Inspiracje, Style

Róże, maki, lawenda – kolorowe fototapety z kwiatami

Fototapety kwiaty - Demur

Motywy florystyczne znane są w świecie sztuki, kultury i dekoracji przestrzeni właściwie od zawsze. Już bowiem przed wiekami zauważono, że kwiaty mają w sobie pewną niezwykłą moc, potrafią sprawić, że przestrzeń prezentuje się świetnie, a mieszkańcy nudzą się w dobrym nastroju i w takim też kończą dzień. Nic więc dziwnego w tym, że fototapety z kwiatami są na topie także dziś, w dwudziestym pierwszym wieku, kiedy przecież sposobów na udekorowanie wnętrz są tysiące. Florystyczna subtelność jest najwidoczniej sposobem na sukces aranżacyjny, z którego esteci nie chcą rezygnować!

Fototapety z kwiatami w wielu odsłonach

Niech się Czytelnikom nie wydaje, że motywy florystyczne należą do tych, które ograniczają, które są wyłącznie urokliwe, romantyczne i delikatne. Nie, nie, nic z tych rzeczy! Producenci tych naściennych dekoracji przygotowali dla nas całe mnóstwo takich wydań fototapet z kwiatowymi motywami, które są ze wszech miar nowoczesne, minimalistyczne, surowe, pełne prostoty, utrzymane w stylu glamour czy retro. Różnorodność to klucz do sukcesu!

Fototapeta Czerwone maki - Fototapety z kwiatami - Demur
Fototapeta „Czerwone maki „

Do najchętniej wybieranych modeli nalezą między innymi te przedstawiające:

  • romantyczne róże w wazonie oraz ułożone z nich serca
  • typowo wiosenne tulipany w najróżniejszych barwach
  • królowe lata w postaci żółtych słoneczników na bezkresnych łąkach
  • późnoletnie peonie, tak modne w ostatnich sezonach
  • lawendę wpisująca się znakomicie w motywy prowansalskie
  • czerwone maki kojarzące się jednoznacznie z polskością
  • dmuchawce będące kwintesencją klimatu retro

To oczywiście tylko wybrane fototapety z kwiatami, którymi klienci sklepów z dekoracjami naściennymi bardzo się ostatnimi czasy interesują. Trendy rzecz jasna z sezonu na sezon nieco się zmieniają, raz przewagę mają te, raz zaś inne kwiaty. Pewnym jest natomiast to, że nawet mimo ogromnego wyboru innych motywów właśnie te florystyczne są na świeczniku zawsze (i, jak się wydaje, na zawsze na nim pozostaną).

W jakich przestrzeniach warto je zastosować?

Tutaj panuje właściwie pełna dowolność i każdy, kto nabył dla siebie tego typu model, może go zaaranżować tam gdzie tyko ma na to ochotę. Oprócz tak oczywistych przestrzeni, jak na przykład pokój dzienny (pełniący reprezentacyjną funkcję w naszych domach i mieszkaniach) czy też sypialnia, w grę wchodzą także inne pomieszczenia.

Fototapeta Róże – klasyczne retro - Fototapety z kwiatami - Demur
Fototapeta „Róże – klasyczne retro”

Motywy florystyczne to z pewnością ciekawy i nieoczywisty sposób na to, by ozdobić kuchnię. W ten sposób zyska ona pokaźną dawkę przytulności, dzięki której przebywanie w niej będzie prawdziwą przyjemnością. Dokładnie to samo zaobserwować można w przestrzeni łazienkowej. Gdy na powierzchni ściany pojawią się wielobarwne kwiaty, branie prysznica czy też relaksująca kąpiel w wannie staną się chwilami prawdziwie niezwykłymi! Na szczęście dostępne dziś w sprzedaży modele są na tyle trwałe i solidne, a do tego wytrzymałe, że z wielkim powodzeniem można je i w tego typu przestrzeniach zastosować.

Kwiaty (wybierane wszak znacznie częściej przez kobiety) staną się też najważniejszym dekoracyjnym elementem prestiżowego salonu fryzjerskiego lub kosmetycznego, które odwiedzane są przez prawdziwe miłośniczki piękna. Nie bez powodu spotykamy je także w luksusowych butikach, w których liczy się nie tyko to, co się w nich sprzedaje, ale również fakt, w jakich warunkach.

Dobry pomysł na upominek!

Fototapeta Z bratkiem za pan brat - Fototapety z kwiatami - Demur
Fototapeta „Z bratkiem za pan brat”

Fototapety z kwiatami stać się mogą bardzo ciekawym prezentem dla ukochanej osoby. Będą metodą na to, by powiedzieć „kocham”, „lubię”, „szanuję”. Standardowe lub te utrzymane w technologii trójwymiarowej po to, by optycznie powiększyć przestrzeń, w której się znajdą – modele z motywami florystycznymi to kwintesencja stylu!

Dodaj komentarz