Inspiracje, Style

Fototapeta z graffiti

Fototapeta graffiti - Demur

Mogłoby się wydawać, że minimalizm niepodzielnie rządzi dziś i króluje w polskich przestrzeniach. Nie do końca jednak tak właśnie jest, okazuje się bowiem, że wielu z nas docenia rozwiązania zgoła odmienne. Takie osoby lubią dużo koloru, niebanalne printy, swego rodzaju barokowość w dekoracji. I one mają na szczęście w czym wybierać, gdy w grę wchodzą dekoracje naścienne, kiedy fototapeta graffiti cieszy się coraz większą popularnością!

Street art jest dziś na topie!

Sztuka street art już od kilkudziesięciu lat obecna jest na stałe w świecie kultury, a jej przedstawiciele potrafią tworzyć prawdziwe cuda. Każdy zatem, kto docenia tych niebanalnych twórców (którzy są zwykle także niesamowicie ciekawymi osobowościami), powinien zdecydować się na to, by modele nawiązujące do ich twórczości ozdobiły wnętrza jego domu czy mieszkania. Ale nie tylko w tych przestrzeniach sprawdza się fototapeta graffiti, ozdobi też ona z wielkim powodzeniem młodzieżową świetlicę, salon tatuażu czy też przestrzeń o typowo sportowym charakterze. Zwykle na jej zaaranżowanie decydują się ludzie młodzi, lecz nie jest to regułą. Co ją wyróżnia na tle innych?

  • wielość barw
  • ożywienie pomieszczenia
  • niebanalne wzornictwo
  • miejski styl
Fototapeta Styl w sprayu - Fototapeta graffiti - Demur
Fototapeta „Styl w sprayu”

Fototapeta graffiti sprawdzi się z wielkim powodzeniem w przestrzeniach o nowoczesnym charakterze, ale nie tylko tam. Wnętrza klasyczne czy też urządzone w klimatach vintage także mogą zostać w ten niebanalny sposób udekorowane. Warto zwrócić uwagę na bardzo specyficzne fototapety z motywem graffiti, a mianowicie modele nawiązujące wyraźnie do stylu Banksy’ego. Ten uliczny artysta zdobył popularność na całym świecie, choć robi wszystko, by pozostać anonimowym. Bardzo często porusza tematy społeczne, tworząc malunki na temat ludzkich zachowań.

Fototapeta Młodzieżowy mural - Fototapeta graffiti - Demur
Fototapeta „Młodzieżowy mural”

Co zwykle przedstawiają modele z graffiti w roli głównej? Panuje tutaj dalece posunięta różnorodność. Można na przykład udekorować przestrzeń fototapetą przedstawiającą ludzkie twarze i postaci, elementy miejskiego pejzażu, zwierzęta, samochody, dyscypliny sportowe…długo można byłoby wymieniać. Coraz bardziej imponująca liczba egzemplarzy gwarantuje każdemu fanowi sztuki ulicznej, że uda się mu znaleźć model idealny.

Moc kolorów, czyli fototapeta graffiti!

Każdy, kto lubuje się w stylu undergroundowym, nie jest fanem przesadnej grzeczności w czterech ścianach i uwielbia pewien rodzaj chaosu i brak dosłowności, jak najbardziej powinien wziąć pod uwagę takie właśnie udekorowanie swojej przestrzeni.

Fototapeta Czerwone Graffiti - Fototapeta graffiti - Demur
Fototapeta „Czerwone Graffiti”

W jaki sposób zaaranżować tego typu egzemplarz w pomieszczeniu? Czy może on współistnieć na jednej przestrzeni z innymi printami czy też powinien się pojawić wyłącznie tam, gdzie dotychczas panował skrajny minimalizm? Tutaj zdania są podzielone. Jedni twierdzą, że zwiększenie ilości barw w nowoczesnym wnętrzu nikomu nie powinno zaszkodzić, inni natomiast wychodzą z założenia, że co za dużo, to niezdrowo i warto byłoby zastosować regułę złotego środka i sprawić, by fototapeta graffiti była jedynym tak barwnym elementem w danych czterech ścianach. A co na ten temat sądzą nasi Czytelnicy?

Dodaj komentarz