Inspiracje

Fototapety i tapety z napisami. Rękopis i designerski druk.

Czy pamiętacie pokoje niektórych swoich rówieśników albo też swoje własne, w których ściany zdobiły przeróżne plakaty, ale także przeróżne teksty? Jedni wypisywali na ścianach ideologiczne treści, inni swoje miłosne wyznania albo imiona idoli. Były też fragmenty piosenek, a nawet ambitne cytaty z literatury. Skąd takie właśnie dekoracje na ścianach? Powstawały z chęci pokazania otoczeniu cząstki swojej osobowości lub potrzeby wyrażania poglądów lub opisania przeżyć. Tyle, że takie napisy przez lata pojawiały się wyłącznie w pokojach nastolatków, a przecież dorośli też mają swoje życiowe manifesty i też chcieliby przenieść je na duży format. Dlatego powstały fototapety z napisami, które przebojem wdarły się do waszych wnętrz. Z ich użyciem powstają wnętrza modne, ciekawe, ale przede wszystkim są to wnętrza z duszą.

Rodzinne zasady tworzą klimat

Najpopularniejsza kategoria fototapet z napisami to teksty, które mają kształtować atmosferę panującą w rodzinie. Pełno w nich miłości, dobrych rad i bardzo pozytywnej energii. Na co dzień przypominają o pielęgnowaniu rodzinnych więzów i budują dobry klimat. Warto taką fototapetę umieścić w widocznym miejscu, przy czym wiele z dostępnych wzorów można zamówić w postawi wąskiego, pionowego paska, więc zmieszczą się dosłownie wszędzie. Może to być przedpokój, kuchnia, albo fragment salonu, ważne, aby dekoracja z przesłaniem znalazła się w widocznym miejscu. Wtedy twój przekaz będzie oddziaływał na domowników każdego dnia.

Fototapeta Zapisane szczęście - Tapety z napisami - Demur
Tapeta „Zapisane szczęście”

Fototapety z napisami motywującymi

Inna, popularna grupa takich dekoracji to wszelkie treści motywujące do realizacji marzeń, rozwoju osobistego, pracy, ćwiczeń itd. Zależnie od wybranego tekstu można go zastosować na przykład w pokoju nastolatka albo we wnętrzach firmowych. W tym ostatnim przypadku doskonałym miejscem będzie sala konferencyjna albo pomieszczenie socjalne, gdzie często przebywa załoga. Można powiedzieć, że fototapeta z napisami to w zasadzie oszczędność, bo wygląda ciekawie, modnie i designersko, a jednocześnie niesie wartościowy przekaz.
Wersje dla nastolatków są bardzo ekspresyjne i podkręcone za pomocą komiksowych elementów graficznych.

Zdjęcia znanych rękopisów

Jeśli chcesz, żeby na twojej ścianie zagościła sztuka, możesz postawić na jakiś znany obraz wydrukowany na płótnie, ale u nas znajdziesz jeszcze inną, ciekawą możliwość. To spory wybór fototapet z rękopisami znanych pisarzy, wydrukowane w dużym formacie na ścianę. Doskonała dekoracja do wnętrza nowoczesnego, w którym chcecie wprowadzić trochę artystycznego klimatu i klimatu retro. W przypadku innych fototapet z napisami trzeba zdecydować się na krój czcionki, natomiast każdy rękopis ma swój naturalny, oryginalny design i w tym właśnie tkwi jego niepowtarzalny urok.

Fototapeta Kreatywność to podstawa - Fototapety z napisami - Demur
Fototapeta „Kreatywność to podstawa”

Jak dobrać fototapetę z napisami?

Dekoracja ścienna z przesłaniem pełni w każdym wnętrzu szczególną rolę. Jej zadaniem jest oczywiście zdobienie przestrzeni w efektowny i ciekawy sposób, ale nie tylko. To także element aranżacji, który ma tworzyć odpowiednią atmosferę i klimat, a dodatkowo, wpływać na osoby, które tu przebywają. Trzeba jednak umiejętnie korzystać z takich możliwości i sprawić, że dekoracja dobrze wkomponuje się w przestrzeń mieszkalną albo firmową. Nie powinna męczyć ani też nachalnie narzucać swojej obecności, w związku z tym warto przemyśleć wielkość tekstu lub samej czcionki. Przekaz zawarty w dekoracji powinien być czytelny i dobrze widoczny, ale w dość dyskretny sposób.

Fototapeta Ręcznie pisane - Fototapety z napisami - Demur
Fototapeta „Ręcznie pisane”

Ciekawym sposobem ekspozycji będzie umieszczenie fototapety z napisami na fragmencie ściany albo we wnęce i skierowanie na nią specjalnie dedykowanego oświetlenia w postaci punktowej albo w formie listwy podświetlającej od dołu albo od góry. W ten sposób dekoracja będzie skuteczniej przykuwała wzrok i inspirowała wszystkich swoją treścią.

Jeśli chcesz stworzyć wnętrze z duszą, które w pełni oddaje twoją osobowość albo wzmacnia relacje panujące w rodzinie lub załodze, fototapety z napisami będą najlepszym rozwiązaniem. Łączą w sobie modny, ciekawy design i wartościowy przekaz.

Dodaj komentarz