie mówiąc) dbają oni o to, by przestrzeń ta była ciekawie umeblowana i udekorowana. Wydaje się, że w codziennym życiu nikt nie zwraca na nią uwagi, przebiegając szybko do dalszych części domu. To błąd! Hol stanowi bowiem wizytówkę całości i warto dołożyć wszelkich starań, by był urządzony ze smakiem. Przestrzeń ta potrzebuje naszego zaangażowania, by mogła rozkwitnąć w pełnej krasie i prezentować się stylowo. Modne fototapety do holu na pewno się zatem przyda!

Udekoruj swój hol w najlepszym stylu!

Pierwsze pomieszczenie, z jakim stykamy się po wejściu do domu, zasługuje na szczególną oprawę, na takie elementy dekoracyjne, które wydobędą z niego wszystko to, co najlepsze. Jakie fototapety będą najlepszym rozwiązaniem i na które warto postawić?

  • Motywy florystyczne

Roślinne printy są znane i lubiane od wielu lat, w ostatnich sezonach projektanci dekoracji naściennych także się ku nim skłaniają. Dlaczego? Wprowadzają bowiem do przestrzeni swoistą lekkość, subtelność i delikatność, dzięki którym możemy osiągać naprawdę znakomite efekty wizualne.

Fototapeta Subtelne kwiaty - Fototapeta do holu - Demur
Fototapeta „Subtelne kwiaty”

Motywy florystyczne wpisują się świetnie w cały szereg klimatów panujących we wnętrzach, między innymi romantyczny, rustykalny, vintage czy glamour. Jeśli chodzi o przestronny hol, jak najbardziej możemy sobie pozwolić na duże kwiaty na ciemnym tle, bowiem nie musimy dbać o jego optyczne powiększenie.

  • Monochromatyzm

Jednokolorowe naścienne dekoracje mają to do siebie, ze zaprowadzając w przestrzeni elegancję w najlepszym wydaniu. Jeżeli zatem zależy nam na osiągnięciu właśnie takiego efekty końcowego, koniecznie postawmy na jednobarwną fototapetę, dobierając oczywiście jej kolor do całości pomieszczenia. Uzyskamy na pewno gustowną, modną przestrzeń!

  • Wielkomiejskie klimaty

Każdy fan atmosfery metropolii, ogromnej ilości samochodów, wielu ludzi na ulicach, olbrzymich budowli i kolorowych neonów powinien zdecydować się na to, by taka właśnie fototapeta do domu pojawiła się w jego domu. Może być to ukazanie któregoś z wielkich miast (chociażby Paryża, Nowego Yorku albo Londynu) za dnia, wieczorową porą albo nocą. Bardzo wiele ciekawych propozycji do wyboru to dla kupującego dobry znak, wie on bowiem, że uda mu się z pewnością znaleźć dla siebie coś naprawdę interesującego.

Fototapeta Miejska abstrakcja - Fototapety do holu - Demur
Fototapeta „Miejska abstrakcja”

Dzięki zastosowaniu tego typu fototapety hol stanie się przestrzenią niebanalną i taką, która będzie dawała gościom jasny znak: dalsze pomieszczenia tego domu na pewno też są bardzo stylowe!

  • Piękno przyrody

Zielone lasy, ośnieżone górskie szczyty albo przepiękne plaże ciągnące się kilometrami wzdłuż oceanu. Takie i inne wzory fototapet z pejzażami w głównej roli świetnie nadają się do tego, by znaleźć się w holu. Wniosą do niego mnóstwo domowego ciepła i przytulności!

Stylowe fototapety do holu – i jest pięknie!

Fototapeta Pastelowa zima - Fototapety do holu - Demur
Fototapeta „Pastelowa zima”

Dobrze dobrana fototapeta do holu potrafi sprawić, że przestrzeń ta, nawet jeśli do tej pory nie prezentowała się zbyt ciekawie, wreszcie nabierze charakteru. Będzie wspaniałą wizytówką całego domu, wpisując się w dokładnie takie klimaty, jakie najbardziej preferują domownicy. Motywy florystyczne, monochromatyzm, wielkomiejskie widoki albo piękno przyrody – co wybierasz?

Dodaj komentarz