Inspiracje, Poradnik

Jakie fototapety wybrać do pokoju małego odkrywcy?

Fototapeta do pokoju małego odkrywcy - Demur

Są dzieci, które uwielbiają poznawać świat dokoła bardziej od innych. Ciągle są aktywne, kochają podróżować, wszystkim się interesują. Takim maluchom trzeba na pewno zagwarantować optymalne warunku rozwoju, by nie zabrakło im tego, czym mogą się fascynować. W specyficzny sposób należy też urządzić ich cztery ściany, by ich pasja życia i poznawania rzeczywistości była w odpowiedni sposób wyeksponowana. W jaki sposób to zrobić? Fototapeta do pokoju dziecka okaże się strzałem w dziesiątkę!

To będzie pokój niczym z marzeń, czyli czego potrzebuje mały fan podróżowania i poznawania świata?

Dlaczego warto wybrać właśnie tren typ naściennej dekoracji? Z kilku powodów. Przede wszystkim grę wchodzą jego zalety natury estetycznej, stanowi bowiem nierzadko główny element ozdobny danego pomieszczenia. To jednak nie wszystko, z punktu widzenia każdego rodzica bardzo ważna jest też kwestia funkcjonalności, wytrzymałości i bezpieczeństwa, fototapety  do pokoju dziecka zdecydowanie spełniają te warunki i dlatego wprost idealnie nadają się do tego, by zagościły na ścianie w pokoju dziecięcym.

Fototapeta Tropikalna wyspa szczęśliwości - Fototapeta do pokoju dziecka - Demur
Fototapeta „Tropikalna wyspa szczęśliwości”

Warto zwrócić uwagę na to, by konkretny model wpisywał się z powodzeniem w stylistykę pomieszczenia i barwy, jakie w nim zastosowano. Wówczas stanowić będzie swoistą wisienkę na torcie, element, dzięki któremu przestrzeń stanie się naprawdę niezwykła, a przebywanie w niej będzie wielką przyjemnością.

Wybieramy najciekawsze fototapety do pokoju dziecka

Modeli przeznaczonych do dziecięcych pokoików są dziś tysiące, ale kiedy mamy w domu uroczego małego odkrywcę, który uwielbia przygody, powinniśmy wybrać dla niego egzemplarz wyjątkowy, dokładnie taki, który będzie w stanie sprostać jego wymaganiom. Przedstawiamy zatem przykłady tych naściennych ozdób, które będą idealne dla takiego odbiorcy:

Ahoj, na morzu!

Model przedstawiający świat piratów i ich morskich wypraw to strzał w dziesiątkę, by wpisać się w gusta małego odkrywcy. Bajecznie kolorowy, z obowiązkowym błękitem nieba i widokiem wzburzonej wody…zapowiada się bardzo ciekawy pokój kilkulatka z fototapetą marynistyczną w roli głównej!

Fototapeta W wezbranych wodach oceanu - Fototapeta do pokoju dziecka - Demur
Fototapeta „W wezbranych wodach oceanu”

Mapa świata

Każdy mały odkrywca jest zafascynowany tym, jak wielki jest nasz glob i jak wiele ma urokliwych zakamarków. Dlatego też zakup modelu fototapety z mapą świata (w wersji minimalistycznej albo bajecznie kolorowej, nowoczesnej albo utrzymanej w stylu vintage) to bardzo dobra opcja wtedy, kiedy chce się dodać do jego czterech ścian nieco stylu!

Zwierzęta w roli głównej

Afrykańscy przedstawiciele fauny na sawannie, ryby pływające w swojej podwodnej rzeczywistości, ptaki sunące po niebie i udające się w nieznane…tego typu fototapety ze zwierzętami do pokoju małego odkrywcy także się sprawdzą! Będą one znakomitym rozwiązaniem zwłaszcza wtedy, kiedy kilkulatek uwielbia zabawy ze zwierzakami i chętnie spędza z nimi długie godziny!

Fototapeta Żabie pogawędki w stawie - Fototapeta do pokoju dziecka - Demur
Fototapeta „Żabie pogawędki w stawie”

Dżungla pełna zieleni

Przestrzenie dżungli są jeszcze w dużej mierze nieodkryte, być może nasz mały fan podróży będzie kiedyś eksplorował te wyjątkowe miejsca na mapie świata? Póki co zafundować mu możemy stylową fototapetę z dżunglą. Zieleń, która będzie wiodła prym w jej przypadku, pozwoli mu się zrelaksować i wypocząć. To dobry wybór!

Las pełen tajemnic

Przechadzanie się po lesie stanowi jedną z ulubionych czynności kilkulatka? Nic nie stoi zatem na przeszkodzie, by zafundować mu fototapetę z lasem! Nieco mroczne i zagadkowe, z drugiej jednak strony zachęcające do tego, by je odwiedzić…i odkrywać, odkrywać, odkrywać!

Dodaj komentarz