Inspiracje, Poradnik

Pomysł na ścianę z telewizorem

Fototapeta strzały boho - Pomysł na ścianę z telewizorem - Demur

Coraz częściej we wnętrzach domów i mieszkań Polaków telewizor nie stoi na komodzie czy też specjalnym stoliku RTV, a jest mocowany na ścianie. Kiedyś, gdy nie mieliśmy do czynienia z modelami płaskimi, byłoby to raczej niemożliwe. Dziś jednak technologia posuwa się naprzód, zatem sprzęt ów nierzadko ląduje na ścianie. Jednak czy należy wówczas zapomnieć o wszelkich elementach dekoracyjnych na niej, pozostawiając ją zupełnie pustą prócz tego jednego elementu? Sprawdźmy, co na ten temat sądzą eksperci z branży aranżacji przestrzeni!

Warto udekorować ścianę, na której wisi telewizor!

Fototapeta biały pałac - Pomysł na ścianę z telewizorem - Demur

Specjaliści z branży aranżacji wnętrz nie mają wątpliwości co do tego, że ściana z odbiornikiem telewizyjnym w roli głównej powinna zostać udekorowana. W przeciwnym razie bowiem ten sprzęt RTV za bardzo rzucałby się w oczy. Efekt finalny byłyby szalenie nieciekawy, ściana zaś byłaby pozbawiona finezji. Jednak na szczęście nie brakuje dziś niezwykle ciekawych elementów ozdobnych, które staną się idealnym uzupełnieniem tej właśnie przestrzeni. Na co konkretnie warto postawić?

Fototapeta sposobem na ciekawe zaaranżowanie ściany

Zanim zdecydujemy się na to, by nasz odbiornik telewizyjny wylądował na ścianie (wraz z dopasowanym do niego specjalnym uchwytem gwarantującym dobrą jego przyczepność), zamontujmy na niej stylową fototapetę. Co mogłaby ona przedstawiać? Wybór jest dziś naprawdę imponujący! Pojawić się mogą między innymi zachwycające maestrią wykonania egzemplarze z pejzażami w roli głównej. Dobrym pomysłem są też motywy florystyczne, wzory abstrakcyjne, geometryczne printy czy też zaułki i uliczki pięknych urlopowych miejscowości. Oczywiście zadbać należy o to, by owa ścienna dekoracja była świetnie dopasowana do reszty pomieszczenia zarówno pod względem kolorystyki, jak i stylu. Na szczęście jednak bez problemu uda się dziś znaleźć takie modele, które będą rewelacyjnym uzupełnieniem zarówno pomieszczeń stworzonych w klimacie vintage, jak i retro, prowansalskich, industrialnych czy też kolonialnych.

Fototapeta kwiatowy wzór - Pomysł na ścianę z telewizorem - Demur

Fototapeta zajmie całą powierzchnię ściany, a zatem jakiekolwiek dodatkowe ozdoby nie będą już potrzebne. W opinii specjalistów z branży aranżacji przestrzeni jest to dziś najlepszy sposób na to, by ozdobić ścianę z telewizorem – ale nie jedyny rzecz jasna!

Ściana z telewizorem – warto postawić na ciekawe obrazy!

Okazuje się bowiem, że ciekawy obraz lub też grupa obrazów to bardzo ciekawy pomysł na ścianę z telewizorem. Jakie motywy należą do tych najmodniejszych, najchętniej wybieranych przez kupujących, najciekawszych? Tutaj bardzo wiele zależy od preferencji domowników.

Obraz czarnobiała geometria - Pomysł na ścianę z telewizorem - Demur

Jedni stawiają zatem na wzory geometryczne, które dzięki swojej nowoczesności genialnie wpisują się we wnętrza urządzone w stylu industrial lub też loftowych. Wielbiciele klimatów retro również nie będą zawiedzeni, bowiem twórcy obrazów w odpowiedni sposób zadbali także o to, by pojawiło się całe mnóstwo modeli dedykowanych właśnie im. Mamy tu zatem urocze motywy florystyczne (które idealnie sprawdzają się wszędzie tam, gdzie rządzi czar dawnych lat), czy też printy typu kratka, pasy, kropki. Okazuje się, że rewelacyjnie wpisują się one w te właśnie klimaty, warto zatem właśnie na nie postawić.

Bardzo ciekawy pomysł na ścianę z telewizorem to także stworzenie na niej pełnej uroku galerii niewielkich dziel. Oczywiście powinny być one dobrane do siebie pod względem kolorystyki i stylu – na pewno bardzo ciekawie udekorują przestrzeń!

Dodaj komentarz