Inspiracje

Fototapety do sypialni – przegląd najnowszych trendów

Jest takie miejsce w domu lub mieszkaniu, w którym staramy się stworzyć wyjątkową atmosferę. Mowa o sypialni. Oczywiście każde wnętrze powinno być ładne, modne, ale przede wszystkim zgodne z poczuciem estetyki mieszkańców. Jednak sypialnia to strefa intymności, największego relaksu i swoistej energii. Musi więc wyglądać tak, żebyśmy w niej chętnie odpoczywali, ale także budowali bliskie relacje i potrafili uwalniać emocje. Rzecz jasna niebagatelną rolę odgrywa w tym miejscu wygodne łóżko, ale ważne są również dekoracje, które tworzą określony klimat. A najłatwiej pozwalają uzyskać taki efekt fototapety do sypialni, ponieważ żadna inna technika ozdabiania ścian nie ma takiego potencjału dekoracyjnego.

Fototapety do sypialni – najmodniejsze wzory

Kiedy planujemy remont sypialni, zawsze snujemy plany dotyczące jej nowego wyglądu. I poza innymi względami zwykle ważne jest, aby nowa aranżacja była także modna. Ważne jest to zwłaszcza teraz, kiedy w telewizji można oglądać programy o dekorowaniu wnętrz i szybko dowiadujemy się o zmianach w trendach kolorystycznych i innych aspektach dekoracyjnych.

Jeśli więc jesteś tuż przed zmianą wyglądu twojej sypialni to mamy dla ciebie mały ranking grup graficznych, które są obecnie najmodniejsze, a tym samym najpopularniejsze.

  • Pastelowo. Statystyczne rzecz ujmując zdecydowanie częściej urządzamy sypialnie w jasnych kolorach niż w ciemnych albo bardzo nasyconych. W tą tendencję doskonale wpisują się pastelowe fototapety do sypialni. Po co po raz kolejny malować ściany na biało, szaro czy beżowo, skoro można skorzystać z szerokiej oferty dekoracji ściennych w różnych stylach, z ciekawymi grafikami i jednocześnie pełnych jasnych, delikatnych i ciekawych barw.
Fototapeta Pastelowy zachód słońca - Fototapety do sypialni - Demur
Fototapeta „Pastelowy zachód słońca”
  • Skandynawski minimalizm. Zamglony las, poranny widok na jezioro lub delikatna łąka. Albo zamiast tego ciekawe wzory pełne graficznych motywów roślinnych albo zwierzęcych na jasnym tle. Takie fototapety do sypialni to obowiązkowy element nowoczesnych, eko i skandynawskich aranżacji.
  • Nieśmiertelne zachody słońca. Zmieniają się trendy wnętrzarskie, które kształtują wygląd naszych przestrzeni mieszkalnych, publicznych czy firmowych. Dzieje się to dość często, praktycznie każdego roku. Ale te piękne widoki pozostają niezmiennie lubiane i chętnie stosowane. To nastrojowe, nostalgiczne i magiczne ujęcia zachodu słońca.
Fototapeta Nocny Brooklyn - Fototapety do sypialni - Demur
Fototapeta „Nocny Brooklyn”
  • Krajobrazy nadmorskie i górskie. Aby stworzyć w sypialni wyjątkowy klimat, a jednocześnie nieco powiększyć ją optycznie warto zastosować na jednej ze ścian panoramiczny krajobraz z górskimi pasmami albo z bezkresnym morzem. Takie fototapety do sypialni zawsze się sprawdzają wizerunkowo, a poza tym sprawiają, że od razu jakoś głębiej oddychamy i mamy więcej siły.
  • Nastrojowy trójwymiar. W czołówce najbardziej lubianych fototapet do sypialni są wszelkie geometryczne układanki, które na ścianie tworzą trójwymiarowe mozaiki. Oferują specyficzną, nastrojową głębię oraz ciekawą grę światła i cienia. Świetnym dodatkiem, który kapitalnie podkręci efekt będzie specjalne oświetlenie skierowane na ścianę.
Fototapeta Podwodne historie - Fototapety do sypialni - Demur
Fototapeta „Podwodne historie”
  • Energetyczna dżungla. Dla tych, którzy chcą, aby ich sypialnia była pełna pozytywnej energii i dobrze ich nastrajała od rana, najlepsze będą wszelkie grafiki pełne zielonych, soczystych liści. Modne urban jungle na białym tle to doskonała dekoracja do nowoczesnej sypialni.
  • Ponadczasowy romantyzm. To chyba fototapety do sypialni, które nigdy nie wyjdą z mody. Wiele par lubi okazywać miłość sobie nawzajem, ale także wyrażać ją w swoim otoczeniu. I chyba nie ma lepszego miejsca na to niż romantycznie udekorowana ściana.

Ten ranking może być swego rodzaju inspiracją albo podpowiedzią ułatwiającą wybór fototapety do sypialni, bo w gąszczu wzorów łatwo stracić głowę, a tym samym koncepcję. To grupy grafik, które z jednej strony wpisują się w modę, a z drugiej strony pokazują, co jest najczęściej wybierane przez konsumentów. A przecież modę wnętrzarską kształtują nie tylko projektanci, designerzy czy producenci akcesoriów dekoracyjnych. Wy sami jesteście najlepszymi kreatorami.

Dodaj komentarz