Inspiracje

Fototapety kosmos i planety – pomysł na niezwykłą dekorację

Kosmos od dziesięcioleci rozbudza naszą wyobraźnię, kusi swoim bezkresem i przyciąga niezdobytymi, tajemniczymi rejonami. Kolejne ekspedycje przynoszą nam z kolei coraz to nowsze, kosmiczne ujęcia, które uchylają rąbka tajemnicy i jednocześnie ukazują piękno przestworzy. Wiele z nich zachwyca na tyle mocno, że chcemy je zatrzymać na dłużej przed swoimi oczami. Dlatego powstały fototapety kosmos, wielkoformatowe wydruki kosmicznych krajobrazów, które rewelacyjnie zdobią nowoczesne wnętrza.

Gdzie pasują fototapety kosmos?

Z pewnością nie można powiedzieć, że są to grafiki uniwersalne, które pasują wszędzie. Chociaż są to w zasadzie naturalne krajobrazy, to jednak kosmos nie został jeszcze do końca odkryty. Do jego eksploracji potrzebna jest ultra nowoczesna technologia, a ludzkość wciąż snuje hipotezy o możliwości życia po naszą Ziemią. Wszystko to sprawia, że kosmiczne widoki mają bardzo nowoczesny, wręcz futurystyczny charakter i tylko w odpowiednim otoczeniu oraz kontekście mogą być częścią ciekawej, ale też spójnej aranżacji. Oto kilka odpowiednich wariantów:

Futurystyczny salon. Obecne trendy w zakresie urządzania wnętrz obejmują bardzo szeroką tendencję do ultra nowoczesnych aranżacji. Lubimy urządzać sterylne, wręcz hermetyczne przestrzenie, pełne bieli, metalu, światła itd. I tutaj wręcz idealnie pasują fototapety kosmos. Można nawet powiedzieć, że kosmiczne otchłanie wnoszą do wnętrz odrobinę ciepła i przełamują laboratoryjną nudę. Taki nowoczesny salon z widokiem na kosmos to wyjątkowe miejsce, które jednocześnie odpręża i inspiruje.

Fototapeta "Tęczowa galaktyka" - Fototapety kosmos - Demur
Fototapeta „Tęczowa galaktyka”

Nastrojowa sypialnia. Taka sypialnie nie zawsze musi być ozdobiona widokiem na morze wraz z zachodzącym słońcem. Tak oczywiście postrzegamy kanony romantycznego wystroju, ale można też spróbować czegoś innego. Romantyczne jest także wspólne patrzenie w gwiazdy, więc fototapety kosmos są tutaj jak najbardziej właściwe. W kosmosie panuje wieczna ciemność, którą rozświetlają gwiazdy, planety, mgławice i inne obiekty, a dzięki temu każdy z takich widoków jest niezwykle nastrojowy.

Nowoczesna firma. Firmy, które chcą budować wizerunek oparty na ambicjach i dążeniu do rozwoju, ekspansji, otwartości i elastyczności, chętnie dekorują swoje gabinety, sale konferencyjne oraz recepcje za pomocą map świata w rozmaitych wariantach. To znak, że dla nich lokalny rynek to za mało. My poszliśmy o krok dalej i proponujemy zamieścić tam fototapety kosmos. Niech wszyscy widzą, że chcecie sięgać po więcej.

Fototapeta "Słoneczny kosmos" - Fototapeta kosmos - Demur
Fototapeta „Słoneczny kosmos”

Pokój dziecka. Kosmos rozbudza wyobraźnię, buduje marzenia o przyszłych eskapadach, przyciąga i fascynuje, a do tego jest wręcz bajkowo piękny ze swoimi milionami przeróżnych światełek. To przecież idealna dekoracja do pokoju dziecka w każdym wieku. Maluszka zachwyci migotaniem, u starszaka rozbudzi wspomnianą wyobraźnię i chęci poznawcze. U ucznia, kto wie? Może poznawanie kosmosu stanie się pasją na całe życie?

Azyl studenta. Fototapety z pokojach studenckich ogólnie sprawdzają się doskonale, są to bowiem dekoracje, na które można sobie pozwolić często nawet w wynajętym mieszkaniu albo w bursie. A fototapety kosmos to symbol nowoczesności i rozwoju, więc do studenckiego świata pasują jak najbardziej. Urządź swoje miejsc do nauki w sposób modny, ale minimalistyczny, a jako główną dekorację zafunduj sobie właśnie kosmiczny krajobraz. Powstanie harmonia i dobra energia, a to właściwy klimat do wkuwania przed sesją.

Oświetlamy kosmiczne widoki

Wiadomo już do jakich wnętrz pasują fototapety kosmos. Wiadomo też, że najlepszym towarzystwem dla nich jest wnętrze minimalistyczne, nowoczesne, z prostym wyposażeniem i oszczędnymi barwami. Jest jednak jeszcze jeden ważny element wystroju, o którym nie można zapomnieć.

Fototapeta "Niebieskie rozbłyski" - Fototapety kosmos - Demur
Fototapeta „Niebieskie rozbłyski”

Te dekoracje kochają światło. Choć są na nich rozświetlone planety i gwiazdy, to jednak tło jest zawsze ciemne. Dlatego warto zadbać o specjalne doświetlenie ściany ozdobionej taką dekoracją. To może być światło punktowe, które ciekawie wyeksponuje jakąś planetę albo taśma ledowa, która doda blasku całej ścianie.

Fototapety kosmos to bardzo wdzięczny temat. Kosmiczne krajobrazy same w sobie tworzą specyficzny klimat we wnętrzach. Nie trzeba się wysilać, aby stworzyć niebanalną, nowoczesną dekorację. Zamawiasz, naklejasz na ścianę, doświetlasz, a potem już tylko rozkoszujesz się niesamowitymi widokami.

Dodaj komentarz