Inspiracje, Poradnik

Jaki obraz do salonu?

Obraz - Niebieska abstrakcja - Jaki obraz do salonu - Demur

Salon to wyjątkowe miejsce w każdym domu. To tutaj bowiem przyjmujemy gości (zatem pełni on funkcję reprezentacyjną), tutaj spotykamy się całą rodziną, tutaj debatujemy ze znajomymi, tu też odpoczywamy. Nie możemy zapominać zatem o tym, że w przypadku tego wnętrza należy szczególnie zadbać o zarówno o kwestię umeblowania, jak i dodatków i elementów ozdobnych. Dziś sprawdzimy zatem, jakie obrazy najlepiej komponowały się będą w salonie, na co warto postawić.

Jaki obraz do salonu nowoczesnego?

Nowoczesność z wielkim impetem wdarła się dziś do naszych wnętrz. Widać to bardzo wyraźnie zwłaszcza w salonach, które w niczym nie przypominają już pełnych bylejakości przestrzeni, które pamiętamy z okresu PRL-u. Dzisiejsze salony Polaków niezwykle często zasługują na to, by pojawić się w prestiżowych katalogach wnętrzarskich.

Pamiętać musimy, że to właśnie naścienne dekoracje decydują o charakterze wnętrza. Dlatego też w nowoczesnym salonie z całą pewnością warto postawić na najmodniejsze ostatnimi czasy obrazy geometryczne. Dzięki ich zastosowaniu przestrzeń nabierze niezwykłego blasku, a innowacyjny charakter przestrzeni będzie bardzo wyraźnie podkreślony. W ten sposób domownicy potwierdzą, że najnowsze trendy w świecie aranżacji przestrzeni zdecydowanie nie są im obce. Nierzadko w ramach odpowiedzi na pytanie: „Jaki obraz do salonu?” pojawia się podpowiedź: minimalistyczny.

Obraz abstrakcja biało czarna - Jaki obraz do salonu - Demur

To również bardzo dobry krok, minimalistyczne modele (zwłaszcza monochromatyczne albo stanowiące połączenie czerni i bieli) to szalenie interesujący sposób na to, by nawet urządzone początkowo bez konkretnego pomysłu wnętrze nabrało niezwykłego charakteru.

Jaki obraz do salonu nowoczesnego warto wybrać, gdy jest on pomieszczeniem niewielkich rozmiarów? Z całą pewnością w takim przypadku model stworzony w trójwymiarze obędzie przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Dzięki takiemu właśnie wyborowi sprawiamy bowiem, że wnętrze optycznie się powiększa. To zatem bardzo dobry trop!

Pomysł na obraz do salonu

Nie tylko minimalistyczne wnętrza salonów spotkać można w polskich domach i mieszkaniach, dlatego też sporym zainteresowaniem cieszą się motywy florystyczne. Jednak zaznaczmy, że tego typu obrazy wcale nie są sztampowe, nudne czy banalne. Wręcz przeciwnie – ich twórcy bardzo dbają dziś o to, aby odbiorców czymś zachwycić, aby pokazać im, że te dość klasyczne i często spotykane obrazy można pokazać w wydaniu zupełnie nowym, szalenie oryginalnym.

Obraz Most - Jaki obraz do salonu - Demur

Motyw mostu to także bardzo ciekawy pomysł na obraz do salonu. Te niezwykłe konstrukcje mają w sobie coś wyjątkowego, sprawiają, że człowiek ma ochotę na chwilę się zatrzymać, pokontemplować otaczającą go rzeczywistość, przestać się spieszyć. Tego rodzaju momentom na pewno służyły będą dzieła znajdujące się w salonie. Niejeden domownik czy gość przysiądzie na chwilę i zastanowi się nad tym, co most łączy, co znajduje się na drugiej jego stronie…to będą piękne momenty!

A może salon z motywami zwierzęcymi?

Obraz - Tygrys biało czarny - Jaki obraz do salonu - Demur

Okazuje się, że coraz częściej Polacy decydują się na to, by w ich salonach pojawiały się elementy reprezentujące styl kolonialny. Niezwykły klimat afrykańskich ostępów z całą pewnością zasługuje na to, by swoją egzotyką ozdabiać przestrzenie. Dlatego też nierzadko to właśnie dzikie zwierzęta spoglądają na nas z obrazów znajdujących się w salonach. I trzeba przyznać, że przynoszą to, co najlepsze!

Dodaj komentarz