Inspiracje

Fototapety chmury – pomysł na rozjaśnienie i ocieplenie wnętrza

Czasami szukamy usilnie wyszukanych koncepcji dekoracyjnych, a rozwiązanie mamy gdzieś w najbliższym otoczeniu, np. ponad naszymi głowami. Niebo i chmury oferują nam bardzo często piękne, efektowne spektakle o wielkiej różnorodności. Jeśli więc szukasz detalu dekoracyjnego, który ożywi i rozjaśni twoje wnętrze to rzuć okiem na niebo w pogodny albo pochmurny dzień, a potem przejrzyj fototapety chmury, które w bardzo efektowny sposób przeniosą wycinek tego widoku do twojego salonu lub innego pomieszczenia.

Różne oblicza chmur – różne klimaty we wnętrzach

Zaglądając do tej kategorii wzorów musisz pamiętać, że napotkasz tu wielką różnorodność. Bo przecież trudno rozstrzygnąć, która odsłona chmur na niebie jest ładniejsza. Dlatego nawet nie podejmujemy się rozstrzygania tej kwestii, po prostu pozostawiamy ją naszym klientom. Wy sami musicie zdecydować, które niebo bardziej pasuje do waszej aranżacji, jaki efekt chcecie osiągnąć oraz jaki klimat ma finalnie zapanować w dekorowanej przestrzeni. A jeśli mowa o klimacie, to mamy dla was kilka podpowiedzi.

  • Zachód słońca. To specyficzny spektakl, który uwodzi i emanuje niesamowitą energią. Fototapety chmury przestawiające niebo o zachodzie słońca są uważane za najbardziej romantyczne, ale też najbardziej gorące. To za sprawą kolorystyki, na którą składają się czerwienie, fiolety, odcienie pomarańczowego i żółtego. Taką dekoracją wręcz ogrzejesz wnętrze, ale pamiętaj, co za dużo to niezdrowo. Postaraj się o jakąś przeciwwagę, tj. sąsiedztwo jednokolorowej ściany w chłodniejszym odcieniu, orzeźwiające rośliny zielone oraz lampy o neutralnej barwie światła.
Fototapeta "Podniebny puch" - Fototapety chmury - Demur
Fototapeta „Podniebny puch”
  • Chmury burzowe. Kiedy nadciąga burza i gromadzą się ogromne, ciemne chmury ponad naszymi głowami to robi się nieprzyjemnie. Ale za to jakie wychodzą wtedy zdjęcia! Sprawdź, a szybko zapragniesz mieć na swojej ścianie taki właśnie kadr. Będzie niebanalnie, efektownie i dizajnersko. Pamiętaj jednak o bliskości dużego okna oraz specjalnej listwie LED, aby doświetlić dekorację o każdej porze dnia. To sprawi, że w przestrzeni będzie ciekawie, ale nie ponuro.
  • Niebo nocą. Często są noce, kiedy widać chmury podświetlone księżycem i to zawsze jest niesamowity widok. Wielu artystów tworzyło obrazy przedstawiające nocne niebo z obłokami i księżycową poświatą, a u nas można znaleźć takie fototapety chmury. Na ścianie każda z nich prezentuje się kapitalnie, ale tak jak wersje burzowe, warto pamiętać o dobrym doświetleniu. Mało tego, tutaj także przyda się sąsiedztwo jaśniejszych ścian, tekstyliów i mebli.

Po drugiej stronie – niesamowite fototapety chmury

Innym, niezwykle ciekawym wariantem takich grafik, które chcemy szczególnie polecić waszej uwadze, są fototapety chmury przedstawiające je z innej perspektywy. Każdy, kto leciał choć raz samolotem, będzie wiedział o co chodzi. O podziwianie chmur z drugiej strony, lecąc ponad ich pułapem.

Fototapeta "Tęczowe niebo" - Fototapety chmury - Demur
Fototapeta „Tęczowe niebo”

Po tamtej stronie zawsze jest słonecznie, bo obłoki niczego nie zasłaniają. Słońce jest bardziej jaskrawe, a jego promienie ciekawie załamują się na nierównościach warstwy chmur. Grafiki z takim motywem wyglądają na ścianie bardzo efektownie, ale są także wyjątkowo energetyczne.

Fototapety chmury dla najmłodszych

Ta grupa wzorów to także popularne dekoracje ścienne do pokoików dziecięcych. Doskonale wpisują się w miły przytulny klimat, który chcemy zawsze stworzyć swojemu dziecku na samym początku. Wtedy najważniejszy jest błogi sen i spokój, a przecież słodkie obłoczki i błękit nieba gwarantują taki właśnie efekt.

Fototapeta "Mroczne koło" - Fototapety chmury - Demur
Fototapeta „Mroczne koło”

Starsze dzieci nie wymagają już takich specyficznych warunków, ale jeśli pokochają widok nieba na swojej ścianie, warto przejrzeć ofertę grafik rysunkowych. Czekają tam fototapety chmury w odsłonie bajkowej o trochę intensywniejszym wyglądzie, które doskonale stymulują wyobraźnię każdego młodego zdobywcy świata. Zresztą, starsze dzieci chętnie wybierają już także naturalne ujęcia fotograficzne przedstawiające niebo pełne chmur i załamującego się światła słonecznego. Taka dekoracja efektownie zdobi pokój i na pewno inspiruje w każdym wieku.

Fototapety chmury to dekoracje o wielu zaletach. Pozwalają przede wszystkim na stworzenie niebanalnych aranżacji w nowoczesnych wnętrzach, ale nie tylko. Wnoszą do przestrzeni określoną energię, w zależności od tego jaki klimat panuje na wybranym zdjęciu lub grafice. A przede wszystkim dają nam wielkie odprężenie, bo przecież od zarania dziejów gapienie się w niebo odprężało dosłownie wszystkich, prawda?

Dodaj komentarz