Inspiracje, Poradnik

Pomysł na ścianę z cegły – Fototapeta

Pomysł na ścianę z cegły - Demur

Bardzo wyraźnie widać, że Polacy interesują się dziś tym, co modne w aranżacji przestrzeni na szczeblu światowym. Na szczęście porzuciliśmy już (miejmy nadzieję, że na stałe) bylejakość, sztampowość i nudę w czterech ścianach na rzecz bardzo interesujących rozwiązań. Nierzadko nawet wówczas, kiedy dysponujemy niewielką przestrzenią, kombinujemy, poszukujemy ciekawych motywów, szukamy czegoś, co nasze wnętrza zmieni na lepsze. Dużą popularnością cieszy się ostatnio fototapeta z motywem cegły. Jak więc wykorzystać ten wzór w naszym wnętrzu?

Warto pomyśleć o nowych ozdobach naściennych na wiosnę!

Okazuje się, że tymi egzemplarzami, które są w stanie na dobre odmienić wygląd wnętrz, nie są wcale meble (te bowiem jak najbardziej mogą być bardzo proste, typ basic nie ma w sobie niczego złego), lecz właśnie dodatki, ozdoby, akcesoria oraz dekoracje. Zapewne dla wielu osób jest to nowość, zastanówmy się jednak nad czymś. Skoro mamy bardzo określone meble, na przykład reprezentujące styl rustykalny, czy będziemy w stanie bez ich wymiany stworzyć we wnętrzu klimat glamour albo też loftowy? Nie! Ale gdy dysponujemy prostym i nierzucającym się w oczy umeblowaniem, jak najbardziej możemy „poczarować” dodatkami. I będzie pięknie!

Jeśli chodzi o modne dziś ozdoby, na pewno wymienić trzeba pewne intrygujące rozwiązanie – fototapeta z motywem cegły.

Fototapeta Ceglana Czerwień - Fototapeta z motywem cegły - Demur
Fototapeta „Ceglana Czerwień”

Jako pomysł na ścianę, fototapeta z motywem cegły okazuje się być bowiem znakomitym patentem. Dlaczego? Dzięki niej można bowiem niewielkim kosztem (wszak tego typu ozdoby naścienne z całą pewnością się do drogich nie zaliczają) zmienić dowolne wnętrze, dodając mu stylu. Jeśli chodzi o ten charakterystyczny wzór, jakim jest cegła, podkreślić należy bardzo mocno fakt uniwersalności, z jaką mamy w tym przypadku do czynienia. Dlaczego? Jako pomysł na ścianę z cegły fototapeta sprawdzi się między innymi:

w urządzonym nowocześnie salonie fryzjerskim lub barberskim

w pokoju dziennym reprezentującym styl loftowy

w rustykalnej kuchni

w urządzonym z prostotą przedpokoju

 w pokoju nastolatka ceniącego niesztampowe rozwiązania

w stylowym butiku z odzieżą

w studiu nagraniowym

Możliwości jest wiele!

Fototapeta Bielony Mur - Fototapeta z motywem cegły - Demur
Fototapeta „Bielony Mur”

Jeśli chodzi o fototapety z motywem cegły, rozwiązań i możliwości aranżacyjnych jest bardzo wiele. Myliłby się ten, kto sądziłby, że mamy w tym przypadku wyłącznie do czynienia z nadrukiem przedstawiającym klasyczne czerwone cegły, które ułożono symetrycznie. Projektanci tych naściennych ozdób przygotowali dla klientów bowiem znacznie więcej pomysłów (tutaj), znacznie więcej ujęć tego tematu, znacznie więcej sposobów na udekorowanie przestrzeni w sposób niebanalny, niesztampowy, niezmiernie oryginalny.

Dobry pomysł na przestrzeń, łatwość montażu w jednym!

Fototapeta Beżowa Cegła - Fototapeta z motywem cegły - Demur
Fototapeta „Beżowa Cegła”

Na szczęście wcale nie jest tak, że gdy zdecydujemy się na zakup fototapety z motywem cegły, musimy koniecznie wezwać fachowców, którzy nam ją na powierzchni ściany zamontują. Możemy bowiem samodzielnie sobie z tą czynnością poradzić, jest to bowiem znacznie łatwiejsze, niż komukolwiek mogłoby się wydawać. A satysfakcja z dobrze wykonanej pracy będzie z pewnością ogromna. Jako pomysł na ścianę z cegły fototapeta wydaje się zatem niezrównanie dobra!

Dodaj komentarz