Inspiracje, Style

Styl retro w modnym mieszkaniu

Fototapeta Retro - Demur

Wydawać by się mogło, że dziś wszyscy Polacy stawiają w swoich czterech ścianach wyłącznie na nowoczesność, na proste formy i geometryczne printy. Nie ma to jednak nic wspólnego z prawdą! Są bowiem i tacy, który tęsknią za stylistyką czasów dawniejszych. To ją uznają za najciekawszą, najbardziej gustowną i pełną niezwykłości. Okazuje się, że aby zaprowadzić ten właśnie klimat w czterech ścianach, świetnie sprawdzi się fototapeta retro.

By klimatycznie ozdobić wnętrze!

Stylistyka retro uwielbiana jest przez tych, który uwielbiają stare przedmioty z duszą, nieco zakurzone i nadszarpnięte zębem czasu, lecz starannie odnowione meble, niebanalne detale. Jeśli ktoś na taki właśnie klimat stawia we wnętrzu swojego domu lub mieszkania, bez wątpienia powinien pomyśleć o określonym ozdobieniu ścian. Fototapeta retro to patent na to, by już po przekroczeniu progu było wiadomo, z jakim stylem mamy tutaj do czynienia.

Fototapeta Stylowy Wrak Samochodu - Fototapeta Retro - Demur
Fototapeta „Stylowy Wrak Samochodu”

Jakie kolory i wzory sprawdzą się, kiedy będziemy mieli zamiar zaprosić stylistykę retro do naszych pomieszczeń? Króluje tutaj przede wszystkim sepia i jasne brązy, warto pomyśleć również o mariażach czerni i bieli. Wspaniałe efekty wizualne osiągniemy wówczas, kiedy zastosujemy także barwę miętową oraz delikatny, brudny, nieco przydymiony róż (to jednak znakomite rozwiązania do typowo kobiecych przestrzeni). Turkus i czerwień w niedużych ilościach to także barwy, które warto wziąć pod uwagę.

Fototapeta Miasto w Sepii - Fototapeta retro - Demur
Fototapeta „Miasto w Sepii”

Jeśli zaś mowa o nadrukach, świetnie sprawdzają się stare samochody, motocykle czy rowery. Nie jest powiedziane, że pasują one wyłącznie do męskich przestrzeni, można użyć ich choćby w przedpokoju albo pokoju dziennym. Wiekowe aparaty fotograficzne, widoki słynnych metropolii z początków dwudziestego wieku czy też pełne uroku motywy florystyczne – one także są dobrym pomysłem. Fototapeta retro może być też ozdobiona sympatycznymi ptakami, dmuchawcami ukazanymi w pomniejszeniu albo też printami nieokreślonych kształtów utrzymanymi w konkretnej kolorystyce, o które już wspominaliśmy.

Fototapeta retro – by skutecznie uzyskać określony klimat w czterech ścianach!

Nie trzeba kupować antycznych mebli czy dodatków, nie trzeba polować na niezwykłe okazje podczas aukcji dawnych przedmiotów. Tak naprawdę o klimacie owym z powodzeniem zadecydować może odpowiednio dobrana fototapeta retro. Co mamy na myśli, gdy używamy sformułowania „odpowiednio dobrana”? Przy wyborze konkretnego modelu bierzemy pod uwagę takie wytyczne, jak:

• trwające aktualnie trendy w aranżacji przestrzeni

• indywidualne preferencje dotyczące kolorów

• dopasowane modelu do kolorystyki przestrzeni

Fototapeta Wiekowe Deski - Fototapeta Retro - Demur
Fototapeta „Wiekowe Deski”

Jeśli te trzy warunki zostaną spełnione, na pewno uda się wybrać model idealny, taki, który będzie stylistycznym przeniesieniem do czasów dawniejszych. Łączenie przeciwieństw, zastosowanie ciekawych barw, stonowane barwy oraz ciekawe nadruki – nie dziwi nas fakt, iż coraz więcej osób właśnie takie dekoracje na ściany dla siebie wybiera.

Fototapeta Wzór Retro - Fototapeta Retro - Demur
Fototapeta „Wzór Retro”

Sprawdzą się one właściwie w każdym typie pomieszczenia. Chętnie stosowane w pokojach dziennych, którym do tej pory brakowało konkretnego klimatu, umieszczane z powodzeniem w przedpokojach, by dodać im niezwykłości, z wielkim upodobaniem montowane także w sypialniach, by zapewnić sobie dobry nastrój po przebudzeniu – modele retro to ciekawa alternatywa dla wszechobecnej nowoczesności!

Dodaj komentarz