Inspiracje, Style

Biuro w stylu industrialnym. Jak dopasować fototapetę na ścianę?

Fototapety industrialne - Demur

Ten klimat aranżacji przestrzeni zaczął być popularny w Stanach Zjednoczonych dość dawno temu, bo w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Trzeba było ciekawie zaaranżować pofabryczne, rozległe, niezwykle obszerne i wysokie wnętrza. Dzisiaj do stylu industrialnego bardzo chętnie się odwołujemy, urządzając nie tylko nasze domy i mieszkania, ale także biura. Tak, te ostatnie jak najbardziej zasługują na to, by być modnie umeblowanymi i udekorowanymi. Czasami mamy tu do czynienia z realnymi przestrzeniami pofabrycznymi, czasami ze stylizowanymi na nie. Ale jakie fototapety industrialne warto umieścić w takim biurze, by było ono naprawdę interesującym wnętrzem?

Styl industrialnym, czyli jaki konkretnie?

Wiemy już, że biuro w stylu industrialnym to takie, w którym mamy do dyspozycji dużą przestrzeń. No tak, ale jakie inne wyznaczniki owego modnego dziś klimatu w aranżacji przestrzeni wyróżniamy?

  • pozbawione firanek i zasłon okna
  • duży nacisk na oświetlenie – minimalistyczne lampy w wielu zakątkach pomieszczenia
  • wiodące kolory to szarość i biel, przełamane są starym złotem, grafitem i barwą cegły
  • wyeksponowanie elementów typu stare rury i kable
  • dość mocno nadszarpnięte nieco zębem czasu meble z pchlego targu lub stylizowane na stare
Fototapeta Magią spowite. Monochromatyczne trybiki - Fototapety industrialne - Demur
Fototapeta „Magią spowite. Monochromatyczne trybiki”

Jak do takiego wnętrza dobrać fototapetę, żeby korespondowała ona z całością pomieszczenia? Wbrew pozorom nie jest to wcale trudne, bo twórcy dekoracji ściennych przygotowali całkiem sporo propozycji utrzymanych w klimacie industrialnym.

Ciekawe fototapety industrialne idealne do przestrzeni biurowej!

Na pewno warto postawić na fototapety przedstawiające fakturę betonu lub cegły, ewentualnie także drewna. Taka minimalistyczna ozdoba świetnie wpisze się w klimat urządzonego na modłę industrialną biura, stając się jego głównym elementem dekoracyjnym. Miejmy wszak na uwadze to, że przestrzeń przeznaczona do pracy ma być raczej prosta i surowa, niewielka ilość ozdób wprowadzi jednak do niej odpowiednią dawkę przytulności.

Fototapeta Rozmawiając o nicości - Industrialna fototapeta - DEMUR
Fototapeta „Rozmawiając o nicości”

Modele idealnie komponujące się w surowych przestrzeniach industrialnych to również te przedstawiające mosty i inne elementy typowo miejskiego budownictwa. Ich szara lub czarna barwa idealnie korespondowała będzie z resztą biura urządzonego w tym właśnie kimacie.

Także wielkomiejskie widoki sprawdzą się świetnie. Wszak, jak już podkreślaliśmy, klimaty te przywędrowały do nas właśnie z metropolii Stanów Zjednoczonych i z nimi właśnie są mocno kojarzone. Zamontujmy więc na ścianie stylową fototapetę ukazującą pełne prostoty, strzeliste wieżowce za dnia lub wieczorową porą, a na pewno nasze biuro utrzymane w klimacie industrialnym bardzo wiele dzięki temu zyska.

Fototapeta Tam, gdzie kończą się drogi - Fototapety industrialne - Demur
Fototapeta „Tam, gdzie kończą się drogi”

Jeśli jesteśmy fanami abstrakcyjnych dzieł, także mamy powody do zadowolenia. I one bardzo dobrze wpiszą się w industrialne klimaty, będąc ciekawą ich kontynuacją. Jeśli chodzi o kolorystykę, postawmy na szarości i grafit.

Surowe wykończenie naszej przestrzeni podkreślają także na pewno te fototapety industrialne, które przedstawiają stare maszyny, zegary nadszarpnięte zębem czasu czy też aparaty fotograficzne, których używano kilka dekad temu. Dzięki ich pojawieniu się biuro zyska ciekawą ozdobę, a pracownicy dużo chęci do wykonywania zawodowych obowiązków. W stylowych przestrzeniach aż chce się pracować!

Dodaj komentarz