Inspiracje, Poradnik

Jak odmienić leciwą szafę? Naklejki na meble przywrócą jej dawny blask!

Naklejki na meble - Demur

Szafa to mebel, którego nie może zabraknąć w żadnym polskim domu czy mieszkaniu. Wydawać by się mogło, że prócz pełnienia funkcji typowo praktycznej (a więc gromadzenia ubrań, butów i innego typu dodatków oraz akcesoriów) właściwie nie posiada żadnych innych funkcji. To błąd. Wszak szafa musi też dobrze wyglądać, a nie swoim wyglądem straszyć. Zatem kiedy służy nam przez wiele lat i widać, że czasy świetności już dawno ma za sobą, czas na zmiany. Jednak czy musi być to radykalne cięcie pt. Kupno nowej szafy? Na szczęście nie, bo istnieją nowoczesne i stylowe naklejki na meble!

Niech szafa przejdzie gruntowną metamorfozę!

Naklejki na meble sprawią, że stara szafa będzie wyglądała niczym nowa, dopiero co przywieziona ze sklepu.  Ta metoda nadawania jej drugiego życia jest nie tylko sporą oszczędnością (wszak dekoracja kosztuje znacznie mniej od nowego egzemplarza). Jednocześnie jest działaniem proekologicznym, na które tak wiele osób w dzisiejszych czasach zwraca uwagę. Mebel nie ląduje na śmietniku, ale nadal pozostaje z nami, przechowując nasze rzeczy jak dotąd, ale teraz dla odmiany także świetnie się prezentując.

Polacy korzystają z tego rozwiązania zarówno w przypadku swoich szaf znajdujących się w przedpokojach (a ta właśnie przestrzeń jest jedną z tych, w których ów mebel się zwykle znajduje), jak i sypialnianych oraz tych mających swoje miejsce w pokojach dziecięcych czy młodzieżowych.

Naklejka Tropikalny ogród - Naklejki na meble - Demur
Naklejka „Tropikalny ogród”

Oczywiście naklejki na meble powinny być każdorazowo dostosowane do stylu, jaki w danej przestrzeni panuje. Na szczęście producenci tworzą tysiące nowych wzorów, by nikt nie miał problemów z odpowiednim doborem egzemplarza do stylu i kolorystyki, jakie panują w ich przestrzeniach. Mamy zatem urzekająco piękne motywy florystyczne, mamy zabawne napisy i hasła motywacyjne, mamy zwierzęta, a mamy egzotyczne ornamenty, mamy także urokliwe pejzaże oraz geometryczne wzory. Nie brakuje także motywów abstrakcyjnych, które cieszą się ostatnimi czasy sporą popularnością. Wszystko wskazuje więc na to, że nadawanie nadszarpniętym zębem czasu szafom nowego życia stanie się w naszym kraju powszechnie obowiązującą regułą.

Naklejka Heksagony 3D - Naklejki na meble - Demur
Naklejka „Heksagony 3D”

Laminowane naklejki na meble występują w wielu rozmaitych rozmiarach, by można je było zastosować zarówno w przypadku niedużej szafy, jak i ogromnego kilku drzwiowego zajmującego całą ścianę.

Można okleić fronty albo boki mebla, zyskując dzięki temu jego nowy, odmieniony wygląd, ale i zarazem optycznie powiększając przestrzeń. Z tej możliwości bardzo chętnie korzystają Polacy, którzy cenią nietuzinkowe rozwiązania w swoich domach.

Naklejki na meble połączeniem stylu i funkcjonalności!

Naklejka Lawendowa energia - Naklejki na meble - Demur
Naklejka „Lawendowa energia”

Nad ich powstaniem pracują zwykle najlepsi profesjonaliści. Chodzi wszak nie tylko o to, by owa naklejka dobrze się prezentowała, ale i o to, by po tygodniu czy miesiącu użytkowania nie przypomina swoim wyglądem plastra, który zsunął się z palca po kąpieli. Na szczęście możemy liczyć na fachowość twórców, dzięki którym raz przyklejona ozdoba pozostaje na swoim miejscu przez tak długi czas, jakiego życzą sobie domownicy. Jej trwałość, wytrzymałość i solidność to cechy, których nie sposób nie zauważyć. A do tego ten wspaniały wygląd…i po co komu nowy mebel?

Dodaj komentarz