Inspiracje, Style

Żółte fototapety – tyle słońca w całym wnętrzu

Żółte Fototapety - Demur

Żółty…kolor niezwykle słoneczny, bardzo wesoły, w ciekawy sposób intensywny. Przywołuje na myśl promienie słoneczne, pełne uroku słoneczniki rosnące na polskich łąkach, radość, wesołą zabawę, lato. Dlaczego zatem tak rzadko zapraszamy tę niesamowitą barwę do swoich czterech ścian? Okazuje się, że Polacy coraz chętniej sięgają po żółty, gdy chcą oryginalnie i niebanalnie ozdobić swoje cztery ściany – ten trend niezmiernie nas cieszy.

Do jakich barw pasują żółte fototapety?

Fototapeta Energetyczny wzór - Żółte fototapety - Demur
Fototapeta „Energetyczny wzór”

 

Żółć genialnie łączy się zarówno z bielą, jak i czernią – tak naprawdę trio owych kolorów znakomicie będzie prezentowało się na jednej przestrzeni. Z czerwienią oraz pomarańczem także ciekawie się komponuje. Warto też pomyśleć o połączeniu koloru żółtego z jasną zielenią, tego typu mariaż bowiem niezwykle ciekawie się przedstawia. Z szarością oraz niebieskim żółty bardzo dobrze kontrastuje – taki efekt również godzien jest uwagi i można go wykorzystać aranżacyjnie w nowoczesnych przestrzeniach. Genialnie barwa owa współgra także z brązem, warto i o takim zestawieniu pomyśleć, by cieszyć się świetnie urządzoną, pomysłowo i niebanalnie udekorowaną przestrzenią.

Do jakiego typu wnętrz?

Oczywiście powinniśmy pomyśleć także o tym, w jakich wnętrzach żółta fototapeta okazać się może strzałem w dziesiątkę. Czy dobrze będzie się prezentowała w kuchni, łazience, przedpokoju, salonie?

Fototapeta Słonecznikowe pole - Żółte fototapety - Demur
Fototapeta „Słonecznikowe pole”

• Kuchnia

Fototapety żółte jak najbardziej będą się tutaj dobrze komponowały. Nie zapominajmy o tym, że kolor ten słynie z tego, iż ma nam poprawiać trawienie. Śmiało włączajmy żółty do aranżacji kuchennej przestrzeni, a będzie się ona prezentowała niczym z prestiżowego katalogu.

• Gabinet

Miejsce przeznaczone do pracy wydaje się wprost idealne do tego, by umieścić tu żółte fototapety. Dlaczego? Barwa ta bowiem słynie z tego, że wzmacnia nasza koncentrację i świetnie nas pobudza – na pewno więc nasza wydajność bardzo wzrośnie, kiedy za biurkiem znajdzie się tego typu ozdoba naścienna.

• Przedpokój

Żółty jest kolorem jasnym, a zatem i powiększającym optycznie przestrzeń. Pomyślmy zatem o tym, by włączyć go do aranżacji naszego przedpokoju, a dzięki temu sprawimy, że nawet bardzo małe wnętrze będzie nam się jawiło jako hall całkiem sporych rozmiarów. Połączmy tę ozdobę chociażby z dużą ilością bieli i odrobiną czerni, a osiągniemy niezwykle intrygujący efekt finalny.

Fototapeta 3D Żółte bryły - Żółte fototapety - Demur
Fototapeta 3D „Żółte bryły”

• Pokój dzienny

Każdy z nas stara się szczególnie o to, by jego pokój dzienny prezentował się nader interesująco. W tym przypadku także żółte fototapety okażą się strzałem w dziesiątkę, sprawią na pewno, że nie będzie to wnętrze sztampowe, banalne i nudne.

Zaproś do swoich czterech ścian sporą dawkę oryginalności!

Fototapeta Żółta akwarela - Żółte fototapety - Demur
Fototapeta „Żółta akwarela”

Specjaliści z branży aranżacji wnętrz gorąco zachęcają do tego, by się koloru żółtego w aranżacji przestrzeni nie bać. Co prawda jest on raczej oryginalny i relatywnie nieczęsto spotykany, ale to wcale nie świadczy o tym, aby go unikać. Niezależnie od tego czy zdecydujemy się na zakup żółtej fototapety w jasnym czy ciemnym, intensywnym odcieniu – będzie pięknie!

2 komentarze

 • Odpowiedz

  marcin

  8 września 2019

  Gdzie można zakupić fototapetę „Energetyczny wzór” ??
  pozdrawiam

  • Odpowiedz

   Demur

   2 października 2019

   Fototapeta dostępna jest pod tym linkiem.
   Dla ułatwienia, zdjęcia w artykułach dopasowaliśmy tak, że po kliknięciu na nie, strona przekieruje do danego produktu w naszym sklepie 🙂

Dodaj komentarz