Inspiracje, Style

Wprowadź zieleń do swoich wnętrz – fototapety z roślinami

Zielona Fototapeta - Demur

Kolor nadziei. Kolor trawy o poranku letnią porą. Barwa najpiękniejszych roślin, którymi uwielbiamy się otaczać. Zieleń to kolor naprawdę wyjątkowy i kojący nasze oczy (zwłaszcza po wielu godzinach wpatrywania się w ekran komputera albo smartfona). Zielone dekoracje ścienne zdobywają bardzo dużą popularność dziś, kiedy pragniemy odpoczynku, relaksu i ukojenia, a także osiągniecia pełnej harmonii ze światem. Zielona fototapeta to spełnienie aranżacyjnych marzeń niejednego fana designu!

Zielono mi!

Kojąca zieleń na powierzchni ściany to nie lada gratka! Przygotowano zatem całe mnóstwo intrygujących modeli z roślinami w głównej roli. I bardzo dobrze, bo świetnie się one komponują w przestrzeniach różnego typu (urządzonych zarówno w klimacie klasycznym, jak i nowoczesnym, kolonialnym, skandynawskim czy nawet boho). Nic, tylko wybierać!
Fani zieleni, roślin i atmosfery relaksu i odpoczynku na pewno zamierzają umieści tego typu naścienne dekoracje w strategicznych punktach swoich domów lub mieszkań. Czyli w jakich konkretnie? Na pewno warto sprawić, by zielona fototapeta pojawiła się w pokoju dziennym. W nim bowiem spędza się każdego dnia wiele godzin, zatem należy zadbać o to, by prezentował się świetnie.

Fototapeta W tajemniczej gęstwinie kolorów - Zielona Fototapeta - Demur
Fototapeta „W tajemniczej gęstwinie kolorów”

Kojący nocny wypoczynek oraz uśmiech na twarzy o poranku zagwarantuje nam z pewnością ciekawa ozdoba naścienna koloru zielonego umieszczona w sypialni. Przyniesie odprężenie, którego nam potrzeba i na pewno przyczyni się do zlikwidowania potencjalnych kłopotów ze snem.
Przedpokój określany jest nierzadko mianem wizytówki całego domu. Gdy i w nim zieloność rozwinie swoje skrzydła, na pewno zyskamy znakomite efekty wizualne. Zastosujmy oczywiście model fototapety z naszymi ulubionymi roślinami, wtedy będziemy patrzeć na nią z jeszcze większą radością i zadowoleniem.

Zielona fototapeta – z czym ją połączyć?

Fototapeta Zielone jest piękne, wyjątkowo piękne! - Zielona fototapeta - Demur
Fototapeta „Zielone jest piękne, wyjątkowo piękne!”

Oczywiście model, w którym dominuje zieleń, powinien być sprytnie połączony z innymi elementami wystroju wnętrza, by całość prezentowała się stylowo i gustownie.
Zieleń soczysta, zieleń w wydaniu butelkowym, zieleń jasna i delikatna, bardzo intensywna albo pastelowa – długo można byłoby wymieniać rozmaite jej odcienie, które pojawić się mogą na fototapecie, która do swojego wnętrza wybierzemy. Sprawdzić jednak warto, z jakimi innym barwami zieleń komponuje się najlepiej, z którymi współgra rewelacyjnie, które dodają jej charakteru:

  • złoto
  • beż
  • brąz
  • biel
  • żółć
  • szarość czerń
Fototapeta Zieloność króluje, zieloność czaruje! - Zielona Fototapeta - Demur
Fototapeta „Zieloność króluje, zieloność czaruje!”

Oczywiście niektóre z tych propozycji lepiej będą wyglądały w zestawieniu z jasnym, inne natomiast z ciemnym odcieniem zielonego. Gdy mamy jakiekolwiek wątpliwości co do tego, czy dana fototapeta z roślinnymi motywami będzie dobrze komponowała się w naszej przestrzeni, postarajmy się ją sobie we wnętrzu zwizualizować, ewentualnie poprośmy o pomoc profesjonalistów, którzy na pewno dadzą nam szereg dobrych rad i wskazówek. To będzie piękne, pełne zieleni wnętrze pełne zachwycających roślin – tych w doniczkach oraz tych na ścianach!

Dodaj komentarz