Inspiracje, Poradnik

Wodoodporne fototapety do kuchni – jak wybrać wzór?

Kiedy myślisz o zmianie wystroju swojej kuchni, pamiętaj, że to nie zawsze musi się łączyć z koniecznością robienia gruntownego remontu. Nie musisz wydawać na płytki ceramiczne oraz kosztowne usługi fachowca, ponieważ wystrój kuchennej przestrzeni można zmienić bez rujnowania domowego budżetu i fundowania sobie wielogodzinnego sprzątania. Jak? Wystarczy skorzystać z nowoczesnych możliwości dekoracyjnych, jakie dają nam fototapety do kuchni. Niskie koszty, łatwy montaż na ścianie, a efekty spektakularne. I jeśli ktoś myśli, że fototapeta jest zbyt nietrwała, aby zdobić kuchenne ściany, zaraz wyprowadzimy go z błędu.

Fototapety do kuchni – dają radę w trudnych warunkach!

Środowisko kuchenne jest trudne. Meble, sprzęt, dodatki i ściany są codziennie narażone na tłuste opary, wilgoć, zachlapania, trudne zabrudzenia, a często także wysoką temperaturę. Dlatego większość z nas, podczas remontu kuchni myśli szablonowo i wybiera na ściany płytki ceramiczne, które to dzielnie znoszą.
Chcielibyśmy namówić was jednak do porzucenia tych dekoracyjnych stereotypów i przekonać, że nowoczesne fototapety do kuchni również dają radę w obliczu tych zagrożeń. Praktycznie każdy wzór w ofercie można kupić w kilku opcjach materiału. Są warianty flizelinowe, które można stosować w neutralnych pomieszczeniach, jak salon czy sypialnia. Poziom wyżej reprezentują tapety winylowe, które są odporniejsze na uszkodzenia, a więc idealne np. do przedpokoju czy pokoju małego dziecka. A tutaj polecamy wam jeszcze inną wersję, fototapetę laminowaną, która jest odporna nie tylko na drobne uszkodzenia, ale także na wilgoć i zachlapania. Mało tego, takie fototapety do kuchni można myć za pomocą szmatki z detergentem, a więc łatwo zadbać o czystość tego miejsca.

Fototapeta Smacznego - Fototapety wodoodporne - Demur
Fototapeta „Smacznego!”

Wybieramy wzór fototapety do kuchni

W zasadzie ściany w twojej kuchni może zdobić każdy z naszych wzorów graficznych. Nie musisz się ograniczać. Mało tego, jeśli zechcesz mieć tam grafikę swojego projektu, wystarczy że przyślesz plik i złożysz zamówienie. W ten sposób możesz mieć na ścianie swoją własną wizję artystyczną lub np. wesołe zdjęcie całej rodzinki.

Są jednak wzory, które szczególnie polecamy do przestrzeni kuchennej, a wśród nich kilka ciekawych, nowoczesnych i zaskakujących pomysłów. Jako, że wzorów jest cała masa i często trudno podjąć decyzję, podpowiemy ci kilka najciekawszych grup graficznych.

  • Kulinarne wycieczki. Wszelkie ujęcia z produktami spożywczymi nigdzie nie prezentują tak dobrze jak właśnie na kuchennych ścianach. Przy czym w tej kategorii wciąż staramy się was zaskakiwać i wiele z tych grafik pokazuje bardzo innowacyjne podejście do przedstawianych obiektów. Są więc makro zbliżenia, komputerowe animacje, artystyczne odsłony itd. U nas ze zwykłych truskawek albo ziaren kawy powstaje graficzna poezja. To fototapety do kuchni na miarę XXI wieku.
  • Panoramy krajobrazowe. To dla wielu niemałe zaskoczenie, że do kuchni proponujemy wam krajobrazy. Wystarczy jednak obejrzeć kilka naszych gotowych inspiracji, a szybko przekonacie się, że widok górskiego pasma albo rajskiej plaży w panoramicznym formacie wkomponowanym pomiędzy górne i dolne szafki w kuchni to po prostu efekt „wow”. Zaskakująco, efektownie i niebanalnie.
Fototapeta Kwieciste śniadanie - Fototapety do kuchni - Demur
Fototapeta „Kwieciste śniadanie”
  • Imitacje. Jeśli wciąż w waszej głowie tkwi chęć ozdobienia kuchni jedną z typowych okładzin, nasze fototapety do kuchni będą dla nich godnym zastępstwem. To szeroka propozycja imitacji kamienia, orientalnej mozaiki, marmurów, cegły, betonu oraz desek. Wysoka jakość wydruku sprawia, że okładziny prezentują się bardzo autentycznie i efektownie.
  • Roślinne detale. Do kuchennej przestrzeni doskonale pasują wszelkie wzory rodem z natury, np. warianty roślinne. To właśnie w kuchni staramy się korzystać z dobra ziół, zbóż, kwiatów, owoców itd. Wszelkie detale roślinne świetnie wyglądają pomiędzy ciągami szafek, ale także na wąskich fragmentach ścian, np. przy oknie albo przy drzwiach. Tworzą kuchnię, która zachęca i budzi zaufanie.
  • Abstrakcja. W tej grupie znajdziecie zarówno ciekawe warianty w trójwymiarze, jak i modne ostatnio barwne fale, eksplozje farb czy kosmiczne fantazje. W połączeniu z nowoczesnymi meblami kuchennymi tworzą niesamowitą przestrzeń. Takie modernistyczne laboratorium, którego chłód przecina zaskakująca grafika.
    Odmień swoją kuchnię i postaw na coś bardziej kreatywnego niż zwykła glazura.
Fototapeta Morska abstrakcja - Fototapety wodoodporne - Demur
Fototapeta „Morska abstrakcja”

Fototapety do kuchni pozwalają na dekorowanie ścian całkowicie bez ograniczeń, wszystko zależy wyłącznie od twoich preferencji estetycznych. Z nimi stworzysz modną przestrzeń, która będzie inspiracją dla twoich nowych, kulinarnych odsłon.

Dodaj komentarz