Inspiracje, Poradnik

Nie jeden, a kilka – obrazy tryptyki do salonu

Obrazy Tryptyki do salonu - Demur

Od przybytku głowa nie boli – zapewne każdy z nas przynajmniej raz w swoim życiu docenił prawdziwość tych słów. To samo coraz częściej tyczy się także naściennych dekoracji. Chociaż oczywiście oddani fani minimalizmu na pewno będą się upierać, że jeden jednoczęściowy obraz na danej ścianie w zupełności wystarczy, miłośnicy niebanalnych rozwiązań na pewno będą pragnęli spróbować czegoś, co jest w stanie stworzyć na powierzchni ściany przysłowiowy efekt „wow”. Okazuje się, że obrazy tryptyki do salonu sprawdzą się tu świetnie!

Dlaczego warto postawić na tryptyk?

Obraz składający się z trzech elementów to ciekawy pomysł na nietypowe, modne ozdobienie przestrzeni salonu. Dlaczego warto go wybrać?

jest to nowoczesne rozwiązanie

oryginalna metoda ozdobienia przestrzeni

wiele możliwości powieszenia tryptyku na ścianie

to ozdoba, która stanie się główną dekoracją na danej przestrzeni

niska cena, wysoka jakość wykonania i ciekawe wzornictwo

Obraz Tropikalna Flora - Obrazy Tryptyki do salonu - Demur
Tryptyk „Tropikalna Flora”

Podkreślić warto bardzo wyraźnie wielość możliwości zamontowania tryptyku na ścianie. Wszak możemy go na jej powierzchni umieścić w sposób klasyczny (kiedy to mamy wszystkie trzy elementy dzieła w kolejności ustalonej przez jego twórcę). Można także pójść nieco inną drogą i powiesić części dekoracji w innej kolejności – przecież pasują one do siebie świetnie pod względem kolorystyki oraz stylu, zatem na pewno takie działanie także przyniesie korzyści w formie stylowo udekorowanej ściany. Istnieje jeszcze inna metoda, zgodnie z którą obrazy tryptyki do salonu zostają rozdzielone i każdy ich element funkcjonuje dzięki temu jako osobna ozdoba. Dzięki temu na pewno unikamy aranżacyjnej nudy i sami czujemy się kreatorami, którzy dzięki intrygującemu patentowi mają gustownie urządzone przestrzenie.

Dlaczego Polacy decydują się na to, by zastosować obrazy tryptyki do salonu?

W salonie spędza się najczęściej bardzo wiele czasu. Trudno byłoby zatem wyobrazić sobie taką sytuację, w której miałby on być przestrzenią nudną, nieciekawą, pozbawioną interesujących motywów dekoracyjnych. To tutaj przebywają też zwykle goście zaproszeni do naszego domu czy mieszkania, i oni powinni mieć możliwość podziwiania wyjątkowego pomieszczenia.

Obraz Błękitne Róże - Obrazy tryptyki do salonu - Demur
Tryptyk „Błękitne Róże”

Właśnie dzięki zakupowi gustownego tryptyku sprawić możemy, że salon, który do tej pory raczej nie robił na nikim specjalnego wrażenia, stanie się teraz pomieszczeniem, które bez wahania nazwać można ponadprzeciętnie stylowym.

Jaki konkretnie model wybrać?

Obraz Jabłkowa zieleń - Obrazy Tryptyki do salonu - Demur
Tryptyk „Jabłkowa zieleń”

Jeśli chodzi o obrazy tryptyki do salonu, pamiętać powinniśmy o kilku podstawowych zasadach. Przede wszystkim muszą być one dostosowane idealnie do klimatu, jaki w danym salonie (zwanym też pokojem dziennym czy gościnnym) panuje. To samo dotyczy również kolorystyki, wszak dzięki takiemu właśnie postępowaniu będziemy mieli okazję na stworzenie przestrzeni, w której można odpocząć, zrelaksować się i nabrać sił po dniu wypełnionym pracą. Na szczęście modeli jest dziś tak wiele, że dla każdego kupującego czeka ten wyjątkowy, który stanie się głównym elementem dekoracyjnym w salonie (tutaj). Bo nie zawsze mniej znaczy więcej!

1 Komentarz

  • Odpowiedz

    Asia Skrzypczak

    30 listopada 2018

    Fajnie to wygląda. A jest tak wiele różnych wzorów, że nie ciężko wybrać coś dla siebie.

Dodaj komentarz