Inspiracje, Style

Jakie fototapety wybrać do kuchni w stylu prowansalskim?

Fototapety w stylu prowansalskim - Demur

Prowansja zachwyca każdego, kto miał okazję ją odwiedzić, swoją niezwykłością. Ci, którzy dopiero taka wyprawę planują lub też po prostu lubią stylistykę owej urokliwej krainy położonej w południowo – wschodnim rejonie Francji, na pewno z wielkim zaangażowaniem śledzą wszystkie nowości w świecie aranżacji wnętrz. Raz po raz wyszukując dla siebie akcesoria, dodatki czy gadżety, które nieodłącznie związane są z tamtym rejonem świata.

Dziś mamy dla tych osób znakomite wieści, bowiem fototapety w stylu prowansalskim to dziś całe mnóstwo pięknych modeli!

Zakochaj się w Prowansji od dziś, to będzie przygoda z pięknem!

Ta cudowna kraina słynie przede wszystkim z rozległych, pachnących zjawiskowo plantacji lawendy, które rozpościerają się niejednokrotnie aż po horyzont. Dlatego nie powinno nikogo dziwić to, że fototapety w stylu prowansalskim są bardzo często wybiera. W szczególności przez osoby, które uwielbiają kwiatowe motywy w swoich czterech ścianach.

Fototapeta Z panoramą na lawendę - Fototapety w stylu prowansalskim - Demur
Fototapeta „Z panoramą na lawendę”

To jednak nie wszystko, bowiem ta część Francji to także liczne zabytki, przepiękne miasta i miasteczka tętniące życiem właściwie przez całą dobę, a do tego urocze zaułki wiejskie, w których można zakochać się od pierwszego wejrzenia. Dla wszystkich zatem, którym niekoniecznie jest po drodze z nowoczesnością w czterech ścianach, zakup tego typu dekoracji naściennej będzie prawdziwym strzałem w dziesiątkę i genialnym sposobem na aranżacyjny sukces.

Fototapeta Fioletowe, z charakterem - Fototapety w stylu prowansalskim - Demur
Fototapeta „Fioletowe, z charakterem”

To również zagłębie oliwkowe i zarazem miejsce, w którym napotkamy na mnóstwo pól pełnych pachnących cudownie ziół. One także niezwykle często stają się bohaterami dekoracji naściennych, które nabywane są przez klientów z wielkim entuzjazmem. Każdy bowiem, kto pragnie odmienić nieco swoją kuchnię, dodać jej charakteru, sprawić, by nie była zwyczajna, może sięgnąć po fototapety prowansalskie. Gwarantujemy sobie tym samym spektakularny wręcz sukces.

Dla kogo ten typ dekoracji, czyli kto wybiera fototapety w stylu prowansalskim

Przede wszystkim dla osób, które pragną po powrocie do domu zanurzyć się w przestrzeni kuchennej pełnej bieli i fioletów, odrobiny zieleni oraz (co najważniejsze) maksymalnej dawki czystego piękna. Niech się nikomu nie wydaje, że klimaty prowansalskie to swego rodzaju brak konkretnego stylu w aranżacji, gdzie można wykorzystać podniszczone mocno elementy dekoracyjne. Wręcz przeciwnie. Jest to niezwykle konkretny i mający jasne zasady zestaw wyznaczników. Dzięki nim osiągamy konkretny efekt. Nastrojowa, pełna rodzinnego ciepła i przytulności kuchnia stanie się faktem, gdy pojawi się w niej urokliwa fototapeta w stylu prowansalskim!

Fototapeta Ścieżką lawendowej nuty - Fototapety w stylu prowansalskim - Demur
Fototapeta „Ścieżką lawendowej nuty”

Warto więc z zachwytem przywitać rozległe niezmiernie pola pełne lawendowego fioletu oraz oliwkowo-ziołowej zieleni. Warto zanurzyć się w nich i poczuć, że tak właśnie miała nasza kuchenna przestrzeń wyglądać. Wszak nierzadko jest ona nazywana sercem domu, w którym powstają smaczne potrawy i napoje, którymi posilają się domownicy oraz ich goście. Prowansja w polskiej rzeczywistości? Oczywiście, że tak!

1 Komentarz

  • Odpowiedz

    Karolina

    6 marca 2019

    Świetne inspiracje. Nie myślałam wcześniej o fototapecie w kuchni, ale widzę, że to wspaniały pomysł i to bardzo niecodzienny 🙂

Dodaj komentarz