Inspiracje, Poradnik

Fototapeta do małego salonu

Fototapeta - Włoska Uliczka - Fototapeta do małego salonu - Demur

Każdy z nas chciałby posiadać rozległy, duży salon, w którym z powodzeniem zmieściłaby się spora grupa osób, gdyby zaistniała taka potrzeba. Jednak nie od dziś wiadomo, że rzeczywistość prezentuje się nieco inaczej. Bardzo często Polacy dysponują niewielkimi pokojami dziennymi (innymi słowy gościnnymi). Oczywiście mimo tego (a może przede wszystkim dlatego) chcą je stylowo urządzić i sprawić, by optycznie wyglądały na większe niż w rzeczywistości. Jak taki efekt osiągnąć?

A może trójwymiar?

Fototapeta - Betonowy Tunel 3D - Fototapeta do małego salonu - Demur

Okazuje się, że najprostszym i jednocześnie najczęściej wykorzystywanym pomysłem na to, by niewielki salon jawił się niczym pomieszczenie sporych rozmiarów, jest to, by na jednej ze ścian zamontować fototapetę 3d. Tego rodzaju naścienne ozdoby zrewolucjonizowały rynek aranżacji przestrzeni, a ich popularność wzrasta wręcz lawinowo. Dzięki nim nasz narząd wzroku odbiera to, co znajduje się na powierzchni fototapety, jako dostępne na wyciągnięcie ręki. Jednocześnie ma się wrażenie, że wnętrze jest duże, wysokie i szerokie zarazem, bardzo obszerne. Wszystko to zasługa iluzji, z jaką mamy w tym przypadku do czynienia! Nie mamy najmniejszych nawet wątpliwości, że taka właśnie fototapeta do małego salonu sprawdzi się rewelacyjnie.

Fototapety do małego salonu

Jednak nie tylko trzeci wymiar pozwala nam na optyczne powiększenie pokoju gościnnego. Bardzo dobrze „zagrać” można tutaj także kolorystyką. Oczywiście warto w pierwszej kolejności stawiać na to, co jasne – wszelkie odcienie bieli, beżu, pudrowego różu, delikatnego srebra oraz złota, a także kolor łososiowy, baby blue czy też miętowy okażą się być przysłowiowym strzałem w dziesiątkę.

Fototapeta - Kwiaty Akwarele - Fototapeta do małego salonu - Demur

Co takiego natomiast powinny ukazywać fototapety do małego salonu? Tutaj nie ma jasnych wytycznych, zatem każdy z kupujących może wybrać dla siebie dokładnie taki model, który w pełni go zachwyci. Jedni zatem stawiają na motywy florystyczne (ale nie tylko w klasycznych wydaniach, w tych bardzo nowoczesnych również). Inni nie wyobrażają sobie tego, by w ich salonie nie pojawiły się geometryczne wzory, zaś jeszcze inni bardzo sobie cenią abstrakcyjne printy i to właśnie je wybierają dla siebie.

Specjaliści polecają!

Fototapeta - Włoska Alejka - Fototapeta do małego salonu - Demur

Eksperci, którzy na co dzień zajmują się aranżowaniem przestrzeni, nie mają najmniejszych nawet wątpliwości co do tego, że bardzo dobrym rozwiązaniem jest fototapeta do małego salonu przedstawiająca uliczki, drogi, trakty, mosty, tunele czy też parki linowe. Nic więc dziwnego, że tak wielu klientów w swoich pokojach gościnnych (pełniących przecież funkcję reprezentacyjną) ma właśnie takie elementy dekoracyjne. Wnętrze zyska sporo przestronności również wtedy, gdy na powierzchni fototapety pojawi się pełna kwiatów łąka czy też tajemniczy ogród. Na takie wzory także warto postawić!

Monochromatyzm się sprawdzi!

Okazuje się, że monochromatyczne modele są idealnym wręcz rozwiązaniem. Taka fototapeta do małego salonu może bez wątpienia sprawić, że będzie się on jawił naszym oczom jako pomieszczenie sporych rozmiarów. Oczywiście najchętniej wybierana jest biel, jednak jasne odcienie szarości czy beżu także okażą się strzałem w dziesiątkę. Iluzja ścienna to coś, co bez wątpienia niejednemu z Polaków pomogło sprawić, że jego salon wydaje się całkiem spory, a tak naprawdę jego metraż należy do niezwykle skromnych. Widać wyraźnie, że twórcy fototapet zadbali o swoich klientów!

Dodaj komentarz