Inspiracje, Style

Fototapety Japonia – motywy orientalne

Fototapety Japonia - Demur

Wielbiciele Dalekiego Wschodu w skrytości ducha marzą, aby wybrać się do tego niezwykłego kraju. Japonia to bowiem wyjątkowe miejsce na mapie naszego globu. Różni się od Polski w bardzo dużym stopniu klimatem, kulturą, tradycjami, potrawami – i to właśnie jest w niej tak fascynujące. Już od wieków wszystko, co związane z Japonią, stanowi dla innych nacji wielką inspirację. Jeśli i my jesteśmy oddanymi fanami Kraju Kwitnącej Wiśni, koniecznie podkreślmy to aranżacją wnętrz w naszym domu lub mieszkaniu!

Orient w Polsce? Tak!

Fototapeta Japońska Architektura - Fototapety Japonia - Demur
Fototapeta „Japońska Architektura”

Oczywiście nie namawiamy nikogo do tego, by całość swojego domu umeblował i urządził na japońska modłę – mogłaby to być bowiem wręcz nadinterpretacja i wcale nie jesteśmy pewni, czy efekt finalny byłby interesujący. Jednak jak najbardziej zastosować możemy odpowiednie naścienne ozdoby w formie fototapety Japonia. Wybór związanych z Japonią modeli jest szalenie bogaty, a nowych wzorów ciągle przybywa. Dzięki temu każdy wielbiciel Orientu zdoła z pewnością wybrać dla siebie coś unikatowego, co stanie się głównym elementem dekoracyjnym na danej przestrzeni.

W jakiego typu wnętrzach zastosować ten patent?

Tak naprawdę fototapety Japonia stosować można wszędzie tam, gdzie tylko najdzie nas ochota. Oczywiście najpopularniejszym rozwiązaniem jest zamontowanie ich w pokoju dziennym. Tutaj bowiem zwykliśmy przyjmować naszych gości i spędzać wiele czasu, staramy się zatem w pełni o to, by była to przestrzeń idealna niczym sukienka, którą uszyto na miarę.

Warto poświęcić także odpowiednio dużo uwagi naszej sypialni, bowiem jest to miejsce służące dobremu wypoczynkowi i relaksowi. Jeśli na ścianie znajdującej się za łóżkiem umieścimy model z typowo japońskim motywem, zwyczajna dotąd przestrzeń zmieni się w pomieszczenie pełne niezwykłości.

Fototapeta Orientalne Wybrzeże - Fototapety Japonia - Demur
Fototapeta „Orientalne Wybrzeże”

Pomyślmy również o tym, by Kraj Kwitnącej Wiśni zagościł w naszym przedpokoju, który jest przecież wizytówką całego domu. W takim wypadku najlepiej będzie jednak wybrać któryś z jasnych wzorów. Dzięki temu nawet niewielkie pomieszczenie jawiło nam się będzie jako wygodny, obszerny i przestronny hall. Warto też rozważyć możliwość zamontowania na ścianie fototapety 3d z tego typu motywem, bowiem dzięki temu efekt jego optycznego powiększenia będzie jeszcze bardziej zauważalny.

W pokoju nastolatka fascynującego się japońską kulturą nie może zabraknąć tego typu naściennej ozdoby. Bardzo cieszy fakt, że tego typu fototapety wyróżniają się nie tylko ponadprzeciętnymi walorami natury estetycznej, ale jednocześnie są bardzo trwałe, solidnie wykonane i praktyczne. Będą służyły w domu czy mieszkaniu przez szereg lat!

Imponujący wybór modeli!

Fototapeta Esencja Japonii - Fototapety Japonia - Demur
Fototapeta „Esencja Japonii”

Trzeba przyznać, że wybór modeli związanych z Japonią potrafi zrobić na odbiorcach oszałamiające wprost wrażenie. Miłośnicy minimalizmu i prostych form wybrać dla siebie mogą flagę tego kraju. Natomiast fototapety Japonia z gejszami w roli głównej dedykowane są tym, których fascynuje sztuka owego kraju. Zapalenie kucharze niechże zamontują w swej kuchni model przedstawiający przysmak Japończyków, czyli sushi. Wielbiciele motywów florystycznych na pewno skuszą się na ukwiecone cudownie drzewa – nie bez powodu jest to Kraj Kwitnącej Wiśni!

Dodaj komentarz