Inspiracje

Piękny krajobraz na co dzień – fototapety góry

Na co dzień mało kto ma możliwość podziwiania pięknych górskich plenerów, bo zwykle podczas pracy siedzimy w czterech ścianach albo w rozmaitych pojazdach. I wtedy tęsknimy często za tą odrobiną naturalnego piękna, które otaczało nas np. podczas ostatniego urlopu. Na szczęście istnieją fototapety góry, dzięki którym można mieć choćby namiastkę górskich krajobrazów w swoich wnętrzach. To dekoracje, które cieszą oko, relaksują, ładują nasze baterie, a przy okazji są bardzo efektowne i tworzą niebywały klimat.

Dobre proporcje to dobra energia

Na początek przyda się mały poradnik, który pozwoli stworzyć ciekawą, ale także przyjazną aranżację z udziałem górskich widoków. Bo góry bywają kapryśne i nie zawsze z nami współgrają, również na wielkoformatowych zdjęciach. Trzeba umieć je okiełznać.

Fototapeta "Górskie impresje" - Fototapety góry - Demur
Fototapeta „Górskie impresje”

Żeby cieszyć swoje oczy pięknie urządzonym wnętrzem i energią płynącą z górskiego krajobrazu, trzeba koniecznie zadbać o odpowiedni dobór wzoru. I nie chodzi tu wyłącznie o walory estetyczny, choć wiadomo, że one będą grały tu pierwsze skrzypce. Najważniejsze to zadbać o to, żeby góry was nie zdominowały czyli dobrze dobrać ich wielkość do gabarytu wnętrza.

Oczywiście we wnętrzu o sporych wymiarach należy zastosować grafikę, gdzie góry są duże, okazałe i najlepiej na pierwszym planie. Inaczej sprawa wygląda w mniejszych pomieszczeniach. Nie trzeba rezygnować z takiej dekoracji, ale wybór powinien być bardziej przemyślany. Najlepiej wtedy wybierać fototapety góry, gdzie widać wszystko z oddali, np. panoramiczny widok na całe pasmo górskie. To wciąż efektowna dekoracja, ale również taka, która nie dominuje i nie męczy.

Fototapeta "Górskie wspomnienia" - Fototapety góry - Demur
Fototapeta „Górskie wspomnienia”

Góry mogą zdobić również wnętrza zupełnie maleńkie, np. nasze kuchenki i łazienki w blokowiskach. Tu doskonale sprawdzi się seria górskich panoram w postaci poziomego paska, który kapitalnie udekoruje np. przestrzeń pomiędzy górnym a dolnym ciągiem szafek kuchennych albo część łazienkowej ściany nad linią glazury.

Fototapety góry – ranking 5 najpopularniejszych wzorów

  • Skąpane w słońcu. Widok gór, po których przechadzają się promienie słoneczne jest zawsze piękny, niezależnie od pory dnia i roku. Ta gra światła, cienia rzucanego przez chmury i nieregularnego ukształtowania terenu to fascynujący spektakl, dlatego też nasłonecznione fototapety góry są na szczycie popularności. W tej grupie zawierają się również tak przez was lubiane zachody słońca w górach, oczywiście w przeróżnych odsłonach.
  • Zamglone pasmo górskie. O ile zamglona aura w górach nie zachęca do pieszych wędrówek, o tyle już do robienia zdjęć owszem. To zawsze jest niesamowity widok, kiedy tylko wierzchołki smreków i górskie szczyty wystają ponad mgłę. Taki widok w wielkim formacie na całej ścianie to niezwykła i niebanalna dekoracja, która tworzy wyjątkowy klimat w pomieszczeniu.
Fototapeta "Tam, gdzie żyje prawda i szczęście" - Fototapety góry - Demur
Fototapeta „Tam, gdzie żyje prawda i szczęście”
  • Oczami wędrowca. Do wyboru są przeróżne ujęcia gór, pod różnym kątem i na różnych wysokościach. Obecnie wiele z nich wykonuje się z drona, co daje więcej możliwości. Wciąż jednak popularne są także zdjęcia wykonane z poziomu piechura, które pozwalają na większą bliskość gór i dają silną iluzję trójwymiarowości oraz bliskości wybranego krajobrazu.
  • Zimową porą. Choć polskie zimy są coraz mniej śnieżne, to jednak w górach co roku można podziwiać zimowe, naturalne dekoracje. Wyglądają tak pięknie, że każdy turysta wyciąga aparat, aby strzelić kilka fotek. Podobne można zobaczyć w ofercie Demur, czyli popularne fototapety góry zimą, często wybierane do tworzenia bardzo nowoczesnych aranżacji.
  • Egzotyczne. Kochacie nasze góry, ale często szukacie odmiany, zwłaszcza kiedy możecie je często podziwiać na żywo. Dlatego też dużą popularnością cieszą się wzory pokazujące egzotyczne pasma górskie, pokryte soczystą roślinnością, inaczej ukształtowane i dla przeciętnego Europejczyka pełne tajemnic. Kapitalnie prezentują się na ścianach i są świetną inspiracją podczas urządzania wnętrz.

Nasza i wasza fascynacja górami nie przeminie na pewno jak jakiś trend modowy, dlatego w tej kategorii znajdziecie zawsze całą masę rozmaitych wzorów. Wciąż dodajemy nowe, ciekawe fototapety góry, które potem cieszą wasze oczy pięknymi krajobrazami na co dzień, przez okrągły rok.

Dodaj komentarz