Inspiracje

Ściana jak z bajki, czyli naklejki do pokoju chłopca i dziewczynki

W leśnej, cichej głuszy - Naklejki dla dzieci

Jak zmienić pokój dziecięcy w wyjątkowe miejsce? Wbrew pozorom, nie potrzeba na to zbyt wiele czasu i pieniędzy. Warto postawić na naklejki dla dzieci, dzięki którym błyskawicznie odmienimy każde wnętrze.

Naklejki dla dzieci - Wesołe akwarium

Pokój dziecięcy to takie miejsce w domu, w którym nie musimy przejmować się wysmakowanym stylem czy elegancją. Dziecko w swoich czterech ścianach ma się czuć po prostu dobrze i bezpiecznie. Dziecięcy świat powinien być jak najbardziej kolorowy, dlatego zapomnijmy o smutnych, jednobarwnych ścianach. Ciekawym rozwiązaniem, które sprawdzi się zarówno w pokoju niemowlaka, jak i starszaka, są naklejki dla dzieci na ścianę (tutaj). Ich wybór jest tak szeroki, że ograniczeniem jest tylko i wyłącznie wyobraźnia rodziców i dziecka.

Dużo kolorów dla niemowlęcia

Naklejki dla dzieci - Spokojna łąka

Wśród naklejek ściennych znajdziemy postacie z ulubionych dziecięcych bajek, rośliny i zwierzęta, lalki i klocki oraz szeroki wybór pojazdów. Jeśli urządzamy pokój dla niemowlęcia, warto w szczególności ozdobić tę ścianę, przy której stoi dziecięce łóżeczko. Kilkumiesięczne maluszki jeszcze nie potrafią chodzić, dlatego obserwują całe otoczenie z poziomu swojego wygodnego materacyka. Warto zadbać o to, by naprawdę miały na co popatrzeć. Na ścianie u niemowlęcia warto przykleić duże naklejki z bajkowymi postaciami. Im większe i bardziej kolorowe – tym lepiej. Pobudzą małą główkę do obserwowania kolorów i kształtów, skupia uwagę i nie dopuszczą do tego, by maluch zaczął się nudzić.

Naklejki dla dzieci nie do zniszczenia

Naklejki dla dzieci - W Dino świecie

No, ale maluchy dorastają i zaczynają odkrywać świat nieco dalej niż tylko w granicach łóżeczka. Wtedy przychodzi czas na zmiany ściennych aranżacji. Naklejki są bardzo proste w nalepianiu i odklejaniu, a także nie uszkadzają ściany. Z biegiem lat można je zamieniać na nowe, bardziej dostosowane do wieku, bez obaw, że ściana z roku na rok będzie prezentowała się coraz gorzej. Materiał, z jakiego wykonane są naklejki, jest bezpieczny dla maluchów, ale ma też jeszcze jedną, bardzo ważną zaletę – jest odporny na pierwsze zapędy malarskie czy pisarskie. Ślady kredek czy flamastrów można z nich bez trudu zmyć, a naklejki nawet po kilku latach będą wyglądały jak nowe.

Inne zainteresowania, inne ozdoby dla ścian

Naklejki dla dzieci - Różowe księżniczki

Gdy dziecko jest już w wieku przedszkolnym i później wczesnoszkolnym, zaczynają się w nim ujawniać zainteresowania nie tylko odpowiednie do wieku, ale też do płci. Dziewczynki najczęściej bawią się lalkami i kucykami, oglądają bajki o księżniczkach i elfach. Warto więc ich zainteresowania odzwierciedlić w dziecięcym pokoju. Pomocny będzie w tym szeroki wybór naklejek z bajkowymi postaciami, księżniczkami i kucykami w mocnych i pastelowych odcieniach różu. Nic też nie stoi na przeszkodzie, by na ścianie znalazł się piękny, różowy pałac albo łąka pełna kwiatów.

W małym męskim świecie

Naklejki do pokoju chłopca - Zmotoryzowani przyjaciele

Podczas gdy dziewczynki przeżywają fascynację kolorem różowym i lalkami, chłopcy mają bardziej męskie zainteresowania. Bawią się autami, pociągami, samolotami, oglądają bajki o rycerzach czy wyścigach samochodowych. Świetnym uzupełnieniem wystroju pokoju małego mężczyzny będą więc elementy w tym klimacie. Bardzo popularne są wykładziny przedstawiające plany miast, pełne ulic, po których można jeździć resorakami. To samochodowe eldorado warto przełożyć także na ścianę – naklejki z samochodami czy innymi środkami transportu, a także efektowne dinozaury czy bohaterowie bajek zmienią pokój w prawdziwe chłopięce królestwo.

1 Komentarz

  • Odpowiedz

    Wiktor

    20 lutego 2018

    Ciekawy sposób na przystrojenie pokoju.

Dodaj komentarz