Inspiracje, Poradnik

Pomysł na ścianę w pokoju dziecięcym

Fototapeta różowe sówki - Pomysł na ścianę w pokoju dziecięcym - Demur

Każdy z rodziców pragnie, aby pokój jego pociechy wyglądał perfekcyjnie, by tworzył udany mariaż piękna, bezpieczeństwa i wygody, by był naprawdę wyjątkowy. Na szczęście dzisiejsze propozycje (dotyczące zarówno umeblowania, jak i dodatków) jak najbardziej pozwalają na osiągnięcie takiego właśnie efektu. Okazuje się, że dekoracje ścienne stanowią szalenie ważny element tego pomieszczenia, należy więc w odpowiedni sposób zadbać o to, by były stworzone z dbałością o detale, by wspaniale się w pokoju dziecka prezentowały oraz aby przestrzeń owa prezentowała się niczym z prestiżowego katalogu wnętrzarskiego.

Pomysł na ścianę w pokoju dziecka

Najpopularniejszym ostatnimi czasy rozwiązaniem wydaje się być zamontowanie w należącej do dziecka przestrzeni fototapety na jednej ze ścian. Dlaczego? Bowiem w opinii ekspertów z branży aranżacji wnętrz jest to najmodniejszy, najprostszy i dający najbardziej spektakularne efekty pomysł na ozdobienie tego typu pokoju. Oczywiście do wyboru mamy cały szereg interesujących niezwykle modeli (nie musimy zatem obawiać się tego, że w co drugim dziecięcym królestwie wśród przyjaciół naszej pociechy pojawi się ten właśnie model). Nie zapomniano rzecz jasna o tym, jacy bohaterowie kreskówek, baśni i bajek są dziś uwielbiane przez najmłodszych, jakich superbohaterów wybierają oni w roli swoich ulubieńców. To właśnie dlatego te właśnie postaci tak bardzo często stają się wiodącymi elementami owych naściennych ozdób.

Fototapeta Zamek - Pomysł na ścianę w pokoju dziecięcym - Demur

 

W przypadku niemowląt to rodzice decydują o tym, na jaki model najlepiej się zdecydować. Dzieci nieco starsze zwykle mają udział w podejmowaniu decyzji lub wręcz same ją podejmują.

Nie tylko fototapety, czyli pomysły na udekorowanie dziecięcego pokoiku

Oczywiście zastosowanie fototapet to nie jedyny pomysł na ścianę w pokoju dziecka. Okazuje się bowiem, że i obrazy bardzo dobrze się tu sprawdzają. Jakie powinny one być? Pełne barw (niezależnie od tego, czy mają być intensywne czy też raczej pastelowe i delikatne), takie, które w rewelacyjny nastrój i sprawią, że będzie on bawił się całymi godzinami z uśmiechem na ustach. Można tu jednak wykorzystać różne metody umieszczania tego typu naściennych ozdób. Pierwszy pomysł na ścianę w pokoju dziecięcym to wybranie jednego dużego obrazu i umieszczenie go w ten sposób, by nie miał konkurencji. Czyli aby na powierzchni ściany nie pojawiały się żadne inne dekoracje. Wedle drugiej metody warto kupić dużo niewielkich obrazków, tworząc z nich galerię. Oczywiście można je zawieszać wbrew zasadom symetrii lub trzymając się ich – to już zależy od indywidualnych preferencji.

 

Obraz wesoły wieloryb - Pomysł na ścianę w pokoju dziecięcym - Demur

Nie tylko modele z ulubionymi postaciami z bajek są przez dzieci uwielbiane. Bardzo dobrym pomysłem jest chociażby umieszczenie na ścianach modeli prezentujących hobby, ulubione zajęcia czy zainteresowania małego mieszkańca. Mowa chociażby o piłce nożnej, kosmosie, koniach – tego typu personalizacja jak najbardziej jest dziś na topie! Warto pójść właśnie tym tropem i zafundować dziecku taki model, który w 100% zgodny będzie z jego indywidualnymi preferencjami!

Jaka kolorystyka sprawdzi się w pokoju dziecka?

Fototapeta Misie - Pomysł na ścianę w pokoju dziecięcym - Demur

 

Jeszcze do niedawna „jedynym słusznym” wyborem było urządzanie i dekorowanie pokoików dziewczynek na różowo, królestw chłopców zaś na kolor błękitny. Dziś jednak bardzo wiele się zmieniło. Rodzice zauważyli, że ciekawy pomysł na ścianę w pokoju dziecka to także beże, żółcie, delikatne szarości w połączeniu z bielą czy też zielenie. Dzięki temu jest różnorodnie, bardzo ciekawie, niesamowicie stylowo – i o to chodzi! Wszak dzieci zasługują na to, co najlepsze!

Dodaj komentarz