Inspiracje, Style

Fototapety w stylu boho

Fototapety Boho - Demur

Ostatnimi czasy ten klimat święci triumfy na całym świecie. Coraz lepiej radzi sobie w świecie mody, nierzadko widzimy go także w branży ślubnej. No i oczywiście we wnętrzach! Klimat boho to innymi słowy styl bohemy artystycznej, który w dużej mierze polega na mieszaniu różnych elementów. Duża dawka lekkości, niebanalne zestawienia printów, kolorystyczny i misz-masz, jeśli chodzi o wzornictwo – i stylowa fototapeta boho jest już gotowa!

Modne wzory

  • Pióra

Tego printu także nie może zabraknąć podczas omawiania charakterystycznych dla klimatu boho wzorów. Pióra mogą po prostu być rozrzucone na jasnym lub ciemnym tle lub też pojawić się chociażby w formie pięknego łapacza snów. Dzięki nim efekt lekkości mamy w czterech ścianach gwarantowany!

Fototapeta Pióra Boho - Fototapeta Boho -Demur
Fototapeta „Pióra Boho”
  • Zwierzęta leśne

Charakterystyczne dla lasu zwierzęta to bardzo częsty motyw, gdy chodzi o fototapety utrzymane w stylistyce boho. Pojawiają się nierzadko wilki, lisy, jelenie – i dzięki nim przestrzeń prezentuje się naprawdę stylowo. Najmodniejsze, utrzymane w ciekawiej kolorystyce, stworzone z najwyższej jakości materiałów dekoracje naścienne ze zwierzętami w roli głównej są dziś przez Polaków bardzo często wybierane.

Fototapeta Leśny taniec - Fototapeta Boho -Demur
Fototapeta „Leśny taniec”
  • Ptaki

Fototapety utrzymane w stylistyce boho słyną z bardzo charakterystycznych wzorów, jakie się w ich przypadku stosuje. Chociażby ptaki symbolizujące wolność idealnie wpisują się w ów klimat. Może być to choćby ukazanie ptaka w locie, ale nie musi. Siedząca na gałęzi sowa albo inny przedstawiciel ptasiego świata na pewno zrobi wrażenie!

  • Etniczne wzory

Bajecznie kolorowe, nierzadko wykorzystujące geometrię, szalenie stylowe etniczne printy to także dobry pomysł, gdy w grę wchodzi fototapeta boho. Indiańskie lub abstrakcyjne ornamenty to zdecydowanie dobry sposób na niebanalna przestrzeń pełną ciepła i pozytywnej atmosfery.

Fototapeta Etniczna ściana - Fototapety Boho - Demur
Fototapeta „Etniczna ściana”

Fototapeta boho – w jakiego typu przestrzeniach się sprawdzi?

Kiedy chcemy wnieść do wnętrz naszego domu czy mieszkania nieco nieoczywistego piękna, trochę koloru, printy, których na pewno nie można byłoby nazwać banalnymi, ten typ naściennej ozdoby okaże się być na pewno strzałem w dziesiątkę.

W dużym pokoju (zwanym też salonem czy pokojem dziennym) taka ozdoba ma wielką szansę na zdominowanie całości i to w najlepszym stylu – bardzo nam się taka wizja podoba. Umieszczona na ścianie w sypialni fototapet boho wprowadzi atmosferę ciepła i przytulności, która jest przecież wprost idealna do tego, by wypoczywać nocną porą. Okazuje się, że motyw boho można też z wielkim powodzeniem zastosować w kuchni lub łazience.

Fototapeta Magiczny Wódz - Fototapeta Boho -Demur
Fototapeta „Magiczny Wódz”

Ale nie tylko wnętrza domów i mieszkań zasługują na to, by wypełnić się klimatem boho. Fototapety utrzymane w tym stylu to też świetny pomysł na aranżację biura czy też kawiarni, restauracji albo butiku. Tego typu przestrzenie także powinny być udekorowane z wielkim pietyzmem i dbałością o detale. Pamiętajmy rzecz jasna o tym, by te ozdoby naścienne dobrać odpowiednio do kolorystyki przestrzeni, wtedy osiągniemy znakomite efekty aranżacyjne. A Ty, jaką fototapetę boho dziś dla siebie wybierzesz?

Dodaj komentarz