Inspiracje, Poradnik

Pomysł na ścianę w sypialni

Fototapeta ziomwy krajobraz - Pomysł na ścianę w sypialni - Demur

W sypialni spędzamy dziennie przynajmniej kilka godzin, to tutaj relaksujemy się przed zaśnięciem, tutaj także rozpoczynamy nowy dzień. Warto byłoby zatem sprawić, by było to pomieszczenie urządzone z naprawdę dużym wyczuciem smaku i stylu. Na szczęście dziś wcale nie jest to trudne, projektanci bowiem przygotowują dla nas wiele tysięcy ciekawych wzorów naściennych dekoracji!

Sypialnia ozdobiona obrazami!

Bardzo dobrym (choć przez wielu uważanym za mocno klasyczny) pomysłem na ozdobienie przestrzeni sypialnianej jest powieszenie na ścianie jednego dużego obrazu (w wersji minimalistycznej i standardowej) lub całej galerii obrazów.

Obraz miasto o zachodzie słońca - Pomysł na ścianę w sypialni - Demur

W przypadku, gdy zdecydujemy się na to drugie rozwiązanie, pamiętać musimy, że ten pomysł na ścianę w sypialni rządzi się własnym prawami. Musimy bowiem odpowiednio dobrać każdy z pojedynczych egzemplarzy wchodzących w skład naszej sypialnianej galerii – zarówno pod względem kolorystyki, jak i stylu. Jedni stawiają zatem na delikatność pasteli i motywy florystyczne, inni zaś wybierają biały monochromatyzm w typowo industrialnych klimatach. Ważne jest to, by zachować dalece idącą jednorodność, wtedy efekt przytulności będzie zauważalny już na pierwszy rzut oka. Dodatkowo zaś sypialniane wnętrze prezentowało się będzie na kształt tych z katalogów wnętrzarskich, czyli wprost idealnie. Wypoczynek w takim miejscu to prawdziwa przyjemność!

Ściana w sypialni ozdobiona fototapetą

Trzeba przyznać, że fototapety zrewolucjonizowały rynek naściennych ozdób. Polacy docenili je przede wszystkim za to, że gdy się pojawiają, stają się najważniejszym motywem dekoracyjnym na całej przestrzeni. Łatwo bowiem dzięki nim zmienić nudne i pozbawione wyrazu pomieszczenie w oazę wyjątkowości i designu. Jak się za to zabrać? Jak sprawić, by ten właśnie pomysł na ścianę w sypialni był trafiony?

W pierwszej kolejności musimy zdecydować, która z naszych sypialnianych ścian stanie się ta ozdobioną fototapetę. Zwykle wybierana jest ta znajdująca się za łóżkiem. Dalsza kolejność to wybór konkretnego wzoru. Warto wziąć tu pod uwagę kilka czynników – panujące obecnie trendy, własne upodobania, kolorystykę sypialni oraz styl, jak w niej panuje.

Fototapeta las brzozowy - Pomysł na ścianę w sypialni - Demur

Aktualnie bardzo dużym powodzeniem cieszą się na przykład stylowe pejzaże 3d (dodatkowo powiększą one przestrzeń, a to bardzo ważne zwłaszcza w niewielkich wnętrzach) z dużą ilością zieleni. Jest to barwa, która ma bardzo dobry wpływ na nasz narząd wzroku, ponadto uspokaja i relaksuje, dlatego wydaje się być w tym przypadku rozwiązaniem numer jeden. Wielbiciele nowoczesności postawić zaś mogą na printy geometryczne, które już od początku 2018 wiodą prym i nic nie wskazuje na to, by to się miało zmienić. Warto zdecydować też na minimalizm, bowiem tego typu ozdoby naścienne będą w stanie zapewnić nam dobry wypoczynek i relaks w sypialnianym wnętrzu. Prostota jako pomysł na ścianę w sypialni? Jak najbardziej na tak!

Czy plakat w sypialni to dobry patent?

Zdecydowanie tak, jeśli tylko wybierzemy taki model, który odpowiada naszym preferencjom, związany jest z naszymi zainteresowaniami oraz hobby. Powieśmy go za ścianie za łóżkiem, a na pewno będzie to interesujący powiew świeżości w pomieszczeniu sypialnianym. Ostatnimi czasy niezwykle popularne są na przykład modele z hasłami motywacyjnymi albo zabawnymi obrazami bądź tekstami. To rewelacyjny sposób na to, by dodać sobie na co dzień nieco uśmiechu na twarzy, radości i by podkreślić swoje poczucie humoru.

Plakat zabawny napis - Pomysł na ścianę w sypialni - Demur

Sprawmy zatem, by nasze wnętrza przestały być nijakie, zupełnie zwyczajne, pozbawione wyrazu. Na szczęście pomysły na ścianę w sypialni to cały szereg ciekawych i nowoczesnych możliwości. Na pewno każdy znajdzie to, dzięki czemu jego sny będą tylko przyjemne, a wypoczynek na najwyższym poziomie!

Dodaj komentarz