Inspiracje

Odmień swoje wnętrze – fototapety do kuchni

Przyjrzyjmy się standardowej kuchni, takiej tradycyjnej oraz takiej bardziej nowoczesnej i modnej. Meble, sprzęt AGD, akcesoria i ewentualnie jakieś niewielkie dodatki. Najważniejsze, żeby gotowało się wygodnie, ergonomicznie i sprawnie. Oczywiście, wiadomo, kuchnia musi być praktyczna, ale czy koniecznie musi być pozbawiona stylu i zupełnie nieozdobiona? Przecież to serce domu, więc musi wyglądać efektownie! Jest na to niesłychanie prosty sposób, to fototapety do kuchni.

Fototapeta, która wytrzyma w kuchni

Na wstępie należy poruszyć ważną kwestię. Kuchnia to wnętrze, w którym często bywa wilgotno, nie jest trudno w nim o zachlapania, a w powietrzu unoszą się tłuste opary. Każdy rozsądny człowiek powie więc, że w takim środowisku nie może się sprawdzić fototapeta. Owszem, płytki albo jakieś nowe, winylowe panele, które mają zmywalne powierzchnie, ale tapeta nie wytrzyma zbyt długo.

Fototapeta "Drewniana mozaika 3D" - Fototapety do kuchni - Demur
Fototapeta „Drewniana mozaika 3D”

Otóż, spieszymy poinformować, że to dość nieaktualna opinia, bowiem teraz fototapety do kuchni to okładziny nowej generacji, które naprawdę dają radę w trudnych warunkach. Trzeba tylko pamiętać, żeby oprócz wzoru graficznego wybrać także odpowiedni rodzaj materiału. Do kuchni, podobnie zresztą jak do łazienki, należy wybierać fototapety laminowane, które są odporne na wilgoć unoszącą się w powietrzu oraz na zachlapania i różne zbrudzenia. Można je przemywać szmatką z płynem, więc łatwo jest je utrzymać w czystości. Co ważne, w tej wersji nie są dostępne wyłącznie wybrane fototapety. W laminowanej opcji można mieć każdy wzór.

Wzory do małych powierzchni

Kiedy już wiadomo, że fototapety doskonale sprawdzą się w kuchni, pozostaje się zmierzyć z następnym zagadnieniem. Często problemem jest bardzo mały gabaryt kuchni, zwłaszcza w przypadku mieszkań w blokach z wielkiej płyty. Trudno jest tam upchnąć wszystkie meble i potrzebny sprzęt, więc już nikt nie myśli o dekoracjach. Mamy na to sposób i szybko przekonamy was, że nie musicie rezygnować z upiększania tego wnętrza. W każdej, nawet mikroskopijnej kuchni znajdzie się choćby wąski skrawek ściany, na której można umieścić efektowną fototapetę. Oto kilka naszych pomysłów na sprytną odmianę tej przestrzeni.

Fototapeta "Miasto w multikolorze" - Fototapety do kuchni - Demur
Fototapeta „Miasto w multikolorze”
  • Przestrzeń między szafkami. To świetne miejsce na ekspozycję efektownych grafik, o którym przeważnie zapominamy. Pomiędzy górnym a dolnym ciągiem szafek jest wąski pasek ściany do wykorzystania. W naszej ofercie znajdziecie całą masę grafik opracowanych specjalnie na tą okazję. Panoramiczne krajobrazy w wersji soczewkowej, łąki, łany zbóż, wzory powtarzalne, komputerowe wariacje oraz całe rzędy pięknych owoców lub warzyw. Różne style i kolorystyki, ale efekt zawsze imponujący.
  • Wokół okna i drzwi. W tych miejscach również znajdują się niewykorzystane fragmenty ścian. Nie masz na nie pomysłu? Może spodoba ci się jeden ze wzorów w postaci kwiatowych, pionowych ornamentów? Albo skusi cię imitacja drewna lub cegły?
  • Nad boazerią. Wzory podobne do tych przeznaczonych na ścianę między szafkami można wykorzystać także do udekorowania ściany nad linią boazerii lub lamperii albo po prostu nad stołem. Im wyższa jest taka ściana, tym większe możliwości dekoracyjne.
  • Na kominie. W dużych blokach, zwłaszcza tych starszej generacji, często można spotkać w kuchni coś na kształt komina, który skrywa wentylację albo stanowi kanał serwisowy dla różnych instalacji. Zwykle nie wolno wieszać na nim żadnych szafek, a więc może tu automatycznie powstać świetne miejsce dla fototapety do kuchni. Tu świetnie sprawdzają się grafiki z wąskim i wysokim wykadrowaniem, np. widok na uliczkę, imitacja dodatkowych drzwi, fragment lasu, zdjęcie zabytkowej lampy ulicznej itd.

Fototapeta do kuchni z rozmachem

Jeśli masz to szczęście, że posiadasz kuchnię o większych rozmiarach, w której możesz spokojnie jedną ze ścian przeznaczyć na dekorację, to nie wahaj się. Przejrzyj fototapety do kuchni i wybierz coś z rozmachem. Dopasuj dekorację do stylu tego wnętrza i stwórz swoje ulubione, domowe wnętrze. Najpopularniejsza grupa to wszelkie konfiguracje owoców lub warzyw wpadających do wody. Grafiki są podrasowane komputerowo, wyglądają bardzo dynamicznie i energetycznie.

Fototapeta "Pastelowa łąka" - Fototapety do kuchni - Demur
Fototapeta „Pastelowa łąka”

Jeżeli przekonaliśmy się, że dekorowanie kuchni jest proste, a możliwości duże, od dziś przy każdym remoncie zadbaj o taką właśnie metamorfozę. Satysfakcja i pyszne gotowanie gwarantowane.

Dodaj komentarz