Inspiracje

Nieograniczone możliwości dekoracyjne, czyli fototapety abstrakcyjne

Dzięki nowoczesnym fototapetom mamy bardzo szerokie możliwości dekoracyjne. Na ścianie każdego wnętrza można umieścić grafikę, która stworzy tam określony klimat i stanie się bazą do sprawnego dopasowania reszty elementów aranżacji. Najlepszy przykład to fototapety abstrakcyjne, z którymi bez trudu można stworzyć przestrzeń o charakterze artystycznym. Jeśli marzy ci się takie wnętrze sprawdź, jakie masz możliwości w tym zakresie.

Co to jest abstrakcja?

W prostym tłumaczeniu z łaciny abstractio oznacza „oderwanie”, co już na wstępie sugeruje, że mamy do czynienia z nurtem, który wymyka się utartym szablonom. Żeby nie przynudzać akademickimi wykładami, spieszymy wyjaśnić w paru słowach o co chodzi. Dzieła w tym stylu, a także nasze fototapety abstrakcyjne, co do zasady niczego nie przedstawiają. Głównym założeniem jest stosowanie takich środków wyrazu artystycznego, aby potem dzieło nie przedstawiało żadnych konkretnych figur czy form.

Fototapeta "Zielony miszmasz" - Fototapety abstrakcyjne - Demur
Fototapeta „Zielony miszmasz”

Cała tajemnica tkwi na stworzeniu widoku pełnego niedomówień, tajemniczego i zachęcającego widza do analizowania tego co widzi. Co ciekawe, każdy może to zinterpretować inaczej, bo plątanina linii, plam i innych obiektów może przywoływać przeróżne skojarzenia.

Fototapeta "Delikatne fale" - Fototapety abstrakcja - Demur
Fototapeta „Delikatne fale”

Fototapety abstrakcyjne są dzięki temu niezwykle interesujące, a dodatkowo nie narzucają żadnej konkretnej tematyki w urządzaniu wnętrza. Wystarczy zagrać kolorami, nawiązać do wiodącej barwy albo zapewnić towarzystwo jakiegoś dizajnerskiego bibelotu, również o niedookreślonej formie. Powstanie wnętrze nowoczesne, niebanalne i wysmakowane.

Najpopularniejsze fototapety abstrakcyjne

Dzięki swoim walorom dekoracyjnym ta grupa graficzna zyskała wielką popularność. Aby sprostać waszym wymaganiom powiększamy ją więc i odświeżamy, staramy się proponować możliwie jak najbardziej atrakcyjne wzory. Oferta jest spora, więc chcemy ułatwić mam wybór wskazując na kilka najpopularniejszych grup.

  • Artystyczne 3D. Trójwymiarowe grafiki to ogólnie bardzo lubiana kategoria graficzna, ale tu opisujemy wyjątkowe wzory 3D, którym dodano tego artystycznego twista. To wyjątkowe grafiki, które zmieniają postrzeganie przestrzeni, zachwycają głębią i jednocześnie przyciągają artystycznymi akcentami. Doskonałe do ultra nowoczesnych wnętrz, które chcemy zaopatrzyć w atrakcyjne przełamanie modowej surowości.
  • Rozlane farby. To fototapety abstrakcyjne, które są lubiane za dwa walory. Po pierwsze, pęknie zdobią wnętrza za pomocą przenikających się barw. Po drugie, nawet osoby, które boją się dekoracyjnych decyzji i nie mają do tego szczególnego polotu, mogą za pomocą tych grafik stworzyć wnętrze wyjątkowe. Bierzemy jedną z takich mozaikowych, wielobarwnych grafik i po prostu dopasowujemy resztę elementów wnętrza pod kątem kolorów.
  • Nieoczekiwane akcenty. Grafiki abstrakcyjne to także mieszanie różnych stylów, dzięki czemu widz jest mile zaskakiwany i wciągany w zabawę dekoracją. To między innymi barwne przełamania surowego betonu, dziwne plamy dodane do trójwymiaru i zakłócające jego harmonię albo rozmazane częściowo portrety.
  • Prawdziwy abstrakcjonizm. Oprócz tego, że ten styl jest z powodzeniem stosowany do dekorowania wnętrz, czego przykładem są nasze fototapety abstrakcyjne, to dodatkowo miał i nadal ma wielu przedstawicieli w świecie prawdziwej sztuki. Odwzorowania i imitacje ich dzieł również znajdziecie w naszej ofercie. Możecie takim nowoczesnym obrazem ozdobić jedną ścianę, ewentualnie postawić na wykadrowanie grafik w rozmiarze plakatów i stworzyć u siebie małą, abstrakcyjną galerię sztuki.

To tylko cztery grupy graficzne, które mogą być dla ciebie po prostu inspiracją. Przejrzyj całą ofertę, a szybko przekonasz się, że artystycznej abstrakcji jest u nas spory wybór.

Fototapeta "Malarskie wariacje" - Fototapety abstrakcyjne - Demur
Fototapeta „Malarskie wariacje”

Nie trzeba być wykwalifikowanym dekoratorem wnętrz ani absolwentem artystycznej uczelni aby stworzyć przestrzeń nowoczesną modną i jednocześnie z pewnym niebanalnym dodatkiem o wysublimowanych charakterze. Mało tego, fototapety abstrakcyjne łatwo dopasujesz do innych detali aranżacji i stworzysz wnętrze klimatyczne i harmonijne.

Dodaj komentarz