Inspiracje

Niezwykły klimat w twoim domu. Fototapety z lasem

Po latach zachwycania się wielkomiejskim pędem i możliwościami, wiele osób poczuło zmęczenie. Ci, którzy chcieli to zmienić i dodatkowo mieli takie możliwości, wyprowadzili się na obrzeża miast albo wręcz na wieś. Tam żyją zdrowiej, mniej nerwowo i wolniej, bo tak właśnie działa obcowanie z naturą, którą nauczyliśmy się od nowa doceniać. A ci, którzy nie zdobyli się na odwagę lub nie mogli dokonać takiej życiowej rewolucji z różnych względów, wciąż poszukują sposobów na stworzenie sobie choćby namiastki bliskości natury. W Demur znajdują ciekawe pomysły i gotowe dekoracje w postaci fototapet z lasem, które doskonale tworzą we wnętrzach klimat sprzyjający odprężeniu.

Ściana z lasem rodzimym czy egzotycznym?

To, że fototapety mają niczym nieograniczony potencjał dekoracyjny, wie chyba już każdy. Wszyscy wiedzą już także, że dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii wielkoformatowe wydruki mają doskonałą jakość, dzięki czemu każdy krajobraz to widok krystalicznie czysty i ostry. Te dwie cechy sprawiają, że można wielką ścianę salonu lub innego reprezentacyjnego pomieszczenia spokojnie ozdobić ogromnym zdjęciem lasu i nie obawiać się o jakieś przekłamania, pikselozę czy zamazany obraz.

Fototapeta Leśny zachód słóńca - Fototapety z lasem - Demur
Fototapeta „Leśny zachód słóńca”

Kiedy już to wiemy, można przejść do wyboru grafiki. Ponieważ wzorów jest cały ogrom, wcześniej warto zastanowić się nad efektem, jaki chcemy osiągnąć. Należy pamiętać, że fototapety z lasem mają wyjątkową moc tworzenia określonego klimatu we wnętrzu, więc wybór powinien być przemyślany. W zasadzie tą grupę dekoracji można podzielić na dwie kategorie:

  • Nasze lasy. Chyba każdy był kiedykolwiek w lesie w swojej najbliższej okolicy albo nieco dalej. Na grzybach, podczas urlopu, podczas weekendowej wycieczki za miasto, okazji jest wiele. Każdy więc zna tą energię i klimat, pamięta zapach oraz ciszę i spokój. Fototapety z lasem oczywiście nie odwzorują wszystkich wrażeń, ale wybierając odpowiedni wzór, stworzysz naprawdę wiarygodną iluzję. Ujęcia wykonane z poziomu pieszego w samym środku lasu sprawiają, że taka dekoracja przyciąga i wciąga. Ściana lasu pozwala poczuć tamten spokój i błogostan, który czuło się podczas spaceru.
  • Lasy egzotyczne. Taki wzór to już zupełnie inny styl i zupełnie inna energia. To nie jest swojskie wspomnienie z dzieciństwa, raczej z zagranicznego urlopu. Pojawi się więc namiastka wakacyjnego rozluźnienia i trochę słonecznej siły, którą dają takie wyprawy.

Fototapety z lasem – iluzja spotkania z naturą

Można po prostu wybrać fototapetę z widokiem na las, umieścić ją na ścianie i miesiącami cieszyć się tym widokiem. Ale można także postarać się nieco mocniej i stworzyć sobie we wnętrzu silną iluzję obcowania z lasem, a to już zupełnie inny poziom dekorowania. Daje niesamowite efekty, bo podkręca doznania, a tym samym korzyści z takiej aranżacji. Przebywanie w takim miejscu daje maksimum relaksu, ukojenia dla skołatanych nerwów i zmęczonego wzroku, bo widz ma wrażenie, jakby był faktycznie w lesie. Jednak, aby powstał taki efekt trzeba pamiętać o trzech, bardzo ważnych sprawach.

Fototapeta Tajemniczy las - Fototapety las - Demur
Fototapeta „Tajemniczy las”
  • Ekspozycja. Podstawą jest tutaj wybór odpowiedniej ściany. Najlepiej jeśli nie będzie na niej okna ani drzwi. Ważne też, aby była sporych rozmiarów, ponieważ fototapety z lasem prezentują się najlepiej na szerokich i wysokich ścianach. Im większy format dekoracji, tym większe zbliżenie do oryginału i lepsza iluzja. I rzecz fundamentalna, na tle dekoracji może stanąć jedynie kanapa albo niska komoda. Wysokie meble całkiem zepsują efekt.
  • Oświetlenie. Wiele leśnych ujęć w ofercie Demur ma w sobie jakąś formę światła. To albo promienie słoneczne przebijające się przez konary albo choćby lekka poświata pośród mgły. I w zależności od wybranej opcji, zawsze warto podkręcić ten efekt za pomocą dobrze dobranego, dodatkowego oświetlenia. Przyda się bliskość dużego okna.
  • Dodatki. Kiedy na ścianie króluje wielki las, wnętrze musi z nim być w ścisłej harmonii. Powinno tu królować drewno, kolory ziemi i oszczędność w doborze wzorów oraz drobnych bibelotów. Chodzi o to, żeby nie zakłócić tej naturalnej harmonii. Warto też odpowiednio dopasować rośliny doniczkowe, aby nie pojawił się nielogiczny dysonans pomiędzy roślinnością z naszego klimatu i tą egzotycznego pochodzenia.
Fototapeta Poranek w lesie - Fototapety z lasem - Demur
Fototapeta „Poranek w lesie”

Leśna harmonia we wnętrzu to po pierwsze bardzo modna aranżacja, a po drugie otoczenie, które sprawi, że twoje wolne chwile staną się jeszcze bardziej relaksujące i klimatyczne. Odpoczywanie w przestrzeni, gdzie na ścianie króluje fototapeta z lasem to po prostu przyjemność i czysta, pozytywna energia.

Dodaj komentarz