Inspiracje, Style

Fototapety z mapą świata – Nie tylko edukacyjna dekoracja

Fototapety z mapą świata - Demur

Mapy od zawsze fascynowały ludzkość. W czasach dawniejszych były towarem na wagę złota, ich posiadanie bowiem oznaczało, że można było dotrzeć w najdalsze świata. Dziś żyjemy już w dwudziestym pierwszym wieku, a jednak mapy nadal pozostają w sferze naszych zainteresowań. Nadal uznajemy je za niezwykle ciekawe, inspirujące, praktyczne…a prócz tego doceniamy rzecz jasna ich walory typowo dekoracyjne. Nikogo nie powinno zatem dziwić, że fototapety z mapą świata tak często ozdabiają wnętrza naszych domów i mieszkań.

Fantastycznie sprawdzają się one rzecz jasna głównie w przypadku zapalonych podróżników, osób, które zdecydowanie nie potrafią usiedzieć w miejscu, bo ciągle wzywa ich chęć przeżycia prawdziwej przygody, zobaczenia czegoś interesującego, poznania nowych kultur.

Mnóstwo możliwości aranżacyjnych fototapety z mapą świata!

Okazuje się, że fototapety z mapą świata bardzo to dziś bardzo wiele przeróżnych możliwości aranżacyjnych. Mogłoby się wydawać, że w przeważającej większości przypadków trafiają one do polskich pokojów dziennych. Jednak nie do końca tak to wygląda. Okazuje się bowiem, że niezwykle często umieszcza się je w przestrzeni przedpokoju (bo to ona wszystkich gości zaprasza do odwiedzenia dalszej części domu lub mieszkania, powinna więc być urządzona z wielkim pietyzmem).

Na pewno warto pomyśleć także o tym, by zaaranżować tę oryginalną ozdobę w pokoju ucznia, który bardzo interesuje się geografią, marzy o dalekich podróżach i niezwykłych przygodach.

Fototapeta Kolorwa Mapa Świata - Fototapety z mapą świata - Demur
Fototapeta „Kolorwa Mapa Świata”

Warto podkreślić, że tego wzory z mapą świata stanowią w istocie mariaż walorów praktycznych oraz estetycznych. Kiedy chcemy sprawdzić, jak daleko jest z miejsca x do miejsca y, wystarczy, że tylko zerkniemy na ścianę. Oczywiście ozdoba ta jak najbardziej może się stać głównym elementem dekoracyjnym na danej przestrzeni. Idealnie komponuje się zarówno w przypadku pomieszczenia urządzonego w stylu vintage (tutaj sprawdzą się modele postarzane, wyglądające tak, jakby stworzono je przed wiekami), jak i w nowoczesnej przestrzeni (minimalistyczne modele czarno-białe bądź też odwrotnie – bajecznie kolorowe).

Fototapeta Retro Mapa Świata - Fototapety z mapą świata - Demur
Fototapeta „Retro Mapa Świata”

W sypialniach Polaków fototapety z mapą świata pojawiają się coraz częściej. Docenili oni bowiem tę idealną w swojej prostocie, a zarazem oryginalną dekorację. Twórcy tych ozdób starają się natomiast ciągle podsuwać kupującym nowe rozwiązania, nowe możliwości, nowe, interesujące niezwykle wzory. Dzięki temu mamy pewność tego, że modele uwielbiane przez podróżników na pewno nigdy nie staną się nudne, nieciekawe czy banalne.

Forma pamiętnika z podróży? Tak!

Fototapeta Podróż Dookoła Świata - Fototapety z mapą świata - Demur
Fototapeta „Podróż Dookoła Świata”

Osoby, które dużo się przemieszczają, a świat jest dla nich globalną wioską, bardzo często umieszczają w swoim domu mapę, na której pinezkami zaznaczają kierunki swoich wypraw. W tym przypadku także tego rodzaju fototapeta sprawdzi się doskonale. Dzięki niej będziemy wiedzieć, ile już krajów udało nam się zwiedzić, jakie rejony naszego globu mamy już obejrzane, a które dopiero czekają na naszą ekspedycję.

Wysoka jakość wykonania- to się liczy!

Nie zapominajmy także o tym, że pożądane przez kupujących i polecane przez specjalistów z branży aranżacji wnętrz ozdoby zawsze powinny być maksymalnie trwałe i solidnie stworzone. To bowiem gwarantuje, że nie zniszczą się już po kilku sezonach. Będą służyły one domownikom tak długo, jak będzie to potrzebne.

W tym przypadku na szczęście z wielkim zaangażowaniem zadbano o każdy detal, dzięki czemu mamy do czynienia z najwyższej jakości ozdobami naściennymi.

Fototapeta Antyczna Mapa - Fototapety z mapą świata - Demur
Fototapeta „Antyczna Mapa”

Dodać warto, że fototapeta z mapą świata to nie tylko pomysł na ozdobienie wnętrza domu czy mieszkania. Bardzo dobrze będzie się ona komponowała także w siedzibie firmy związanej z różnego typu wojażami, chociażby biura podróży. Bo świat jest niezwykle fascynujący!

Dodaj komentarz