Inspiracje, Style

Miętowe wnętrze – świeży kolor ścian

Fototapeta miętowa - Demur

Energia, świeżość, radość i entuzjazm – właśnie z tym kojarzymy wnętrza urządzone z nutą miętową. Trudno zatem dziwić się temu, że jest to barwa coraz częściej wykorzystywana w naszych przestrzeniach. W jakiej formie będzie ona najbardziej odpowiednia? Mogłaby stać się miękką poduszką, mogłaby być także przyjemnym w dotyku dywanikiem. Jednak najlepsze rezultaty osiągniemy, kiedy miętowa barwa pojawia się na ścianach. Będzie modnie, będzie stylowo, będzie radośnie, kiedy tylko fototapeta miętowa znajdzie tutaj swoje miejsce!

Miętowo mi!

Fototapeta miętowa może zdobić każdą przestrzeń w naszym domu.

• Kolory pastelowe (a do nich przecież miętowa barwa się zalicza) coraz częściej pojawiają się w przestrzeniach sypialnianych. Trudno się temu dziwić, skoro dzięki nim można zaprosić do tego wnętrza mnóstwo delikatności i subtelności, a prócz tego zapewnić sobie piękne sny.

•  Kolor ten pasuje też do kuchni urządzonej w klimacie vintage na pewno nie będzie nudno.

• Pokój dzienny to także przestrzeń odpowiednia ku temu, by fototapeta miętowa rozgościła się na ścianie, zmieniając przestrzeń dosłownie nie do poznania.

• To jednak nie wszystko, bo ten kolor naściennej dekoracji można z powodzeniem umieścić w przedpokoju (by nie był on wnętrzem sztampowym, nudnym i nijakim) albo też w pokoju dziecięcym.

• Ta coraz bardziej modna barwa w pełni zasługuje również na to, by pojawić się w modnej kawiarni czy też restauracji.

Fototapeta Liście w kolorze mięty - Fototapeta miętowa - Demur
Fototapeta „Liście w kolorze mięty”

Musimy oczywiście wiedzieć, z jakimi kolorami miętowy łączyć, by nasze pomieszczenie było prawdziwą symfonią piękna i stylu, a nie wnętrzem, gdzie dominuje chaos. Szarość, biel, delikatny beż oraz pełen uroku róż w wydaniu pudrowym to odpowiedni sąsiedzi. Z nimi u boku fototapeta miętowa będzie komponowała się idealnie.  Jeśli ktoś nie boi się połączeń dość nietypowych i niekonwencjonalnych, powinien pomyśleć o zestawieniu miętowego koloru oraz grafitu.

Lekkość i elegancja w jednym – fototapeta miętowa w natarciu!

Kiedy zabieramy się za poszukiwania idealnego modelu, powinniśmy przede wszystkim zdawać sobie sprawę z tego, iż musi pasować pod względem stylu i kolorystyki do pomieszczenia, które zamierzamy upiększyć. To na szczęście nic trudnego, jeśli tylko przyświecać nam będzie pewien cel: musimy bowiem zrobić wszystko, by nasza fototapeta miętowa wtopiła się w przestrzeń, stając się jej idealną częścią składową. To niczym jedna część układanki pasująca do całości. Na jakie konkretnie wzory warto byłoby postawić?

Fototapeta Różano miętowy ogród - Fototapeta miętowa - Demur
Fototapeta „Różano miętowy ogród”

 

W grę wchodziły będą z całą pewnością motywy florystyczne, tutaj bowiem kolor miętowy pojawia się zaskakująco często. I bardzo dobrze, bowiem jego radosny wydźwięk w połączeniu z delikatnością i subtelnością kwiatów dać może rewelacyjne efekty wizualne.

Fototapeta Miętowa geometria - Fototapeta miętowa - Demur
Fototapeta „Miętowa geometria”

To jednak oczywiście nie wszystko, bowiem kojący nasz wzrok urok miętowej barwy bardzo ciekawie prezentuje się też w zestawieniu z printami geometrycznymi. Przypomnijmy, że w trwającym aktualnie sezonie uchodzą one za jedne z najbardziej popularnych wzorów. Zygzaki, kroki, trójkąty, kratka lub też zupełnie abstrakcyjne figury – na szczęście jest w czym wybierać. Każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie! Swoją miłość do koloru miętowego można też wyrazić poprzez zakup modelu przedstawiającego monochromatycznego – taka fototapeta miętową również należy dziś do popularnych!.

Odmieniamy wnętrza na lato – miętowe love!

Fototapeta Miętowy samochód retro - Fototapeta miętowa - Demur
Fototapeta „Miętowy samochód retro”

Letnia pora jak najbardziej służy temu, by wprowadzić pozytywne zmiany we własnych czterech ścianach. Warto więc właśnie teraz zdecydować się na to, by właśnie fototapeta miętowa ozdobiła naszą przestrzeń. Od razu zrobi się dzięki temu weselej, radośniej i bardziej modnie!

Dodaj komentarz