Inspiracje, Poradnik

Propozycje dla Twojego biznesu. Tym razem sprawdzamy fototapety do salonu kosmetycznego

Jeśli prowadzisz lub zamierzasz dopiero otworzyć salon świadczący usługi z zakresu spa&beauty, nie możesz zapominać o tym, że jego wygląd będzie miał kluczowe znaczenie. Oczywiście, najważniejsza jest miła i fachowa obsługa, ale wizerunek salonu to twoja biznesowa wizytówka. Dzisiaj klienci bardzo zwracają uwagę na wygląd takich miejsc, przy czym warto też zauważyć, że z usług tej branży korzystają głównie kobiety, a to oznacza bardzo wnikliwą analizę wystroju salonu. Dlatego też aranżacja wnętrz powinna być przyjemna w odbiorze i modna, ale to nie wszystko. Spróbujemy podpowiedzieć ci fototapety do salonu kosmetycznego, które są efektowne, ale jednocześnie mają sporą moc marketingową.

Po pierwsze – wytworna elegancja

Osoby, które korzystają z salonów kosmetycznych, w tym z zabiegów upiększających to zwykle jednostki, które zwracają uwagę na wygląd ciała, na ubiór oraz na otoczenie. Ich domy i mieszkania nie są dziełem przypadku, zwykle w mniejszym lub większym stopniu są urządzone ze smakiem. To zawsze konsumentki, które zwracają dużą uwagę na to jak prezentuje się salon kosmetyczny, począwszy od czystości, poprzez wystrój w każdym detalu, na wyglądzie filiżanki z kawą skończywszy. I trzeba sobie jasno powiedzieć, jeśli zamierzają zapłacić za luksus zabiegów upiększających, chcą czuć podczas usługi ten powiew elegancji, prestiżu, stylu glamour i lekkiego przepychu. Wtedy czują się wyjątkowo.

Fototapeta Delikatne oznaki wiosny - Fototapety do salonu kosmetycznego - Demur
Fototapeta „Delikatne oznaki wiosny”

Jeśli taka wizualna weryfikacja wypada słabo, często okazuje się, że wizyta była jednorazowa, nawet jeśli usługa została wykonana dobrze. Dlatego warto zajrzeć do naszej oferty, gdzie czekają wyjątkowo wytworne fototapety do salonu kosmetycznego, pełne blasku, połysku srebra i złota, welurów, kryształów itp. Wszystkie z lekkim przepychem i w stylu glamour, ale zawsze z klasą i wyrafinowanym gustem. Doskonale zdobią salony w modnym stylu vintage.

Po drugie – w zgodzie z modą

Jak myślisz, czego oczekuje klientka, która umawia się na paznokcie, makijaż, rzęsy lub inne zabiegi? Umiejętności na pewno, ale to nie wszystko. Ważna jest twoja znajomość najnowszych trendów mody w zakresie wizażu. Fakt, że znasz się na modzie musi być widoczny od samego wejścia, dlatego salon koniecznie musi być pełen modnych kolorów, wzorów, detali i symboli graficznych. I taki efekt najprościej można osiągnąć dzięki fototapetom. Wystarczy przejrzeć naszą ofertę i wybrać dekorację ścienną np. w modnej mięcie lub pudrowym różu albo przeprowadzić totalną metamorfozę lokalu.

Fototapeta W obłokach - Fototapety do salonu kosmetycznego - Demur
Fototapeta „W obłokach”

Przykład? Salonowe meble w kolorze ciemnego brązu możesz zestawić z gęstwiną modnych, zielonych liści albo grafiką pełną różowych pelikanów. Jeśli w salonie przeważa biel, można postawić na mariaż różu z szarościami na wybranej ścianie. Są od jakiegoś czasu wnętrzarskim hitem. Inna opcja jako sąsiedztwo dla bieli to złoto srebrne marmury, inwazja kolorowych kwiatów albo bambusowy, orzeźwiający las.

Po trzecie – fototapety do salonu kosmetycznego z przekazem

Nie trzeba być geniuszem marketingu, żeby wiedzieć, jakie oczekiwania ma konsument udając się do salonu kosmetycznego. Bo niby po co decyduje się na jakikolwiek zabieg upiększający? Po to, żeby wyglądać lepiej i czuć się ze sobą lepiej. Żeby inni widzieli te efekty i patrzyli z podziwem. I choć może się to wydawać próżne, to jednak dbając o wygląd, przeważnie oczekujemy takich wymiernych efektów.

Fototapeta Błyszczący marmur - Fototapety do salonu kosmetycznego - Demur
Fototapeta „Błyszczący marmur”

Wygląd salonu powinien w pewnej mierze stanowić obietnicę urodowej metamorfozy, a nic lepiej tego nie uwydatnia, jak piękne ujęcia modelek w pełnym makijażu, z misternie ułożonymi włosami. Taka dekoracja to wyraźna sugestia, że właśnie w twoim salonie można osiągnąć tak spektakularne efekty. W kategorii fototapet do salonu kosmetycznego znajdziecie wiele wzorów, które za pomocą fotografii lub artystycznej grafiki wyręczą was z opowiadania o możliwościach salonu i umiejętnościach załogi. Będą jednocześnie i zachętą i gwarancją świetnych efektów wizerunkowych.

Pamiętaj, ściany w twoim salonie nie są jedynie biernym świadkiem twoich działań. To doskonała powierzchnia z potencjałem, która może tworzyć specyficzny, przyjemny klimat i przekonywać od progu, że tutaj klient poczuje się dopieszczony i otrzyma usługę na najwyższym poziomie. Fototapety do salonu kosmetycznego mają w sobie sporo mocy, którą warto wykorzystać, aby zyskać piękny salon i właściwy przekaz marketingowy jednocześnie.

Dodaj komentarz