Inspiracje, Style

Marynistyczne naklejki do pokoju dziecka

Marynistyczne naklejki do pokoju dziecka - Demur

Jak wiadomo, okres wczesnodziecięcy to czas, w którym mały człowiek najszybciej się uczy i poznaje świat. Zazwyczaj rodzice maluchów mają już bolące głowy od gradu pytań, którymi obrzucają je ich pociechy. Małe dzieci cały czas poszerzają swą wiedzę oraz wyobraźnię. Poznają nowe kolory, kształty, zwierzęta, rośliny i szereg innych rzeczy z otaczającego je świata. Warto zadbać o to, aby przebywając w domu, mogły nieustannie poszerzać swoją wyobraźnię i wiedzę, poprzez zabawy i obcowanie z wyposażeniem mieszkania. Można osiągnąć to między innymi poprzez odpowiednie urządzenie pokoju dla dziecka. Dobrym pomysłem jest zrobienie tego w ten sposób, aby pogłębiać pasje i zainteresowania malucha. Dla przykładu, jeśli dziecko interesuje się dinozaurami, to wskazane byłoby wyposażenie pokoju w wyposażenie mogące pogłębić jego wiedzę na ten temat, i jednocześnie urządzić w taki sposób, aby owe dinozaury były wyeksponowane. Podobnie można uczynić z każdą inną pasją, my zajmiemy się w tym artykule marynistyką.

Jak urządzić pokój dziecięcy w stylu marynistycznym?

Któż z nas w młodości choć przez chwilę nie chciał zostać piratem, marynarzem lub płetwonurkiem? Opowieści o dzielnych odkrywcach, przemierzających bezkresne akweny, działa na dziecięcą wyobraźnię jak mało co. Podobnie rzecz ma się z barwnymi gatunkami zwierząt zamieszkujących podwodne czeluści mórz i oceanów. To z tego powodu marynistyka jest jednym z najpopularniejszych zainteresowań wśród dzieci. Czego jednak użyć, aby udekorować pokój w taki sposób, aby dziecko poczuło się niczym żeglarz?

Naklejka W świecie wielobarwnych delikatności - Marynistyczne naklejki - Demur
Naklejka dla dzieci „W świecie wielobarwnych delikatności”

Najprościej użyć fototapety z określonym motywem. Zastosowanie tego pomysłu sprawi jednak, że mamy ograniczone pole manewru do zastosowania własnej wyobraźni, a ponadto, wymaga obklejenia całej ściany, lub jej sporego fragmentu. Dlatego skupimy się na dużo prostszej metodzie przyozdabiania ścian w pokojach – marynistyczne naklejki. Naklejki można przyklejać na wszystkich płaskich powierzchniach, niezależnie czy mowa o ścianie, meblu czy szybie. Jest to technika łatwa, a przy tym dająca duże pole do popisu. Poniżej przedstawiono kilka pomysłów na udekorowanie tym sposobem pokoju w stylu marynistycznym.

W świecie oceanicznych zagadek – marynistyczne naklejki

Ta seria naklejek przedstawia uśmiechniętych mieszkańców dna oceanów, zarówno tych żyjących naprawdę, jak i tych znanych z bajek i legend. Szczęśliwe rybki, krab i ośmiornica mogą zostać rozmieszczone po pokoju w dowolny sposób. W zestawie znajduje się również duża naklejka przestawiająca syrenkę.

Naklejka W świecie oceanicznych zagadek - Marynistyczne naklejki - Demur
Naklejka dla dzieci „W świecie oceanicznych zagadek”

Morski pirat na statku

Naklejka przedstawiająca sylwetkę pirata na statku z papugą na ramieniu, który przemierza ocean w poszukiwaniu łupu i przygody. Pobudza wyobraźnię dziecka oraz skłania je do zabawy. Całość utrzymana w przyjaznym, bajkowym stylu.

Naklejka Morski pirat na statku - Marynistyczne naklejki - Demur
Naklejka „Morski pirat na statku”

Przez oceaniczne królestwo

Marynistyczne naklejki, na których dostrzec możemy różne gatunki morskich zwierząt. Dekorując pokój tą serią, sprawimy, że dziecko będzie chciało poznawać różne gatunki zwierząt, nie tylko tych morskich. Daje bodziec do dalszego poznawania świata.

Naklejka Przez oceaniczne królestwo - Marynistyczne naklejki - Demur
Naklejka „Przez oceaniczne królestwo”

Motywów przedstawiających bywalców oceanu na naklejkach znajdziemy wiele. Powyżej przedstawiono jedynie kilka. Od każdego z nas zależy to, w jaki sposób zdecydujemy się urządzić pokój naszemu dziecku.

Dodaj komentarz