Inspiracje, Poradnik

Pomysł na ścianę w pokoju młodzieżowym

Urządzanie pokoju dla dziecka zazwyczaj przynosi rodzicom wiele frajdy, większy problem może sprawdzić aranżacja czterech kątów dla nastolatka. To już nie dziecko, ale jeszcze nie dorosły, jednak nie da się ukryć, że może mieć już swój własny, bardzo specyficzny gust. W jaki sposób urządzić pokój dla nastolatka, tak aby był z niego naprawdę zadowolony? W tym artykule znajdziesz kilka prostych rozwiązań tego problemu i pomysł na ścianę w pokoju młodzieżowym.

Jak urządzić pokój nastolatka?

Pokój młodzieżowy powinien być miejscem, w którym Twoje dziecko będzie mogło wyrazić siebie, pokazać swoją osobowość i po prostu – czuć się dobrze. Przestrzeń powinna pozwalać na swobodny relaks po dniu pełnym zadań, a jednocześnie zapewniać odpowiednią przestrzeń służącą do nauki oraz odrabiania zadań. W przypadku mebli do pokoju nastolatka warto postawić na funkcjonalność, nowoczesny design, a także kompaktowość i elastyczność rozwiązań. Jeżeli nastolatek nie lubi stonowanych barw i chciałby, aby jego pokój był kolorowy, to można pokusić się o kupno mebli z barwnymi frontami lub pojedynczymi elementami. Urządzając taką przestrzeń, musimy pamiętać o tym, że musi być ona na tyle uniwersalna, aby spełniała swoją funkcję przez kilka lat. Równocześnie powinna też oddawać charakter młodej osoby i była dla niej miejscem, gdzie będzie chętnie przebywać. Jak poradzić sobie z tym dylematem aranżacyjnym?

Rewolucyjny pomysł na ścianę za łóżkiem

Przez świat w kolorystycznym duecie - pomysł na ścianę w pokoju młodzieżowym
Rozwiązaniem może być ciekawy i trafiony pomysł na ścianę w pokoju młodzieżowym. Wykorzystanie tego elementu konstrukcyjnego pozwoli na wprowadzenie powiewu świeżości do pokoju nastolatka, nawet jeżeli nie zdecydujesz się na zmiany w umeblowaniu czy kolorystyce danego pomieszczenia. Świetnym pomysłem jest zastosowanie fototapety, której motyw przewodni dostosowany jest do gustu i zainteresowań Twojego dziecka.

Pomysł na ścianę w pokoju młodzieżowym – Jak to wygląda w praktyce?

Mając w domu młodego miłośnika muzyki, można zaaranżować jego ścianę za łóżkiem fototapetą z motywem ulubionego zespołu, muzyka czy też ukochanego instrumentu muzycznego. Aranżacja z pewnością spotka się z bardzo pozytywnym odbiorem. Dodatkowo tak udekorowana przestrzeń nabierze indywidualnego charakteru, nawet jeżeli meble pozostaną niezmienne.

Młodzieżowy trend - pomysł na ścianę w pokoju młodzieżowym
Drugim, równie ciekawym motywem dla nastoletniego melomana jest fototapeta przedstawiająca kasety magnetofonowe. Taki wzór powinien przypaść do gustu zwłaszcza tym młodym ludziom, którzy kochają muzykę lat dziewięćdziesiątych, osiemdziesiątych i wcześniejszych. Nie da się ukryć, że tego typu fototapeta posiada bardzo modny wzór. Bez problemu go można wpasować aranżacyjnie do większości pomieszczeń.

Na czarnych taśmach życia - pomysł na ścianę w pokoju młodzieżowym
Nastolatek posiadający głowę pełną marzeń o dalekich podróżach powinien ucieszyć się z fototapety przedstawiającej mapę świata. Będzie to dekoracja pasująca jako tło do biurka. Podczas odrabiania lekcji, nastolatek będzie mógł co jakiś czas przyglądać się jej z zaciekawieniem.

Świat pełen barw - pomysł na ścianę w pokoju młodzieżowym
Jeżeli masz dziecko, które kocha sztukę, często rysuje i interesuje się artystyczną częścią życia, to może przypaść mu do gustu fototapeta z delikatnym motywem owoców i figur geometrycznych. Taka bardzo przyjemna, wielobarwna, a zarazem lekka wizualnie kompozycja będzie doskonałym uzupełnieniem jasnego, przestronnego pokoju.

Oryginalność ponad wszystko - pomysł na ścianę w pokoju młodzieżowym
Ostatnią propozycją jest fototapeta z motywem militarnym, idealna dekoracja dla nastoletniego miłośnika militariów. Jeżeli Twój nastolatek przechodzi fascynację wojskiem i wszystkim, co z tym związane, to taka dekoracja naścienna powinna mu się spodobać.

Moc dobrego kamuflażu - pomysł na ścianę w pokoju młodzieżowym
Jak mogłeś dostrzec na powyższych przykładach, urządzanie pokoju młodzieżowego nie musi być trudnym czy nierealnym wyzwaniem. Wystarczy odrobina pomysłu, wprowadzenie indywidualnego charakteru nastolatka do aranżacji i stworzenie przestrzeni dla niego nie musi być problematyczne.

Dodaj komentarz