Inspiracje, Poradnik

Fototapeta nad wanną

Fototapeta nad wanną - Demur

Jeszcze do niedawna łazienka wydawała nam się być ostatnim miejscem, w którym mogłaby się pojawić taka właśnie ozdoba naścienna. Wszak w tym pomieszczeniu jest zwykle bardzo wilgotno i parno, temperatura zmienia się w nim bardzo szybko, para wodna po kąpieli czy braniu prysznica jest wszechobecna. Kiedyś fototapeta w łazience wdawała się wszystkim skrajną głupotą, ozdobą tylko na chwilę, nie zaś taką, która na długi czas będzie mogła ozdobić pomieszczenie w niezwykle stylowy sposób. To jednak było kiedyś, dziś natomiast tego typu dekoracje odznaczają się najwyższą jakością wykonania, tworzy się je ze znakomitych, bardzo nowoczesnych materiałów, dzięki czemu są tak trwałe i solidne, że spokojnie przetrwają bez szwanku nawet w warunkach łazienkowych.

Ściana nad wanną

Kiedy leżymy beztrosko w wannie i rozkoszujemy się kąpielą, nasz relaks może być jeszcze bardziej intensywny. W jaki sposób ten efekt osiągnąć? Okazuje się, że najlepszym rozwiązaniem będzie tu fototapeta nad wanną – dokładnie taka, jaka odpowiada naszym indywidualnym gustom oraz preferencjom, a jednocześnie jest modna. Jeśli poszukujemy takiego właśnie rozwiązania, powinniśmy przede wszystkim w pierwszej kolejności zastanowić się nad tym, jaka kolorystyka panuje w naszej łazienkowej przestrzeni i jaki styl ona reprezentuje. Jedni bowiem uwielbiają otaczać się stylistyką glamour pełną luksusu, złota i różu, inni natomiast cenią klimaty skandynawskie z ich prostotą oraz naturalnymi kolorami.

Fototapeta Kamienie Zen - Fototapeta nad wanną - Demur
Fototapeta „Kamienie Zen”

Na szczęście jednak w przypadku każdej osoby ściana nad wanną może zostać ozdobiona w dowolny sposób, gdyż wybór stylowych fototapet jest naprawdę imponujący. Wiadomo, że w świecie dekoracji panują także przeróżne mody i trendy.

Na co warto zatem postawić dziś, w pierwszej połowie 2018 roku?

Pejzaże będą bardzo ciekawym pomysłem. Taka właśnie fototapeta nad wanną na pewno wprawi wszystkich domowników w znakomity nastroju. Jakie modele mamy tu do wyboru? Zarówno te przedstawiające ośnieżone szczyty gór, jak też wiecznie zielone równikowe lasy, letnie pola pełne plonów gotowych do zebrania, plantacje herbaty na Sri Lance, skandynawskie fiordy, typowe greckie wysepki albo też nadmorskie deptaki. Tego typu egzemplarze pozwolą nam pomyśleć o wakacjach, urlopach, czasie beztroskie i zadowolenia.

Fototapeta Magiczna zatoka - Fototapeta nad wanną - Demur
Fototapeta „Magiczna Zatoka”

Co oprócz pejzaży warto wybrać?

Motywy czarno białe będą zawsze na topie. Oczywiście przedstawione powyżej pejzaże nie stanowią tutaj jedynego rozwiązania. Miłośnicy nowoczesności na przykład z całą pewnością postawią na to, co sprawdza się w przestrzeniach loftowych czy minimalistycznych. Monochromatyzm i prostota będą rządziły w ich łazienkach, zatem i taka właśnie fototapeta nad wanną będzie przez nich wybrana.

Fototapeta Czarnobiały Pomost - Fototapeta nad wanną - Demur
Fototapeta „Nostalgiczny pomost”

Tematyka natury pozytywnie wpływa na nasze zmysły. Dobry patent dla siebie znajdą również miłośnicy kwiatów, gdyż motywy florystyczne tak naprawdę nigdy z mody nie wychodzą. Nie zapominajmy także o tym, że przestrzeń ta nierozerwalnie związana jest z wodą. Dlatego też ścianę ozdobić można właśnie fototapetą przedstawiającą kroplę wody w powiększeniu – to się sprawdza!

Fototapeta Piękno natury - Fototapeta nad wanną - Demur
Fototapeta „Piękno Natury”

Nudna łazienka to już przeszłość! Ściana nad wanną może bowiem być ozdobiona stylową fototapetą – i będzie pięknie! Więcej wzorów znajduje się w dedykowanej kategorii, w sklepie Demur (tutaj).

Dodaj komentarz