Inspiracje, Style

Czarny ląd na białej ścianie – Fototapety Afryka

Fototapety Afryka - Demur

Wielu ludzi w naszym kraju fascynują inne kultury i narody. Większość swojego wolnego czasu spędzają w podróży do miejsc, w których mogą poznać obyczaje osób zamieszkujących dalekie kraje. Wydają swoje ciężko zarobione pieniądze po to, aby choć przez moment pobyć wśród innej kultury. Podziwiają zabytki archeologiczne oraz spuściznę, którą po sobie zostawiły ludy dawniej zamieszkujące dane ziemie. Jednym z najchętniej wybieranych kierunków przez tego typu osoby jest Afryka. Kontynent ten przez wieki był rządzony i wykorzystywany przez europejskie mocarstwa, mimo to, wciąż ostało się tam wiele miejsc, w których natura rządzi się swoimi prawami, a ludzie pozostają z nią w zgodzie.

Przelewanie pasji na ścianę

Osoby pasjonujące się podróżami po Afryce mają możliwość tak urządzić swoje mieszkania, aby mogły im one przypomnieć choć namiastkę tego, co widziały na tym kontynencie. Oklejenie ścian fototapetą z motywami z czarnego lądu wydaje się w takim przypadku najlepszym rozwiązaniem. Jest to metoda tania i szybka, a dodatkowo wyglądająca bardzo efektownie. Producent fototapet przygotował dla swoich klientów szeroką gamę produktów, które tematycznie powiązane są z Afryką.

Fototapeta Afrykański wzór - Fototapeta afryka - Demur
Fototapeta „Afrykański wzór”

Motywy z wizerunkiem zwierząt

Safari od lat przyciąga do Afryki ludzi z całego świata. Niegdyś przyjeżdżali oni polować na dzikie zwierzęta, dziś by je podziwiać. Na tym kontynencie żyją największe lądowe gatunki na świecie. To właśnie tam możemy na wolności zobaczyć słonie, hipopotamy, nosorożce, żyrafy czy goryle. Większość z tych zwierząt stanowi motywy na fototapetach. Zdjęcia majestatycznych stworzeń mogą na nas spoglądać ze ściany we własnym mieszkaniu. Wśród zwierząt, pojawiających się na fototapecie, nie mogło zabraknąć oczywiście lwa. Motywy z królem dżungli przewijają się w wielu inspiracjach.

Fototapeta Król lew - Fototapety Afryka - Demur

Ludzie na czarnym lądzie

Afryka to nie tylko dzikie zwierzęta i safari. To także miliony ludzi, tworzących rozmaite kultury. Ich codzienne życie i zwyczaje, umieszczone na fototapecie, sprawią, że poczujemy się tak, jakbyśmy obok nich przebywali. Niektóre fototapety przedstawiają ciężką pracę mieszkańców Czarnego Lądu, na innych przedstawione są wesołe rodziny z małymi dziećmi, którym do szczęścia nie są potrzebne luksusy i dobrobyt dobrze znane europejczykom.

Kontury kontynentu

Jedna z najbardziej popularnych form fototapety Afryka nawiązujących do tematyki czarnego lądu. Motyw ten występuje w wielu formach, jako sam zarys Afryki lub z powklejanymi elementami charakterystycznymi dla tego kontynentu, jak na przykład żyjące tam zwierzęta lub narody.

Fototapeta Mapa Afryki - Fototapety Afryka - Demur
Fototapeta „Mapa Afryki”

Motywy powiązane z Afryką są niewątpliwie jednymi z najbardziej popularnych wśród osób decydujących się na wykończenie ścian za pomocą fototapety. Istnieje wiele rodzajów tego typu rozwiązań. Dobrym pomysłem może być połączenie fototapety z motywem afrykańskim z wyposażeniem pomieszczenia w podobnym stylu. Gdzieś w kącie można postawić afrykańską figurkę, a na podłogę ułożyć dywan w biało czarne paski.

Dodaj komentarz