Inspiracje, Poradnik

Pomysł na ścianę za kanapą

Fototapeta "Z marzeniami o podróżach" - Fototapeta za kanapą

Aranżacja własnego salonu jest nie lada wyzwaniem. Jest tyle różnych stylów wnętrzarskich, rodzajów mebli i dekoracji, że stworzenie spójnej całości przysparza wiele kłopotu. Jeżeli jesteś miłośnikiem stonowanych barw, prostych mebli i ozdób, to mamy dla Ciebie propozycję, która pomoże Ci zbudować atrakcyjne wizualną przestrzeń – fototapeta za kanapą. Potrzebny Ci pomysł na ozdobienie ściany? W tym artykule dowiesz się, jak zrealizować to w prostych krokach.

 

Fototapeta "Spoglądając za horyzont" - Fototapeta za kanapą

Pusta ściana za kanapą w salonie najczęściej stanowi tło do obrazu. A co jeśli rozszerzyć tę myśl i całą ścianę zamienić w barwny obraz? Chcąc zastosować ten trik, warto sięgnąć po fototapetę. Dzięki niej bez problemu wykreujesz niebanalną i oryginalną przestrzeń we własnych czterech ścianach. Zanim jednak zdecydujesz się na taką nowatorską metodę dekoracyjną, powinieneś mieć pomysł na pustą ścianę za kanapą, a właściwie na całą aranżację salonu.

Fototapeta za kanapą – Co to oznacza w praktyce?

Urządzając pokój dzienny powinieneś zwrócić szczególną uwagę na to, aby uniknąć poczucia wizualnego przytłoczenia we własnych czterech ścianach. Wtedy też niemożliwy będzie relaks w takiej przestrzeni. Salon należy urządzić ze smakiem estetycznym – warto unikać zbyt dużej ilości mebli i bibelotów, które tylko zagracają pomieszczenie, a nie niosą ze sobą faktycznej wartości użytkowej.

Fototapeta "Pawim okiem, pawim wzrokiem" - Fototapeta za kanapą
Ograniczenie formy, a także kolorystyki pokoju będzie stanowiło samo w sobie pomysł na ścianę w salonie, którą można przyozdobić fototapetą. W takim wnętrzu bez problemu wpasuje się motyw na przykład pawia z rozłożonym, wielobarwnym ogonem albo zbliżenia na detal samochodu. Tego rodzaju wzory lepiej wpasują się przestronne, stonowane pomieszczenia, gdzie stanowić będą dominantę kompozycyjną.

Fototapeta "Podróż zielonym autem" - Fototapeta za kanapą

Jak urządzić salon z wykorzystaniem fototapety?

Ciekawym sposobem na zaaranżowanie ściany z fototapetą może być też nawiązanie wzorem do stylistyki całego wnętrza. Przykładowo posiadając salon z dużą liczbą zielonych roślin oraz akcentami kolorystycznymi w podobnych odcieniach, można pokusić się o zastosowanie tapety z motywem botanicznym. Nie dość, że wpisze się ona w przyjętą stylistykę, to jeszcze doskonale ją podkreśli.

Fototapeta "Egzotycznie liściaste" - Fototapeta za kanapą
Mając niewielkich rozmiarów salon, który chcesz urządzić w nietuzinkowy sposób, również możesz upiększyć go za pomocą dobrze dobranej fototapety. W takim przypadku lepiej wybierać zdjęcia, które będą wydłużać w perspektywie Twoje pomieszczenie. Świetnie sprawdzą się w tym przypadku zdjęcia uliczek, panoramy miasta i generalnie wszystkie widoki, który perspektywa zbiega się gdzieś daleko na horyzoncie. Takie zdjęcie pozwoli na optyczne powiększenie pomieszczenia przy jednoczesnym braku przytłoczenia go ze względu na bogatość wzoru.
Innym, równie dobrym rozwiązaniem w przypadku niewielkich pomieszczeń jest naklejenie fototapety wyłącznie na części ściany zamiast na całej jej szerokości. Taki wąski pasek z odpowiednio dobranym motywem będzie traktowany bardziej jako pionowy obraz niż przytłaczająca dekoracja na całą ścianę.

Fototapeta "Moje wielkie greckie popołudnie" - Fototapeta za kanapą

Fototapeta za kanapą to dobry pomysł na interesującą dekorację salonu. Możesz ją zastosować w praktycznie każdym pomieszczeniu bez względu na jego rozmiar czy układ. Kluczem do sukcesu w tym przypadku będzie jedynie odpowiednio dobrany wzór do zastanych warunków.

Dodaj komentarz