Inspiracje, Style

Pomysł na ścianę z napisami

Pierwsza połowa 2018 roku pokazuje nam spore zmiany zachodzące w przestrzeniach mieszkalnych oraz biurowych Polaków. Coraz bardziej oddalamy się od tego, co związane z ubiegłym stuleciem, a więc nudnych, sztampowych, niemających niczego wspólnego z designem na światowym poziomie przestrzeni, idąc w stronę nowoczesności. Dlatego właśnie coraz częściej wdrażamy takie rozwiązania, które z powodzeniem można byłoby pokazywać jako wzór w prestiżowych katalogach wnętrzarskich. Okazuje się, że to właśnie skupienie się na kwestii dodatków, dekoracji i ozdób sprawiło, że żyjemy dziś w znacznie bardziej stylowych przestrzeniach niż jeszcze niedawno.

Warto postawić na to, co modne!

Fototapeta Życiowe Motto - Pomysł na ścianę z napisami - Demur
Fototapeta „Życiowe Motto”

Jeśli chodzi o pomysł na ścianę z napisami, idealnym wprost rozwiązaniem wydaje się być kupno fototapety. Dlaczego? Jest to bowiem patent, który w sposób wprost genialny łączy w sobie najwyższą jakość wykonania, bardzo przystępną cenę i dodatkowo stanowi przykład motywu niezwykle modnego, bardzo pożądanego, jeśli chodzi o design na światowym poziomie. Warto widzieć, że choć wydaje się ono być bardzo nowym, jest z nami już jakiś czas, jednak dopiero niedawno zdobyło aż tak dużą popularność zarówno w polskich domach i mieszkaniach, jak i przestrzeniach biurowych.

 

Do jakiego typu przestrzeni odpowiednie będą fototapety z napisami?

Fototapeta Nazwy Kawy - Pomysł na ścianę z napisami - Demur
Fototapeta „Nazwy Kawy”

Pomysł na ścianę z napisami to motyw jak najbardziej uniwersalny, bowiem zastosować go można (w zależności od indywidualnych preferencji oraz trendów w aranżacji przestrzeni) w bardzo różnych wnętrzach. Gdzie się sprawdza?

w pokoju dziennym jako główny element dekoracyjny

w pokoju nastolatka, który pragnie oryginalności w swoich czterech kątach

w pokoju dziecka – by było niesztampowo

w sypialni – aby podkreślić styl vintage panujący we wnętrzu

w przedpokoju – by nadać mu oryginalności

w biurze – aby było ono oryginalną przestrzenią

Fototapeta Poniedziałkowa Motywacja - Pomysł na ścianę z napisami - Demur
Fototapeta „Poniedziałkowa Motywacja”

 

Mamy oczywiście do czynienia z najróżniejszymi typami napisów, czasami bowiem są to sentencje (o charakterze humorystycznym czy na przykład motywacyjnym), czasami fototapety z pojedynczymi wyrazami (najczęściej związane z miłością i więzią osób, które w danym wnętrzu zamieszkują, czasami zaś fototapety rozsypanymi po całej powierzchni, litery czy też cyfry. Jak widać rozwiązań jest tu bardzo wiele, a pomysł na ścianę z napisami to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto docenia rozwiązania niesztampowe, oryginalne, ciekawe.

Co z kolorystyką?

Tutaj mamy do czynienia z bardzo dużą ilością przeróżnych rozwiązań. Wszak jedni stawiają na minimalizm i styl loftowy w swoich przestrzeniach, dlatego też wybierają biele czy też szarości. Inni hołdują stylowy klasycznemu, dlatego na pewno najbliższe im będą fototapety z napisami utrzymane w brązowo-beżowej nucie kolorystycznej. Wielbiciele nieszablonowych rozwiązań niech postawią na czerwień w połączeniu z szarością, zaś fani klimatów glamour na egzemplarze, w przypadku których złoto, róż oraz fiolet przeplatają się z sobą, dając w rezultacie niezwykle interesujące efekty wizualne.

Fototapeta Kocham Cię - Pomysł na ścianę z napisami - Demur
Fototapeta „Kocham Cię”

 

Nie pozwólmy zatem na to, by w naszych wnętrzach wiało nudą. Pomysł na ścianę z napisami w formie fototapety to dobry pomysł na jej niebanalne udekorowanie!

Dodaj komentarz